Test borelioza

Test wykrywa przeciwciała borelioza z Lyme disease bakterii Borrelia burgdorferi w krwi. bakterie boreliozy są rozpowszechniane przez niektórych rodzajów kleszczy.

Testy przeciwciał są najpowszechniej stosowane testy, które pomogą zidentyfikować boreliozę. Testowanie przeciwciał mogą być również wykonane na płyn od kręgosłupa lub stawów.

Może to potrwać do 2 miesięcy po zakażeniu przed przeciwciała można wykryć w badaniu krwi. Po wytworzeniu, przeciwciała zwykle pobyt w systemie przez wiele lat, nawet po udanym leczeniu tej choroby. Znalezienie przeciwciał dla bakterii boreliozy nie mówi, czy zostały zakażone niedawno lub kiedyś w przeszłości.

Istnieją dwa rodzaje testów przeciwciał w celu wykrycia choroby z Lyme.

Testowanie przeciwciał powinny być wykonane w procesie dwuetapowym, stosując ELISA, po którym następuje test Western blot. Western blot testu (który jest bardziej szczegółowy niż testu ELISA) powinny być wykonywane u wszystkich ludzi, którzy mają pozytywny lub graniczny dodatni (niejednoznaczny) w teście ELISA.

Łańcuchowa reakcja polimerazy (PCR), badanie. reakcji łańcuchowej (PCR) Badanie polimerazy wykrywa materiał genetyczny (DNA) bakterii boreliozy. metody PCR można zastosować w celu określenia aktualnego (aktywny) zakażenie, czy u pacjenta wystąpią objawy choroby z Lyme, które nie mają coraz lepiej leczenia antybiotykami. Testy PCR nie jest zrobione tak często, jak badania przeciwciał, ponieważ wymaga umiejętności technicznych i drogiego sprzętu. Ponadto, standardy nie opracowano jeszcze za pomocą metody PCR i istnieje ryzyko wyników fałszywie dodatnich wyników testów.

Enzymatyczny test immunosorpcyjny (ELISA). Ten powszechny i ​​szybki test do identyfikacji przeciwciał boreliozy jest najbardziej czuły test przesiewowy na boreliozę; Zachodnie badania blot. Test ten określa również przeciwciała boreliozy i może potwierdzić wyniki testu ELISA. Jest to najczęściej wykonane w celu wykrycia przewlekłego zakażenia chorobą z Lyme.