żywienie Etykieta Słowniczek: definicje pojęć żywienia faktów

Kathleen M. Zelman, MPH, RD, L; 11 lutego 2014

Kalorii. Liczba kalorii wymienionych na etykiecie żywności informuje, ile kalorii w jednej porcji. Ważne jest, aby pamiętać, że nawet małe opakowania często zawierają więcej niż jedną porcję.

Węglowodan. Cukier lub skrobię, takich jak makaron, chleb, owoce. warzywa, ziarna lub nabiał, że organizm wykorzystuje jako głównego źródła energii. Węglowodany mają 4 kalorii gram.

Cholesterol. Vital na budowę hormonów i błon komórkowych. Twoje ciało sprawia, że ​​większość cholesterolu potrzebuje. Cholesterol jest wymieniony pod tłuszczowej informacji na etykiecie żywienia. Większość ludzi należy spożywać mniej niż 300 mg cholesterolu dziennie.

Dzienna wartość. To pokazuje procent pewnego składnika odżywczego w żywności opartej na dietę 2000 kalorii. Wartość codziennie daje pojęcie wkładu odżywczej środka spożywczego do swojej diety, 5% lub mniej uważany jest za niska dla tego składnika odżywczego, 10% do 19% jest dobre, a 20% lub więcej, jest wysoka.

Błonnik pokarmowy. Część pokarmów roślinnych, które nie może strawić. Produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa, orzechy i nasiona zawierają błonnik. Błonnik pomaga sytości, może pomóc obniżyć poziom cholesterolu, a utrzymuje się regularne. Musisz mieć co najmniej 25 do 38 gramów dziennie. Aby uznać wysoką zawartość błonnika, żywność musi zawierać co najmniej 5 gramów na porcję.

Wzbogacony. Wzbogacone produkty mają składników odżywczych dodawanych do nich, aby zastąpić te utracone podczas przetwarzania żywności. witaminy z grupy B, na przykład, są tracone, gdy pszenica jest przetwarzane na białej mąki, więc te składniki odżywcze są później ponownie dodane.

Warowny. Wzbogacona żywność ma składników odżywczych dodawanych do nich, że nie było pierwotnie. Mleko, na przykład, jest wzbogacone w witaminę D, składnik odżywczy, który pomaga w absorpcji wapnia mlekiem.

Wysokiej fruktozowy syrop kukurydziany (HFC). Środek słodzący, który jest często stosowany zamiast cukru w ​​przemyśle spożywczym.

Uwodorniony. Uwodornienie zamienia ciekły tłuszcz, takich jak olej roślinny w postaci półstałej, bardziej przedłużonej trwałości tłuszczu, takie jak margaryny. Większość olejów są tylko częściowo utwardzony, który tworzy szkodliwych tłuszczów trans, które podnoszą poziom cholesterolu.

Lecytyna. Dodawane do czekolady, produktach piekarniczych i kosmetykach, lecytyna jest wykorzystywana jako rozcieńczalnik, środek konserwujący, albo emulgatora. Żółtka jaj, soja, ryby i inne produkty naturalnie zawierają lecytynę.

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Kurczak, czekolada, sałatki, desery, zupy