żywienie fakt tajemnic: Jak czytać etykiety żywienie

Znany odżywczy Fakt etykiety po raz pierwszy pojawił się na pakowanej żywności w 1986 roku – i to rozwija się do dziś.

“Pierwotną intencją było, aby edukować ludzi na temat związku między dietą a chorobami serca,” wyjaśnia Irwin Rosenberg, MD, profesor medycyny na Uniwersytecie Tufts w Bostonie, który odegrał kluczową rolę w doradzaniu rządu federalnego w sprawie oznaczania wartości odżywczej.

Informacje na temat kalorii i kalorii z tłuszczu został dodany jako ekspertów w dziedzinie zdrowia na mapach rosnącego problemu nadwagi i otyłości. Niedawno, kilka kluczowych witamin i minerałów, dołączył do listy. służby zdrowia dyskutują obecnie dodatkowych zmian w etykietach.

Wszystkie te informacje mogą pomóc konsumentom dokonywać zdrowszych wyborów. Ale zbyt wiele dobrego może być również mylące.

Przełożenie fakty żywienia z etykiety na stole w kuchni może być trudne “, mówi Jonathan L. Blitstein dr psycholog badań w RTI International w Research Triangle Park, NC, który badał, jak konsumenci używają etykiet odżywczych. Jeanne P. Goldberg, PhD, profesor komunikacji żywieniowej na Tufts University, zgadza się. “Szczerze mówiąc, czasem, że ludzie są najlepiej służy ignorując większość tego, co znajduje się na panelu fakty odżywczych, a tylko koncentrując się na kilka rzeczy, które naprawdę się liczą.

Co należy skupić się na? Eksperci dać kilka wskazówek, które pomogą Ci wykorzystać fakty żywienia, aby zwiększyć swoje zdrowie

W górnej części etykiety opisuje standardową wielkość porcji i ile porcji pakiet zawiera – ważne informacje dla interpretacji resztę numerów na etykiecie.

“Butelka słodzone herbaty lodu może mieć tylko 75 kalorii na porcję. Ale jeśli to butelka zawiera dwa i pół porcje i pić całą sprawę, jesteś zużywa 225 kalorii”, mówi Christine A. Rosenbloom, PhD, RD, profesor żywienia na Georgia State University.

Porcje są oparte na standardowych środków uzgodnionych przez USDA i FDA. Jedna porcja to 3/4 szklanki płatków śniadaniowych, na przykład. Jedna porcja makaronu i sera jest kubek. “Większość z wszystkimi informacjami, które następuje na etykiecie żywienia opiera się na tej porcji od kalorii do gramów tłuszczu. Tak więc ważne jest, aby wiedzieć, co porcja jest i wiedzieć, ile rzeczywiście jeść”, mówi Rosenbloom.

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Kurczak, czekolada, sałatki, desery, zupy