zapobiec problemom Cukrzyca: utrzymać zdrowe nerki

Zapobiec problemom Cukrzyca: Trzymaj usta zdrowe; Zapobiec problemom Cukrzyca: Zachować zdrowy układ nerwowy; Zapobiec problemom Cukrzyca: Miej zdrowe nerki; Zapobiec problemom Cukrzyca: Miej serce i naczynia krwionośne zdrowe; Zapobiec problemom Cukrzyca: Trzymaj nogi zdrowe; Zapobiec problemom Cukrzyca: Miej oczy zdrowe; Codzienne Cukrzyca Record

Zapobiec problemom Cukrzyca: Miej zdrowe nerki

Jakie są moje nerki i co robią?

Wiele organizacji zapewnienia wsparcia dla pacjentów i lekarzy. Zobacz pełną listę Diabetes Chorób organizacji (PDF, 293 KB).

Nerki są dwa organy w kształcie fasoli, każdy o wielkości pięści. Znajdują się one tuż pod klatką piersiową, po jednym z każdej strony kręgosłupa. Każdego dnia, Twoje dwie nerki filtrują około 120 do 150 litry krwi produkować około 1 do 2 litry moczu. Mocz płynie z nerkami do pęcherza przez rurki zwane moczowody. Pęcherz przechowuje mocz aż zwalniając go poprzez oddawanie moczu.

Zbyt dużo glukozy, * zwany także cukru we krwi przed uszkodzeniami cukrzycy filtrów nerkami. Jeśli filtry są uszkodzone, białko zwane albuminą, co trzeba, aby zachować zdrowie, przecieki z krwi i do moczu. Uszkodzone nerki nie robią dobrą robotę filtrowania odpadów i dodatkowych płynów z krwi. Odpady i extra płyn zbudować we krwi i powodować nudności.

Jak cukrzyca może mieć wpływ na moje nerki?

Cukrzyca jest najczęstszą przyczyną choroby nerek. Cukrzycowa choroba nerek jest terminem medycznym choroby nerek spowodowanej cukrzycą. Cukrzycowa choroba nerek wpływa zarówno na nerki w tym samym czasie.

Jakie są moje nerki i co robią ?; Jak cukrzyca może mieć wpływ na moje nerki ?; Jakie ciśnienie krwi i wysokie ciśnienie krwi ?; Jak wysokie ciśnienie krwi, wpływa na moje nerki czy mam cukrzycę ?; Jakie powinny być moje ciśnienie krwi ?; Jakie są objawy cukrzycowej choroby nerek ?; Jak mogę sprawdzić, czy mam cukrzycowej choroby nerek ?; Co mogę zrobić, jeśli mam cukrzycowej choroby nerek ?; Jedzenie, diety i żywienia; W jaki sposób można wpływać na promienie x moje nerki ?; Co to jest niewydolność nerek ?; Co się stanie, jeśli moje nerki nie ?; Jak palenie wpływa na cukrzycę i nerki ?; Jak mogę zachować moje nerki są zdrowe?

Jeśli choroba nerek przebiega w rodzinie, to są również narażone na choroby nerek. Porozmawiaj z członkami rodziny o ich historii medycznej i lekarzem na temat konieczności testowane czynność nerek.

zwiększone lub zmniejszone oddawanie moczu; uczucie senności i zmęczenia; czując swędzenie lub zasiedzenie; sucha skóra; bóle głowy; utrata masy ciała; Nie głodny; mdłości do żołądka; wymioty; problemy ze snem; problemy z utrzymaniem koncentruje; zaciemnione skórę; skurcze mięśni

Ciśnienie krwi jest siłą przepływu krwi wewnątrz naczyń krwionośnych. Ciśnienie krwi jest napisany z dwóch liczb oddzielonych ukośnikiem. Na przykład, w wyniku ciśnienie krwi 130/80 mówi się jako “130 na 80.” Pierwsza liczba to ciśnienie w naczyniach krwionośnych, jak Twoje serce bije i popycha krew przez naczyń krwionośnych. Druga liczba to ciśnienie jak naczynia krwionośne odpoczynek między uderzeniami serca.

