zapalenie kaletki olecranon (Popeye łokcia) – przegląd wątek

Ból zarządzania Trends

Zapalenie kaletki jest zapalenie małych woreczków płynu (bursae stawów), które pomagają poruszać się płynnie. Olecranon zapalenie kaletki, co wpływa na bursa olecranon na tylnej stronie kolanka jest czasami nazywany Popeye łokciowego. To dlatego, że guz, który rozwija się w tylnej części łokcia wygląda łokcia postać z kreskówki Popeye.

Istnieją trzy główne przyczyny olecranon kaletki

Objawy mogą obejmować zapalenie olecranon

Lekarz może zdiagnozować olecranon kaletki z wywiadu i badania fizykalnego. Jeśli obrzęk jest wynikiem urazu, promieniowania rentgenowskiego mogą być konieczne do ustalenia, czy łokieć jest pęknięta.

Jeśli lekarz jest zaniepokojony infekcji u łokcia, on lub ona może spuścić płyn z łokcia z igłą i mają testowane przez laboratorium płyn.

Leczenie nagłej (ostra) zapalenie kaletki mogą obejmować odprowadzanie nadmiaru płynu w worku z igłą, a następnie przez iniekcje leków do worka, aby zmniejszyć stan zapalny i wspomagania gojenia.

Leczenie trwającej (chroniczne) zapalenie kaletki skupia się na nauczanie w celu uniknięcia opierając się na łokciach, chroniąc łokcie podczas zajęć sportowych z klocków łokciowych i stosuje leki przeciwzapalne. mogą być potrzebne antybiotyków w leczeniu infekcji i operacja może być konieczna do kanalizacji lub usunąć (akcyza) kaletki.

Stany zapalne, tak jak od ciśnienia w torebce lub stanów zapalnych. Jest to najczęstsza przyczyna olecranon kaletki; Nagły szkody, takie jak uderzenie w łokieć, powodując krwawienie lub buildu płynu; Zakażenia wywołane przez którąkolwiek followin; Uraz w miejscu z wierteł; Infekcja w tkance niedaleko Bursy, który rozprzestrzenia się do wierteł; Infekcja -borne krwi. Jest to rzadkie.

Ból, w szczególności z ruchem łokcia lub nacisku na łokciu; Obrzęk. Jedna bryła może być odczuwalne w tylnej części dotkniętych łokcia. Obrzęk lub guzek jest spowodowane zwiększonym płynu w torebce i jest środkiem płatniczym w ruchu lub przy dotknięciu; Zaczerwienienie, czerwone smugi, ciepło, gorączka i obrzęk węzłów chłonnych w dole pachowym spowodowanej infekcją.