Zapobieganie ból pleców w pracy

Ból pleców jest główną przyczyną długotrwałej choroby w Wielkiej Brytanii, odpowiedzialny za ponad 15 milionów utraconych dni pracy w 2013 r.

Wideo: utrzymując plecy zdrowie w pracy

Najczęstsze przyczyny bólu pleców są napięte mięśnie i więzadła, zużycie, złe postawy i stres.

Większość z nas będzie miał ból pleców w pewnym momencie w naszym życiu. Chociaż ból, ból pleców nie jest poważny w większości przypadków. Ból zwykle trwa od kilku dni do kilku tygodni. Zwykle usunięty po około sześciu tygodniach.

Leczenie bólu pleców

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym lekarstwem jest pozostanie aktywny i, jeśli to konieczne, należy użyć over-the-counter leki przeciwbólowe. Można poczuć się jak się do łóżka, ale to nie pomoże, a może jeszcze gorzej.

Im dłużej jesteś w bezruchu, słabsze mięśnie pleców będzie stać, a tym bardziej będą one zranić w dłuższej perspektywie.

Najlepsze sposoby radzenia sobie z bólem pleców i pomóc odzyskać to, aby utrzymać swoją mobilność, opartej na swoich zwykłych czynności i powrót do pracy tak szybko, jak to możliwe.

Twój stan umysłu może również odgrywać ważną rolę. Badania wykazały, że ludzie, którzy pozostają pozytywne tendencję do odzyskania szybciej niż ci, którzy się w depresji.

Na ból pleców, który trwa dłużej niż sześć tygodni, leczenie polega zazwyczaj kombinacji obu leków przeciwbólowych i akupunktura, zajęcia sportowe lub terapii manualnej.

Czytaj więcej na temat leczenia bólu pleców.

Ból pleców przy biurku

Siedząc przez dłuższy czas przed komputerem jest przechowywanie kłopoty. Bez względu na to jak dobre pozycjonowanie, ważne jest, aby dostać się tak często. Eksperci zalecają rozbijając osiadłych czas co 30 minut przez co najmniej jedną do dwóch minut. Dowiedz się więcej na temat zagrożeń związanych z posiedzeniem.

Czynniki, które mogą wpływać Workstation plecy m.in.

Jeśli pracujesz w biurze i korzystać z komputera, można poprawić swoją postawę, siedząc we właściwej pozycji i aranżacji swojego biurka poprawnie. Uzyskaj wskazówki, jak prawidłowo siedzieć.

Jeśli nie jesteś pewien swojej pozycji siedzącej i stacji roboczej, należy zwrócić się do kierownika zorganizować ocenę pracy dla Ciebie.

Zgodnie z prawem, krzesła stanowisko pracy musi być stabilna. Standardowe krzesło ma pięć nóg w kształcie gwiazdy.

Regulacja fotela, aby uniknąć bólu pleców

Wysokość siedziska muszą być regulowane, a reszta z powrotem musi być regulowane na wysokość i pochylenie. Idealnie, reszta z powrotem powinien poruszać się niezależnie od siedzenia, aby umożliwić wygodną pozycję.

Kiedy siedzisz, aby uda powinny być pod kątem prostym do ciała lub lekko opadający w dół.

Jeśli krzesło jest prawidłowo ustawiona, nogi powinny być mocno na podłodze, ale jeśli jest to bardziej wygodne, używać podnóżka. Podstawową zasadą jest, aby całe stopy na podłodze i wspierać plecy.

Jedną z najczęstszych przyczyn urazów kręgosłupa, zwłaszcza w miejscu pracy, jest zniesienie lub niewłaściwej obsługi obiektów. Nauka i po właściwą metodę dźwigowych i chwytaków obiektów może pomóc w zapobieganiu bólu pleców.

Kluczowe punkty do podnoszenia bezpiecznie

Aby uzyskać więcej informacji na temat prawidłowej techniki podnoszenia i bezpiecznego transportu ręcznego, przeczytać porady dotyczące bezpiecznego podnoszenia.

Nie siedź w tej samej pozycji przez dłuższy czas. Upewnij się zmienić swoją postawę tak często, jak jest to możliwe.

bezpiecznego podnoszenia, aby zapobiec ból pleców

Częste krótkie przerwy są lepsze dla pleców niż mniej długimi. Daje mięśnie szansę na relaks podczas gdy inni podejmują szczep. Może to uniemożliwić staje się sztywny i spięty.

Większość miejsc pracy zapewniają możliwości zrobić sobie przerwę od ekranu, takie jak uzyskanie napoju, będzie zaczerpnąć świeżego powietrza, zgłoszenia lub fotokopii.

Za darmo związanego z pracą porad zdrowotnych odwiedzić Fit for Work stronie.

Więcej informacji na temat rodzajów bólu pleców, uzyskać porady na temat leczenia i nauczyć się sposobów zapobiegania bólu pleców w przyszłości

Rób regularne przerwy

Jak utrzymać bezpieczne i dobrze w pracy w okresie ciąży i co zrobić, jeśli twoja praca polega na chemikalia, promieniowanie rentgenowskie lub dźwiganie ciężarów

Informacje dla menedżerów liniowych na wspieraniu pracowników o warunkach długoterminowych (pdf, 421kb)

Zdrowe powrotem w pracy

Informacje dla pracowników z długoterminowego stanu zdrowia (PDF, 230kb)

Porady, aby utrzymać zdrowe plecy i uniknąć bólu pleców, w tym ćwiczenia i porady dotyczące dobrej postawy

Poprawić swoje zdrowie w pracy, z poradami na temat radzenia sobie ze stresem, RSI, ból pleców, ćwiczenia i zdrowe obiady

Powrót przewodnik ból

Praca a ciąża

Warunki Długoterminowe doradztwo dla pracodawców

Warunki Długoterminowe doradztwo dla pracowników

Spójrz po plecach

zdrowia w miejscu pracy