Wysokie ciśnienie krwi zmusza swoje serce do cięższej pracy, aby pompować krew. Wysokie ciśnienie krwi może zmniejszyć swoje serca, uszkodzenia naczyń krwionośnych i zwiększa ryzyko zawału serca, udaru mózgu, choroby oczu i problemy z nerkami.

eGER 60 lub powyżej, jest w zakresie normy; eGFR poniżej 60 może oznaczać, masz chorobę nerek; eGFR poniżej 15 lat lub może oznaczać, masz niewydolność nerek

Cofać się białka, a szczególnie produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak mięso. Uszkodzone nerki nie mogą usunąć produkty przemiany białka z krwi. Dieta bogata w białko, aby nerki pracować ciężej i nie prędzej .; Unikać diety o wysokiej zawartości tłuszczu. Diety o wysokiej zawartości tłuszczu mają wysoką zawartość cholesterolu. Cholesterol to rodzaj tłuszczu w komórkach organizmu, krwi i wielu produktach spożywczych. Twój organizm potrzebuje cholesterolu do pracy we właściwy sposób. Na przykład, organizm wykorzystuje cholesterol do dokonywania pewnych istotnych hormonów i utrzymania funkcji nerwów. Jednak twoje ciało sprawia, że ​​wszystkie cholesterolu potrzebuje. Jeśli często jeść pokarmy, które są bogate w cholesterol, czy wysoki poziom cholesterolu prowadzi w rodzinie, dodatkowy poziom cholesterolu we krwi mogą gromadzić się w czasie w ścianach naczyń krwionośnych i tętnic. Wysoki poziom cholesterolu we krwi może prowadzić do chorób serca i udaru mózgu, jedne z największych problemów zdrowotnych na rzecz osób chorych na cukrzycę .; Unikaj żywności o wysokiej zawartości sodu. Sód jest minerałem znaleźć w soli i innych produktów spożywczych. Wysoki poziom sodu może podnosić ciśnienie krwi. Niektóre pokarmy o wysokiej zawartości sodu należą konserwy, mrożone obiady i hot dogi. Ilość sodu jest wymieniony na etykiecie żywności, dzięki czemu można sprawdzić, które produkty mają najwyższe poziomy. Staraj się ograniczyć sodu do mniej niż łyżeczka dziennie, czyli około 2300 miligramów (mg) na dobę. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub są Afroamerykanie, w średnim wieku lub starszych, mają nie więcej niż 1500 mg sodu dziennie. Zapytaj lekarza lub dietetyka o ile sodu można mieć .; Zapytaj swojego lekarza o ilości potasu, czego potrzebujesz. Potas jest minerałem, który pomaga zatrzymać bicie serca regularne i mięśnie pracują dobrze. Zdrowe nerki utrzymać odpowiednią ilość potasu w organizmie. Jednakże, jeśli masz poważne uszkodzenie nerek, wysokie stężenie potasu może powodować zaburzenia rytmu serca, a nawet dokonać zatrzymania akcji serca, zwany zatrzymanie krążenia. Niektóre produkty wysokiej potasu m.in. morele, banany, pomarańcze, i ziemniaki.

Wysokie ciśnienie krwi jest drugą najczęstszą przyczyną choroby nerek u osób z cukrzycą. Wysokie ciśnienie krwi jest również wynikiem uszkodzenia spowodowane chorobą nerek. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, nerki może być już uszkodzony. Nawet niewielki wzrost ciśnienia tętniczego może szybko dokonać choroba nerek gorzej.

Twoim celem powinno być ciśnienie krwi albo poniżej 140/80 lub 140/90 w zależności od tego, czy masz chorobę nerek i jak ciężkie to jest. Omów swój osobisty cel z lekarzem.

Wiele osób z cukrzycą mają wysokie ciśnienie krwi. Jednak, utrzymując ciśnienie krwi na założonymi pomogą zapobiec uszkodzeniu nerek, serca, mózgu, naczyń krwionośnych i innych części ciała. Planowanie posiłków, leków i aktywność fizyczna mogą pomóc osiągnąć swój cel ciśnienia krwi.

Jakie ciśnienie krwi i wysokie ciśnienie krwi?

