szczepionka przeciw polio

Zasoby

Powiązane strony

12 kwietnia 2005 oznaczona 50. rocznicę opracowania pierwszej skutecznej szczepionki polio. W tym dniu w 1955 roku, dziennikarze zgromadzeni na University of Michigan w Ann Arbor, aby usłyszeć wieści przełomowego że szczepionka została opracowana, który uniemożliwiał bał powikłanie infekcji zniszczenia rdzenia kręgowego polio, w wyniku degeneracji mięśni.

Dr Jonas Salk, 40-letni lekarz, i jego zespół naukowców z University of Pittsburgh rozwinęła szczepionki, aby zatrzymać zakażenie, które każdego roku zginęło aż do pół miliona ludzi, głównie dzieci 1 i sparaliżowała wiele innych. Dr Thomas Francis z University of Michigan przeprowadziło szeroką badanie kliniczne w celu przetestowania szczepionki 1,8 mln dzieci w 44 stanach.

Ci, którzy przeżyli czas poliomyelitis (znany w kategoriach świeckich, jak epidemie polio) pamięta strach, który ogarnął cały naród każdego lata. Rodzice byli przerażeni, że ich dzieci będą zarazić się chorobą, obserwując urzędnicy departamentu zdrowia zakładać kwarantanny znaki na domach sąsiadów. Uroczystości z udziałem dużych skupiskach ludzi, w tym czwartego lipca uroczystości zostały odwołane. Baseny były zamknięte. Dzikie krążyły plotki na temat możliwych przyczyn choroby bał, w tym lodów stożki, białego ubrania, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, nadmiernego blasku, oparzenia słoneczne i zakłóceń elektrycznych. 2 dzieci dotkniętych chorobą doznała paraliżu że czasami uniemożliwiał oddychanie na własną rękę, zmuszając je do życia wewnątrz ogromnych wentylatorów metalowych zwanych płuc żelaza, którego myśl spowodowane powszechnego strachu.

Opracowanie szczepionki w celu zapobiegania chorobom wirus polio uznano niczym cud. Bezpieczna i skuteczna szczepionka była pierwszym krokiem w kierunku wyeliminowania choroby w Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy teraz na krawędzi eliminacji polio na całym świecie. Kiedy to zostanie osiągnięte, polio będzie drugim ważnym choroba zakaźna, którą należy usunąć, z których pierwszym jest ospa, chociaż groźba zamierzonym uwolnieniem ospy pozostaje.

Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych jest zadowolony z okazji 50. rocznicy tego monumentalnego spełnienia. Szczepionki mają długą drogę od 1955. Obecnie theernment wspiera rozwój szczepionek dla całego spektrum zakaźnych agents– bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty-i pomaga nawiązać nowe strategie na dostawę szczepionek. Dzięki wsparciu theernment szczepionki zostały opracowane w celu zapobieżenia ważnych chorób, w tym choroby pneumokokowej oraz grypie; i ulepszone szczepionki ospy i wąglika są obecnie testowane.

Podstawowe elementy programu szczepionki theernment obejmują Dale i Betty zderzaki Vaccine Research Center (VRC), podział stacjonarne badań, a szczepionka i leczenie Ewaluacji Jednostek (VTEUs). Regulator calorMATIC jest poświęcony poprawie globalnego zdrowia ludzkiego poprzez rygorystyczny prowadzenia skutecznych szczepionek dla chorób ludzkich. Naukowcy z Wydziału theernment dnia stacjonarne Badań prowadzenie badań podstawowych i klinicznych oraz zapewnienie możliwości szkolenia dla lekarzy i naukowców w dziedzinie immunologii, alergii i chorób zakaźnych, w tym rozwój szczepionek.

Wydział theernment za Mikrobiologii i Chorób Zakaźnych wspiera VTEUs, sieć szpitali badawczych w Stanach Zjednoczonych, że przeprowadzenie badań klinicznych w celu oceny skuteczności szczepionki, a także bezpieczeństwo, które jest integralną częścią każdej szczepionki badaniach klinicznych sponsorowanych przez theernment. VTEU badanie oceniało wpływ inaktywowane szczepionki polio doustne porównaniu Przy podawaniu z skojarzonej szczepionki przeciwko innym chorobom zakaźnym. W wyniku badania, eksperci zdrowia zalecają teraz, że dzieci w Stanach Zjednoczonych otrzymują szczepionki inaktywowane, wirus polio w ramach swoich rutynowych szczepień. Stanowi to dużą zmianę w medycynie ze względu na wiele lat, doustna szczepionka przeciw polio była szczepionką z wyboru w Stanach Zjednoczonych.

Spuścizna pierwszej skutecznej szczepionki przeciwko polio wciąż inspiruje badaczy. W ciągu ostatniego półwiecza postęp w Wakcynologii pozwoliły nam ukończyć wyboru między szczepionek żywych i zabitych do tablicy opcji technologicznych. Z ogromną zdolność szczepionek w celu zmniejszenia chorobowości i śmiertelności, te ostatnie postępy trzymać wielkie nadzieje na podbój chorób zakaźnych więcej w przyszłości. Badania prowadzą do nowych i udoskonalonych szczepionek jest ważną częścią misji theernment.

1 WHO, UNICEF, www.unicef.org/immunization/index_polio.html; 2 Smithsonian, przeciwko 36, nr 1, kwiecień 2005.