Zespół policystycznych jajników (PCOS) objawy

okresy nieregularne. Jest to najczęściej cechy. Przykłady obejmują menstruacyjny odstępach dłuższych niż 35 dni, mniej niż osiem cykli miesiączkowych rocznie, niewydolność miesiączkować przez cztery miesiące lub dłużej i przedłużone okresy, które mogą być skąpe lub ciężkie;. Nadmiar androgenów. Podwyższony poziom hormonów męskich (androgenów) może powodować objawy fizyczne, takie jak nadmierne owłosienie ciała i twarzy (hirsutyzm), trądzik dorosłych lub ciężkim trądziku młodzieńczego i łysienia męskiego wzorca (łysienie androgenowe) policystycznych jajników .;. Zespół policystycznych jajników staje się powiększony i zawierają liczne małe pęcherzyki wypełnione płynem, które otaczają jaja.

Kiedy udać się do lekarza

Zespół policystycznych jajników objawy i symptomy często zaczynają się wkrótce po raz pierwszy kobieta zaczyna posiadających okresy (menarche). W niektórych przypadkach, PCOS rozwija się później w latach reprodukcyjnych, na przykład, w odpowiedzi na znacznej nadwagi.

PCOS ma wiele objawów – co można zobaczyć lub lekarz lub środka – i objawy – rzeczy, które można zauważyć lub czujesz. Wszystko to może pogorszyć się z otyłością. Każda kobieta z PCOS może być ograniczona trochę inaczej.

Aby być z rozpoznaniem tej choroby, lekarz wygląda na co najmniej dwa z następujących

Skonsultować się z lekarzem, jeśli masz obawy o swoje menstruacyjny okresy, jeśli doświadczają niepłodności lub jeśli masz objawy nadmiaru androgenów, takich jak trądzik i męski wzorzec wzrostu włosów.