zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD) Podręcznik – przyczyny, objawy i metody leczenia

Co to jest?

W obsesyjno-kompulsywne (OCD), osoba zostaje zakłócone, niepokojących myśli natrętne (obsesje) i czuje presję przeprowadzenia powtarzalnych zachowań (kompulsji) .; Neurolodzy uważają, że szlaki mózgowe związane z wyrokiem, planowania i ruchu ciała są zmieniane w OCD. czynniki środowiskowe, takie jak relacje rodzinne lub stresujących wydarzeń, może wywołać lub nasilić objawy OCD .; OCD dotyka około 3% ludzi na całym świecie. Formularz swój początek w dzieciństwie może rozpocząć się około 10 roku życia, częściej u chłopców niż u dziewczynek. Większość pozostałej części osób z OCD mają swoje pierwsze objawy przed ukończeniem 25 – w tej grupie kobiet niż mężczyzn. objawy OCD nie rozwijają się zwykle po 30 roku życia .; Istnieją mocne dowody na to, że choroba ma genetyczne (dziedziczone) podstawy, zwłaszcza w dzieciństwie typu onset .; Czasami ludzie z OCD zarządzanie ich obsesje, nie dając żadnych objawów zewnętrznych, że cierpi. Zwykle jednak starają się złagodzić swoje obsesje, wykonując jakiś rodzaj przymusu: powtarzające się zachowania lub czynności psychiczne, które ma na celu łagodzeniu lęków. Na przykład kobieta, która ma obsesję, że jej ręce są brudne mogą rozwijać przymus umyć je 50 razy dziennie. Człowiek, który obawia się, że jego przednie drzwi są odblokowane może czuć się zmuszony Sprawdź Blokada 10 lub 20 razy każdej nocy .; objawy; Dwa definiujące objawy OCD są obsesyjne myśli i działania kompulsywne. Objawy są na tyle złe, aby być czasochłonne, powodować upośledzenia czynnościowe lub istotnie niepokojące .; Obsesje są trwałe, powtarzane, lęk prowokując lub niepokojących myśli, że ingerować w świadomości człowieka. Obsesje różna i może odnosić się do każdego rodzaju strachu. Oto niektóre spotykane; Strach przed skażeniem – Stała martwić o brudnych rąk ani ubrania, ani o łapanie lub rozprzestrzeniania zarazków .; Obawy związane z wypadkami lub aktów przemocy – strach o stania się ofiarą przemocy (odblokowanie drzwi, które przyznaje intruza) lub cierpiących przypadkowego uszkodzenia ciała (piekarnik nie zostanie wyłączony lub papieros nie jest prawidłowo zgaszone) .; Strach o popełnienie aktu przemocy lub seksualnym – strach przed utratą kontroli i robi krzywdę innym, lub popełnienie szkodliwych lub żenujący akt seksualny. Na przykład, kochająca matka martwić dusi swym niemowlęciu lub szanowany biznesmen obawiając będzie zdjąć ubrania w spotkaniu .; Obawy, że na zaburzenia lub centrum asymetrii – nieodparta potrzeba porządku, niepokój o najmniejszy szczegół nie na miejscu. Przykładami są skarpetki nie są wyrównane “odpowiednio” w szufladzie lub żywności umieszczonej “błędnie” na talerzu.

objawy

Dwa definiujące objawy OCD są obsesyjne myśli i działania kompulsywne. Objawy są na tyle złe, aby być czasochłonne, powodować upośledzenia czynnościowe lub istotnie niepokojące .; Obsesje są trwałe, powtarzane, lęk prowokując lub niepokojących myśli, że ingerować w świadomości człowieka. Obsesje różna i może odnosić się do każdego rodzaju strachu. Oto niektóre spotykane; Strach przed skażeniem – Stała martwić o brudnych rąk ani ubrania, ani o łapanie lub rozprzestrzeniania zarazków .; Obawy związane z wypadkami lub aktów przemocy – strach o stania się ofiarą przemocy (odblokowanie drzwi, które przyznaje intruza) lub cierpiących przypadkowego uszkodzenia ciała (piekarnik nie zostanie wyłączony lub papieros nie jest prawidłowo zgaszone) .; Strach o popełnienie aktu przemocy lub seksualnym – strach przed utratą kontroli i robi krzywdę innym, lub popełnienie szkodliwych lub żenujący akt seksualny. Na przykład, kochająca matka martwić dusi swym niemowlęciu lub szanowany biznesmen obawiając będzie zdjąć ubrania w spotkaniu .; Obawy, że na zaburzenia lub centrum asymetrii – nieodparta potrzeba porządku, niepokój o najmniejszy szczegół nie na miejscu. Przykładami są skarpetki nie są wyrównane “odpowiednio” w szufladzie lub żywności umieszczonej “błędnie” na talerzu.

Diagnoza

Niektóre osoby z OCD szukać pomocy u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, gdy objawy zaczynają wpływać na ich zdrowie lub zakłócać życia. Osoba dorosła z kompulsywnego mycia rąk może odwiedzić dermatologa powodu popękane, krwawiące palce, lub rodzic może skonsultować się z pediatrą, gdy dziecko z OCD zaczyna być kontrolowana przez szczególnie intensywne rytuały (na przykład do liczenia lub kontroli).

Jak długo to trwa?

OCD rzadko przemija i objawy mogą trwać przez wiele lat, jeśli nie są odpowiednio leczona. W rzeczywistości, to jest wspólne dla osób z OCD mieć problem od 5 do 10 lat przed widząc psychiatry. Uzyskiwanie pomocy prędzej może zmniejszyć wpływ choroby.

Jak uniknąć tego stan zdrowia

Nie ma sposobu, aby zapobiec OCD, ale negatywne efekty mogą być ograniczone, jeśli choroba jest wykryte i leczone wcześnie.

Jak leczyć to schorzenie

Najbardziej skuteczne w leczeniu OCD połączyć psychoterapii i leków.

Kiedy wizyta u lekarza

Ponieważ objawy OCD rzadko ustępują bez leczenia, należy skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki gdy obsesyjne myśli lub kompulsji spowodować znaczny niepokój lub dyskomfort, zaburzać zdolność posiadania normalnego życia w domu lub pracy, albo spowodować obrażenia. Twój lekarz podstawowej opieki skieruje Cię do psychiatry dla właściwego i skutecznego leczenia.

Rokowanie

Od OCD może być przewlekła (trwały) Warunek, przyjmowanie leków może być konieczne.