ZASTOSOWANIA OxyContin, efekty uboczne i ostrzeżenia

Czym jest OxyContin?

OxyContin jest stosowany w leczeniu umiarkowanego do silnego bólu jest oczekiwać, trwa przez dłuższy okres czasu. OxyContin jest stosowany w leczeniu dookoła zegara bólu. To nie ma być używany na “miarę potrzeb” podstawa do bólu.

OxyContin może być również używany do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie należy stosować leku OxyContin jeśli masz ciężką astmą lub problemy z oddychaniem lub zator w żołądku lub jelitach.

Ważna informacja

OxyContin może spowolnić lub zatrzymać oddech, zwłaszcza po rozpoczęciu stosowania leku lub gdy dawka leku jest zmieniany. Nie należy przyjmować leku w większych ilościach, lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Nie można zgniatać lub złamać przedłużonym uwalnianiu Oxycontin tabletki. Tabletki należy połykać w celu uniknięcia narażenia na potencjalnie śmiertelną dawkę.

OxyContin może być zwyczaj formowania, nawet w regularnych dawkach. Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nigdy nie udostępniaj leku z inną osobą. NIEWŁAŚCIWE narkotycznych leków przeciwbólowych MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ uzależnienia, przedawkowania lub śmierci, szczególnie u dziecka lub innej osoby za pomocą leku bez recepty.

Należy poinformować lekarza, jeśli jesteś w ciąży. Oksykodonu może wywołać objawy abstynencyjne zagrażające życiu u noworodka.

Nie należy pić alkoholu. Niebezpiecznych skutków ubocznych lub śmierć może wystąpić, gdy alkohol jest połączona z OxyContin.

Przed użyciem OxyContin

Nie należy stosować leku OxyContin jeśli jesteś uczulony na oksykodonu, lub jeśli masz

ciężką astmą lub problemy z oddychaniem

blokada w żołądku lub jelitach; lub

alergia na jakikolwiek narkotyczne leki przeciwbólowe (takie jak metadon, morfina, Percocet, Vicodin, Lortab, i wiele innych), kaszel lub narkotycznego leku, który zawiera kodeinę, hydrokodon lub dwuhydrokodeina.

Nie należy stosować oksykodonu o ile nie są już przy użyciu podobnego leku opioidowego i są tolerancyjne w stosunku do niego. Zapytaj swojego lekarza, jeśli nie jesteś pewien, że są tolerancyjni opioidami.

Oksykodonu może być uzależnienie. Nigdy nie udostępniaj OxyContin z inną osobą, a zwłaszcza kogoś z historią nadużywania lub uzależnienia od narkotyków. Przechowywać lek w miejscu, gdzie inni nie mogą dostać się do niego. Sprzedawania lub rozdawania OxyContin jakiejkolwiek innej osoby jest niezgodne z prawem.

Niektóre leki mogą wchodzić w interakcje z oksykodonu i spowodować poważny stan zwany zespół serotoninowy. Pamiętaj, lekarz wie, czy też brać leki na depresję, choroby psychiczne, choroby Parkinsona, migreny, poważne zakażenia lub zapobieganiu nudnościom i wymiotom. Zapytaj lekarza przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w jaki sposób i kiedy przyjmować leki.

Aby upewnić się, OxyContin jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

każdy rodzaj problemu oddychania lub choroby płuc

historia uraz głowy, guz mózgu lub drgawki

historia narkomania, uzależnienie od alkoholu lub choroby psychicznej

problemy z oddawaniem moczu

choroba wątroby lub nerek

Choroba Addisona lub inne zaburzenia nadnerczy; lub

problemy z pęcherzyka żółciowego, trzustki, lub tarczycy.

Należy poinformować lekarza, jeśli jesteś w ciąży. Jeśli używasz OxyContin, gdy jesteś w ciąży, dziecko może stać się uzależniony od oksykodonu. To może wywołać objawy abstynencyjne zagrażające życiu u dziecka po urodzeniu. Dzieci urodzone zależne zwyczaj formowania leku może wymagać leczenia przez kilka tygodni.

Oksykodonu mogą przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku.

Nie dawaj tego leku dla dziecka bez konsultacji z lekarzem.

Weź OxyContin dokładnie zgodnie z zaleceniami. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Oksykodonu może spowolnić lub zatrzymać oddech, zwłaszcza po rozpoczęciu stosowania leku lub gdy dawka leku jest zmieniany. Nigdy nie należy przyjmować w większych ilościach, lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Należy poinformować lekarza, jeśli lek wydaje się przestać działać, a także w łagodzeniu bólu.

Jak stosować OxyContin?

Oksykodonu może być zwyczaj formowania, nawet w regularnych dawkach. Weź OxyContin dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Niewłaściwe użycie może PRZYCZYNĄ uzależnienia, przedawkowania lub śmierci, zwłaszcza u dziecka lub innej osoby za pomocą leku bez recepty. Sprzedawania lub rozdawania OxyContin jakiejkolwiek innej osoby jest niezgodne z prawem.

Przerywać przyjmowania wszystkich innych dookoła zegara narkotyczne leki przeciwbólowe Po rozpoczęciu przyjmowania OxyContin.

Nie można zgniatać lub złamać przedłużonym uwalnianiu Oxycontin tabletki. Tabletki należy połykać w celu uniknięcia narażenia na potencjalnie śmiertelną dawkę.