Czy ciśnienie krwi sprawdzane przy każdej wizycie opieki zdrowotnej. Zapytaj swojego lekarza, jeśli potrzebujesz lekarstwa, aby kontrolować ciśnienie krwi. Lekiem, który pomaga kontrolować ciśnienie krwi może spowolnić postęp choroby nerek.

Dwa rodzaje leków obniżających ciśnienie krwi, angiotensyny II – konwersji angiotensyny (ACE) i antagonistów receptorów angiotensyny (ARB), stwierdzono, że powolny postęp choroby nerek u ludzi z cukrzycą.

We wczesnych stadiach, cukrzycowa choroba nerek nie ma żadnych objawów. Choroba nerek dzieje się tak wolno, że nie może czuć się chory w ogóle przez wiele lat. Nie mogą czuć się chory, nawet gdy nerki zrobić tylko połowę pracy zdrowymi nerkami. Tylko lekarz może powiedzieć, jeśli masz chorobę nerek, sprawdzając, czy białko albuminy, poziom w moczu co najmniej raz w roku.

Pierwszym objawem cukrzycową chorobą nerek często obrzęk części ciała, takich jak twoich rękach, twarzy, stóp lub kostek. Ponadto, duże ilości białka w moczu może spowodować moczu szukać pienisty. Gdy funkcja nerek zaczyna maleć, inne objawy mogą obejmować

Choroba nerek może spowodować nudności do żołądka.

Poniższe testy można powiedzieć, i lekarza, jeśli masz cukrzycową chorobę nerek

Jeżeli wyniki badań krwi i moczu wykazywać oznak uszkodzenia nerek lub choroby, lekarz może zalecić dalsze badania, aby pomóc dowiedzieć się, czy masz inne problemy zdrowotne, powodując obrażenia. Inne badania mogą obejmować próbki krwi i moczu do dodatkowych badań laboratoryjnych i badań obrazowych lub obrazów, z nerkami. Lekarz może również trzeba wykonać biopsję, w którym mały kawałek tkanki zostanie usunięty z nerki patrzeć pod mikroskopem.

Gdy masz cukrzycowej choroby nerek, można go spowolnić lub zatrzymać je z coraz gorzej, obserwując poziom glukozy we krwi i ciśnienie krwi ściśle numery, aby utrzymać je pod kontrolą.

Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub białka w moczu, można wziąć inhibitor ACE lub ARB, aby kontrolować ciśnienie krwi i zmniejszają uszkodzenia nerek. Jeśli jesteś w ciąży, nie należy przyjmować inhibitor ACE lub ARB.

Jak wysokie ciśnienie krwi, wpływa na moje nerki czy mam cukrzycę?

Zobacz lekarzowi częściej. Wyraź swoją moczu i krwi badane jak lekarz zaleci, aby zobaczyć, jak dobrze nerki pracują. Można również trzeba zobaczyć nefrolog – lekarz, który specjalizuje się w chorobach nerek.

Eat prawo czuć hemodializowanych z prawej; Odżywianie dla Advanced przewlekłej choroby nerek u dorosłych; Odżywianie Wczesnego przewlekłej choroby nerek u dorosłych; Co trzeba wiedzieć o jedzeniu i cukrzycy

Metody leczenia niewydolności nerek: hemodializy; Metody leczenia niewydolności nerek: Dializa otrzewnowa; Niewydolność nerek: Wybór leczenia, które właśnie dla Ciebie

można obniżyć ryzyko zawału serca, udaru mózgu, choroby układu nerwowego, choroby nerek i amputacji, która jest chirurgiczne odcięte części ciała; poziom cholesterolu i ciśnienie krwi może poprawić; krążenie krwi poprawi

Badanie ciśnienia krwi; Pomiar albuminy i kreatyniny; eGFR

ból lub pieczenie podczas oddawania moczu; częste parcie na mocz; Mocz, który wygląda zachmurzenie, czerwonawy lub ciemne; gorączka lub chwiejne uczucia; Ból w plecach lub na boku pod żebrami

Jakie powinny być moje ciśnienie krwi?

