zapalenie osierdzia

Zapalenie osierdzia jest obrzęk i podrażnienie osierdzia, cienkiej sac-jak błony otaczającej serce. Zapalenie osierdzia często powoduje ból w klatce piersiowej, a czasem inne objawy. Ostry ból w klatce piersiowej związany z zapaleniem osierdzia występuje, gdy podrażnione warstw Rub osierdzia wobec siebie.

Zapalenie osierdzia zwykle zaczyna się nagle, ale nie trwało to długo (ostra). Gdy objawy rozwijają się stopniowo lub nie ustępują, należy rozważyć przewlekłe zapalenie osierdzia jest.

W większości przypadków są łagodne i zwykle poprawić we własnym zakresie. Leczenie bardziej ciężkich przypadkach może obejmować leki i rzadko operacji. Wczesna diagnoza i leczenie może pomóc zmniejszyć ryzyko powikłań długoterminowych z osierdzia.

Ostre zapalenie osierdzia trwa zwykle mniej niż kilka tygodni. Przewlekłe zapalenie osierdzia o charakterze powtarzającym posiada dwa rodzaje, w tym nieustannym typu, które nastąpi w ciągu sześciu tygodni od odstawienia leczenia z powodu ostrego epizodu i przerywanego typu, który następuje po sześciu tygodniach.

Jeśli masz ostre zapalenie osierdzia, najczęstszym objawem jest ostry, przeszywający ból w klatce piersiowej, za mostkiem lub po lewej stronie klatki piersiowej. Niemniej jednak, niektóre osoby z ostrym zapaleniem osierdzia opisać ich ból w klatce piersiowej, jak nudne, achy lub ciśnieniowo zamiast jak i różnej intensywności.

Ból ostrego zapalenia osierdzia mogą podróżować do lewego ramienia i szyi. Często nasila się podczas kaszlu, leżeć lub wdychać głęboko. Siedzi się i pochylając się często może złagodzić ból. Niekiedy może być trudna do odróżnienia osierdzia bólu ból, który występuje przy ataku serca.

Przewlekłe zapalenie osierdzia jest zazwyczaj związane z przewlekłym stanem zapalnym i może spowodować płynu wokół serca (wysięk osierdziowy). Najczęstszym objawem przewlekłego zapalenia osierdzia jest ból w klatce piersiowej.

Kiedy udać się do lekarza

Co możesz zrobić

W zależności od typu, objawy zapalenia osierdzia może zawierać niektóre lub wszystkie z następujących

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej, jeśli wystąpią nowe objawy bólu w klatce piersiowej.

Czego można oczekiwać od lekarza

Wiele z tych objawów zapalenia osierdzia są podobne do tych z innych chorób serca i płuc. Im szybciej są oceniane, tym szybciej można odbierać właściwej diagnozy i leczenia. Na przykład, chociaż przyczyną ostrego bólu w klatce piersiowej może być zapalenie osierdzia, pierwotną przyczyną mógł być zawał serca lub zakrzep krwi w płucach (zator tętnicy płucnej).

leki

W normalnych okolicznościach, dwa-warstwowy worek osierdziowy, który otacza serce zawiera niewielką ilość płynu smarującego. W osierdzia, worek staje się stan zapalny i uzyskaną tarcia z zapaleniem woreczka prowadzi do bólu w klatce piersiowej.

Hospitalizacja i procedury

Przyczyną zapalenia osierdzia jest często trudne do ustalenia. W większości przypadków lekarze albo nie są w stanie określić przyczynę (idiopatycznej) lub podejrzewasz infekcję wirusową.

Zapalenie osierdzia mogą rozwijać wkrótce po poważnej zawału serca, ze względu na podrażnienie leżącej uszkodzonego mięśnia sercowego. Ponadto, postać opóźnionego zapalenia osierdzia może wystąpić tygodni po zawale serca lub w chirurgii serca. Ten opóźniony osierdzia jest znane jako zespół dresslera jest. Wielu ekspertów uważa, zespół dresslera jest z powodu błędnej odpowiedzi zapalnej przez organizm do własnych tkanek (autoimmunologiczna Response) – w tym przypadku, serca i osierdzia.

Inne przyczyny zapalenia osierdzia m.in.

Powikłania mogą obejmować

Zaciskające zapalenie osierdzia. Chociaż rzadko, niektóre osoby z zapaleniem osierdzia, szczególnie te z zapaleniem długoterminowej oraz przewlekłych nawrotów, mogą rozwijać trwałe zagęszczający, blizny i kurczenie osierdzia.

W tych ludzi, osierdzie traci wiele ze swojej elastyczności i przypomina sztywną obudowę, która jest mocno wokół serca, który utrzymuje serce będzie działał prawidłowo. Stan ten nazywany jest zaciskające zapalenie osierdzia i często prowadzi do ciężkiego obrzęku nóg i brzucha, a także duszność.

Tamponada serca. Gdy zbyt dużo płynu zbiera w osierdziu, stan niebezpieczny nazywa tamponady serca może się rozwijać.

Nadmiar cieczy wywiera presję na serce i nie pozwala mu prawidłowo wypełnić. Oznacza to, że mniej krwi opuszcza serce, które powoduje gwałtowny spadek ciśnienia krwi. Serca tamponade mogą być śmiertelne, jeśli nie jest natychmiast leczone.

Wczesna diagnoza i leczenie zapalenia osierdzia zwykle zmniejsza ryzyko powikłań długoterminowych.