Jeśli lekarz powiedział, aby mieć dwie lub więcej tabletek OxyContin na dawkę, przyjmowanie tabletek po jednym na raz. Nie zwilżać, namaczania lub lizać tabletkę przed umieszczeniem go w ustach. Pij dużo wody, aby łatwiej i połykania, aby zapobiec zadławienia.

Nie należy przerywać stosowania OxyContin nagle po długotrwałym stosowaniu, lub może mieć nieprzyjemne objawy odstawienia. Zapytaj lekarza, jak uniknąć objawów odstawienia po zatrzymaniu zastosowaniem leku.

Nigdy nie zgnieść lub złamać tabletkę wdychać proszku lub zmieszać go w cieczy do wstrzyknięcia leku do żyły. Praktyka ta doprowadziła do śmierci z nadużywaniem oksykodonu i podobnych leków na receptę.

Przechowywać w temperaturze pokojowej OxyContin, z dala od ciepła, wilgoci i światła.

Śledzić wysokości lek stosowany od każdej nowej butelki. Oksykodonu jest narkotykiem, a należy pamiętać, jeśli ktoś używa lek niewłaściwie lub bez recepty.

Zawsze sprawdź swoją butelkę, aby upewnić się czy są poprawne pigułki (sama marka i typ) lekarstwa przepisane przez lekarza. Zapytaj farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące medycyny otrzymasz w aptece.

Nie trzymaj resztki tabletek OxyContin. Należy zapytać farmaceutę, gdzie zlokalizować narkotyków z odbiorem programu utylizacji. Jeśli nie ma żadnego programu odbioru powrotem przepłukać niewykorzystane tabletki w toalecie. Utylizacja leków przez przepłukanie zaleca się zmniejszyć niebezpieczeństwo przypadkowego przedawkowania, powodując śmierć. Opinia ta odnosi się do bardzo małej liczby wyłącznie na receptę. The rząd, współpracując z producentem, określił tę metodę za najbardziej odpowiednie drogi utylizacji i prezentuje najmniejsze zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.

Jeśli jesteś na schemacie dawkowania, należy pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie używać dodatkowego leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

 Przedawkowanie oksykodonu może być śmiertelne, zwłaszcza u dziecka lub innej osoby za pomocą leku bez recepty.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Nie należy pić alkoholu. Niebezpiecznych skutków ubocznych lub śmierć może wystąpić, gdy alkohol jest połączona z oksykodonu. Sprawdź etykiety żywności i leków, aby mieć pewność, produkty te nie zawierają alkoholu.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Ten lek może zaburzać myślenia i reakcje. Należy unikać prowadzenia pojazdów lub obsługi maszyn, dopóki nie wiemy, w jaki sposób zostały naruszone. Zawroty głowy lub senność może spowodować poważne upadki lub inne wypadki.

Grejpfruty i sok grejpfrutowy może oddziaływać z oksykodonu i prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych. Omów wykorzystanie produktów grejpfruta z lekarzem.

Co należy unikać?

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz jakiekolwiek oznaki reakcji alergicznej na OxyContin: uli; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

płytki oddech, powolne tętno, zimna, wilgotna skóra

Oxycontin skutki uboczne

Zajęcie (drgawki)

dezorientacja, senność ciężka

niepłodności, utraty miesiączki

impotencja, problemy seksualne, utrata zainteresowania seksem

uczucie pustki w głowie, jak można zemdleć; lub

niski poziom kortyzolu – nudności, wymioty, utrata apetytu, zawroty głowy, zmęczenie lub osłabienie pogorszenie.

OxyContin jest bardziej prawdopodobne, aby spowodować problemy z oddychaniem u osób starszych i osób, które są poważnie chore, niedożywione lub w inny sposób osłabionych.

Udać się do lekarza od razu, jeśli masz objawy zespołu serotoninowego, takich jak: pobudzenie, halucynacje, gorączkę, dreszcze, pocenie się, szybkie bicie serca, sztywność mięśni, skurcze, utrata koordynacji, nudności, wymioty, biegunka lub.

Wspólne OxyContin działania niepożądane mogą obejmować

senność, ból głowy, zawroty głowy, uczucie zmęczenia

ból brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, utrata apetytu

suchość w jamie ustnej; lub

łagodny świąd.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Niektóre leki mogą powodować niepożądane lub niebezpieczne skutki w przypadku korzystania z oksykodonu. Powiedz każdego z świadczeniodawców o wszystkich lekach używanych obecnie, a każdy lek rozpoczęcia lub zaprzestania korzystania.

Stosowanie leku z innymi lekami, które sprawiają, senność lub spowolnić oddech może powodować niebezpieczne lub zagrażające życiu działania niepożądane. Zapytaj swojego lekarza przed zastosowaniem leku OxyContin z pigułki spania, relaksacji mięśni, ból, innego leku lub lek na lęk, depresja lub drgawek.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z oksykodonu, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

10.09.2016-03-25, 03:46:32

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

CSA Harmonogram 2 Duży potencjał nadużywania

Jakie inne leki wpłynie OxyContin?

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

OxyContin (oksykodonu)

Przewlekły ból tramadol, oksykodon, Cymbalta, Percocet, duloksetyny, fentanyl, morfina, Dilaudid, metadon, Ultram, hydromorfon, buprenorfina

Ból tramadol, oksykodon, acetaminofen, Tylenol, naproksen, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, hydrokodon, amitryptylina, Percocet, hydroksyzynę, klonidyna