Twój dietetyk lub lekarz może zalecić specjalny plan odżywiania dla Ciebie. Być może trzeba będzie uniknąć dieta bogata w białka, tłuszczu, sodu i potasu.

Zapobiec problemom cukrzycy: cukrzycę Miej pod kontrolą; Zapobiec problemom Cukrzyca: Miej oczy zdrowe; Zapobiec problemom Cukrzyca: Trzymaj nogi zdrowe; Zapobiec problemom Cukrzyca: Miej serce i naczynia krwionośne zdrowe; Zapobiec problemom Cukrzyca: Miej zdrowe nerki; Zapobiec problemom Cukrzyca: Trzymaj usta zdrowe; Zapobiec problemom Cukrzyca: Zachować zdrowy układ nerwowy

Więcej informacji na temat zdrowego odżywiania i chorobami nerek jest w theernment zagadnień związanych ze zdrowiem

promienie X, które wykorzystują specjalny barwnik znany jako kontrast średnich dać lepszy obraz narządów mogą stanowić zagrożenie dla nerek. Środek kontrastowy, który jest wstrzykiwany do naczyń krwionośnych jest typem, który może prowadzić do uszkodzenia nerek. Jeśli potrzebujesz rtg z kontrastem wstrzyknięto do naczyń krwionośnych, lekarz może zalecić dodatkowe płyny i leki przed i po rtg, aby chronić nerki. Albo, lekarz może zdecydować, aby zamówić test, który nie używa środka kontrastowego.

niewydolność nerek, zwana również schyłkową chorobą nerek lub schyłkową niewydolnością nerek, czyli nerki nie działają wystarczająco dobrze, aby wykonywać swoją pracę. Będziesz potrzebował leczenia zastąpić pracę nerki zostały zatrzymane robi.

Jakie są objawy cukrzycowej choroby nerek?

Obie metody leczenia niewydolności nerek są dializy i przeszczep nerki.

Jak mogę sprawdzić, czy mam cukrzycową chorobę nerek?

Jednym ze sposobów, w leczeniu niewydolności nerek jest z dializy, który wykonuje kilka prac nerki czynili.

Jedną z form dializy, zwany hemodializy, wykorzystuje maszynę do krążenie krwi przez filtr na zewnątrz ciała. Jeśli zdecydujesz hemodializie, należy obserwować, jak dużo cieczy można pić. Twój dietetyk pomoże Ci dowiedzieć się, jak dużo cieczy pić każdego dnia. Dodatkowa ciecz może podnosić ciśnienie krwi, aby twoje serce pracować ciężej i zwiększać stres zabiegów dializacyjnych. Pamiętaj, że wiele produktów, takich jak zupy, lody i owoce, zawierają wodę. Zapytaj swojego dietetyka porady na temat kontrolowania pragnienie.

Co mogę zrobić, jeśli mam cukrzycową chorobę nerek?

Inną formą dializy, zwany dializa otrzewnowa wykorzystuje błony śluzowej jamy brzusznej lub obszar między klatką piersiową a biodrami, filtrowanie krwi wewnątrz ciała.

Odżywianie, dieta i odżywianie

Ty i lekarz zdecydować, jaki rodzaj dializy będą pracować dla Ciebie najlepszy.

Dializa robi niektóre prace nerkami czynili.

Więcej informacji znajduje się w theernment zagadnień związanych ze zdrowiem

Innym sposobem leczenia niewydolności nerek ma mieć przeszczep nerki. Operacja ta daje zdrową nerkę od dawcy.

Dawca może być żywym człowiekiem. Żywy dawca może być krewny krwi, takich jak rodzic, brat, siostra, lub dziecka, lub bliskiego przyjaciela lub krewnego nonblood, takie jak małżonka. Żywa oddania nerki nerki oferuje najlepszą jakość z najkrótszym czasem oczekiwania. Oddawanie nerkę nie szuka dawcy na ryzyko przyszłych problemów zdrowotnych.

Jeśli nie można uzyskać nerki od żywego dawcy, nazwa może być umieszczona na krajowej liście oczekujących na zmarłego dawcy nerki lub nerki, które jest pobierane od osoby, która właśnie zmarła lub poniósł śmierć mózgu. Oczekiwanie na zmarłego dawcy nerki jest często dłuższy niż czekać na nerkę żywego dawcy.