Jesteś prawdopodobnie zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego lub lekarza izby przyjęć. W niektórych przypadkach, gdy dzwonisz do umówić się na spotkanie, może zostać skierowana do lekarza przeszkolonego w diagnozowaniu i leczeniu chorób serca (kardiolog).

Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się do spotkania.

Dla osierdzia, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Oprócz pytań, które przygotowaliśmy, aby zwrócić się do lekarza, nie wahaj się zadać dodatkowe pytania, które pojawiają się podczas Państwa wizyty.

Lekarz może zadać Ci kilka pytań. Będąc gotowi odpowiedzieć może zastrzec sobie czas, aby przejść przez wszystkie punkty, które chcesz porozmawiać o pogłębione. Lekarz może poprosić

Lekarz prawdopodobnie rozpocznie poprzez swoją historię medyczną i pytania o bólu w klatce piersiowej i inne objawy. Jako część swojej początkowej oceny, lekarz będzie również przeprowadzić badanie lekarskie i sprawdzić dźwięki serca.

Podczas słuchania swojego serca, lekarz umieści stetoskop na klatce piersiowej, aby sprawdzić, czy dźwięki charakterystyczne dla zapalenia osierdzia, która dokonuje się w momencie osierdzia warstwy ocierają się o siebie. Ten charakterystyczny szum nazywany jest osierdzia sęk.

Lekarz może masz poddawane badaniom, które mogą pomóc określić, czy miałeś atak serca, czy płyn zebrany w worku osierdziowym, czy istnieją oznaki stanu zapalnego. Lekarz może wykorzystywać testy krwi w celu określenia, czy bakterie lub inny rodzaj infekcji występuje.

może także podlegać jednej lub więcej z następujących zabiegów diagnostycznych

Elektrokardiogram (EKG). W tym teście, plastry z przewodów (elektrod) są przymocowane do skóry do pomiaru impulsów elektrycznych ulatniać przez serce.

Impulsy są rejestrowane jako fale wyświetlane na monitorze lub wydrukowane na papierze. Pewne wyniki EKG może wskazywać na zapalenie osierdzia, podczas gdy inni mogą wskazywać na atak serca.

Tomografii komputerowej (CT). Ta technika rentgenowska może produkować bardziej szczegółowych obrazów serca i osierdzia, niż konwencjonalnych badań rentgenowskich.

CT można wykonać, aby wykluczyć inne przyczyny ostrego bólu w klatce piersiowej, takich jak zakrzepy krwi w tętnicy płucnej (zator tętnicy płucnej) lub łzę w swoim aorty (rozwarstwienie aorty). CT może być również używany do poszukiwania pogrubienie osierdzia, które mogłyby wskazywać zaciskające zapalenie osierdzia.

Wybór leczenia zapalenia osierdzia w zależności od przyczyny, jak również nasilenia. Łagodne przypadki zapalenia osierdzia może lepiej na własną rękę, bez leczenia.

Leki, aby zmniejszyć stan zapalny i obrzęk związany z zapaleniem osierdzia często są przewidziane, w tym

Over-the-counter przeciwbólowe. Najczęściej ból związany z zapaleniem osierdzia dobrze reaguje na leczenie przeciwbólowe dostępne bez recepty, takie jak aspiryna czy ibuprofen (Advil, Motrin IB, inne).

Te leki pomóc zmniejszyć stan zapalny i ból. Objawy powinny rozpocząć poprawy w ciągu jednego dnia. A dla większości ludzi, leki te mogą być jedyną metodą leczenia, która jest potrzebna. Recepta wytrzymałości przeciwbólowe mogą być również stosowane.

Kolchicyny (Colcrys). Lek ten, który zmniejsza zapalenie w organizmie, mogą być określone na ostre zapalenie osierdzia lub leczeniu nawracających objawów.

Kolchicyny może zmniejszyć długość objawy zapalenia osierdzia i zmniejszyć ryzyko, że stan powtórzy. Jednak lek nie jest bezpieczne dla osób z niektórych istniejących wcześniej problemów zdrowotnych, takich jak choroby wątroby lub nerek, a dla osób przyjmujących niektóre leki. Lekarz będzie uważnie sprawdzić swoją historię zdrowia przed przepisaniem kolchicyny.

Ostre epizody zapalenia osierdzia zazwyczaj trwa kilka tygodni, ale może pojawić się przyszłe odcinki. Niektóre osoby z zapaleniem osierdzia mieć nawrotu w ciągu kilku miesięcy po pierwotnym odcinku.

Gdy infekcja bakteryjna jest przyczyna zapalenia osierdzia, musisz być leczone antybiotykami i odwodnienia w razie potrzeby.

Będziesz prawdopodobnie potrzebują hospitalizacji, jeśli lekarz podejrzewa tamponady serca, niebezpieczne powikłanie zapalenia osierdzia ze względu na nagromadzenie płynu wokół serca.

Podczas tamponady serca jest obecny, może być konieczne procedury zwanej perikardiocenteza. W niektórych przypadkach ciężkiego, nawracające zapalenie osierdzia, lekarz może sugerować chirurgicznie usuwając swój osierdzia (perikardiektomię).

Dla większości łagodnych przypadkach zapalenie osierdzia, odpoczynku i over-the-counter leki przeciwbólowe – podjęte pod kierunkiem lekarza – może być wszystko, co jest potrzebne. Podczas odzyskać unikać rygorystyczne aktywności fizycznej. wytężonej działalności może wywołać objawy zapalenia osierdzia. Zapytaj lekarza, jak długo trzeba wziąć to łatwe.

wizyty u lekarza