Zwężenie zastawki dwudzielnej-przegląd

Zwężenie zastawki mitralnej jest problemem serca, w której zastawki mitralnej nie otwiera się tak szeroko, jak powinien. Zawór staje się sztywne lub bliznami lub klapy zaworu stają się częściowo ze sobą połączone.

Duszność, nawet jeśli nie były bardzo aktywne lub podczas odpoczynku; Bardzo zmęczony i słaby; Walenie serca (palpitacje).

Zobacz obraz zwężeniem zastawki mitralnej.

Zwężenie zastawki mitralnej może prowadzić do serca failur; strok; infekcja w serca (zapalenie wsierdzia;. lub szybkie, wolne lub nierówne bicie serca (arytmia) Na szczęście, zwężenie zastawki mitralnej może być traktowany.

Zwężenie zastawki mitralnej nie jest powszechne w krajach rozwiniętych, takich jak Stany Zjednoczone, Kanada i Europy Zachodniej.

Twoje serce ma cztery komory i cztery zawory. Zawory posiadają klapy lub ulotek. Klapy otwierają się i zamykają, aby utrzymać przepływ krwi we właściwym kierunku dzięki swoim sercu.

Zastawka mitralna łączy górną lewą komorę serca (w lewym przedsionku) do lewej dolnej komory (z lewej komory). Pompy, gdy serce, krew zmusza klapy otwarte, a krew płynie z lewego przedsionka do lewej komory. Pomiędzy uderzeniami serca, klapy zamknąć szczelnie tak, że krew nie przecieka do tyłu przez zawór.

Z zwężenia zastawki mitralnej, a nie może przepływać tyle krwi do lewej komory. Więcej krwi pozostaje w lewym przedsionku, a krew może wykonać kopię zapasową do płuc.

Zobacz obraz serca i jego komór, zaworów i przepływu krwi.

Zobacz obraz normalnego zastawki mitralnej.

Prawie wszystkie przypadki zwężenia zastawki mitralnej są spowodowane przez choroby reumatycznej. Ta gorączka jest wynikiem nieleczonej infekcji paciorkowca, najczęściej anginy. Ale wielu ludzi, którzy mają zwężeniem zastawki mitralnej nie zdają sobie sprawy, że mieli gorączkę reumatyczną.

Zwężenie zastawki dwudzielnej jest chorobą przez całe życie, ale objawy mogą się zdarzyć przez wiele lat. Kiedy pojawiają się pierwsze objawy, zwykle są łagodne. Możesz mieć tylko kilka objawów, nawet jeśli zastawki mitralnej jest bardzo wąski. Wczesnym objawem jest duszność, gdy są aktywne. Ta zadyszka może wydawać się normalne dla ciebie.

Objawy choroby w późniejszym okresie mogą obejmować

Zadzwoń do lekarza, jeśli objawy nasilą się lub masz nowe objawy.