Jak można promieni rentgenowskich wpływają na nerki?

Zarówno żywych i zmarłych nerki dawcy powinno być dobrze dopasowane do ciała.

Co to jest niewydolność nerek?

Co się stanie, jeśli moje nerki nie?

Jak palenie wpływa na moje cukrzycę i nerki?

Jak mogę zachować moje nerki są zdrowe?

Jeśli masz już chorobę nerek, palenie może pogorszyć problemy naczyń krwionośnych, serca i nerek. rak nerki jest również bardziej powszechne u palaczy.

Palenie i cukrzyca to niebezpieczna mieszanka. Palenie zwiększa ryzyko wystąpienia wielu problemów z cukrzycą. Jeśli rzucić palenie

Jeśli palisz, przestań palić. Poproś o pomoc, dzięki czemu nie trzeba robić tego samodzielnie. Można uruchomić poprzez wywołanie 1-800-QUITNOW lub 1-800-784-8669.

Możesz zachować swoje nerki zdrowe podejmując kroki

Zapobiegaj Cukrzyca Problemy Seria obejmuje siedem broszur, które mogą pomóc Ci dowiedzieć się więcej o tym, jak zapobiegać problemom cukrzycy

Dla wolnych pojedynczych egzemplarzy tych książeczek, napisz, zadzwoń, faksem lub e-mail

Narodowy Clearinghouse Cukrzyca informacji; 1 Way; Bethesda, MD 20892-3560; Telefon: 1-800-860-8747; TTY: 1-866-569-1162; Fax: 703-738-4929; E-mail: ndic @ infoernmenternment

Te broszury dostępne w www.diabetesernmenternment są również dostępne.

Informacja ta może zawierać treści o leki, a gdy podjęte zgodnie z zaleceniami lekarza, warunki traktują. Gdy przygotowuje zawartość ta obejmuje dostępne najbardziej aktualne informacje. Aby uzyskać najnowsze aktualizacje lub pytania na temat leków, skontaktuj się z US Food and Drug Administration wwwernment pod bezpłatny numer 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) lub odwiedzić. Skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.

Theernment pragnie podziękować; Lynn Grieger, R.D., C.D.E. Celia Levesque, R.N., C.D.E., Teresa McMahon, Pharm.D., C.D.E. i Barbara Schreiner, R.N., M.N., C.D.E. Amerykańskiego Stowarzyszenia Wychowawców cukrzycy, Phyllis Barrier, Widmo Masowe R.D., C.D.E., Linda Haas, Ph.C., R.N., C.D.E. Kathleen Mahoney, M.S.N., R.N., C.D.E. i Randi Kington, Widmo Masowe R.N., c.s., C.D.E. American Diabetes Association, Jan drass, R.N., C.D.E. Centers for Medicare & Medicaid Services, Jill Ely, R.N., C.D.E., Sam Engel, M. D. i Pam Howard, A.P.R.N., C.D.E. of Diabetes Research Centers Madelyn Wheeler, Widmo Masowe R.D., F.A.D.A., C.D.E. Indiana University School of Medicine, OK Chon Allison, MSN, RNC, ANP, CDE, Barbara Backer, BS, James W. Pichert dr Alvin Powers, MD, Melissa E. Schweikhart, Michael B. Smith i Kathleen Wolffe, RN z VA / JDF Diabetes Research Center, Ernestine Baker, R.N., F.N.P., C.D.E., Kris Ernst, R.N., C.D.E., Margaret Fowke, R.D. L.D. i Kay Mann, R.N., C.D.E. z Grady Health System Diabetes Clinic, Ruth Bear, R.D., C.D.E., Dorinda Bradley, R.N., C.D.E., Terry Fisher, R.N., Lorraine Valdez, R.N., C.D.E. i Charmaine Branchaud, B.S.N., R.N., C.D.E. indyjskiej służby zdrowia, Resa Levetan, M. D. Medlantic Research Center, Luby Garza-Abijaoude, Widmo Masowe R.D. L.D. Texas Cukrzyca Rady

maj 2014

Język przewodnik

Więcej w serii