Szczepionka polio inaktywowana wtrysku

Klasa terapeutyczna: Vaccine

Używa Dla szczepionki polio inaktywowana

Istnieją dwa rodzaje szczepionki polio, które są podawane przez wstrzyknięcie, inaktywowana szczepionka przeciwko polio (IPV) oraz szczepionka polio inaktywowane zwiększoną siłę działania (eIPV). i Kanada, rodzaj szczepionki podaje się we wstrzyknięciu jest eIPV. Rodzaj szczepionki, która jest podana doustnie nazywa polio żywa szczepionka doustna (OPV).

Polio jest bardzo poważna infekcja, która powoduje paraliż mięśni, w tym mięśni, które pozwalają chodzić i oddychać. Infekcja polio może pozostawić osobę w stanie oddychać bez pomocy żelaznym płucu, w stanie chodzić bez nawiasów nóg lub przykuty do wózka inwalidzkiego. Nie ma lekarstwa na polio.

Szczepienia przeciwko polio jest zalecane dla wszystkich dzieci od 6 do 12 tygodnia życia, wszystkie dzieci, wszystkie młodzież do 18 roku życia, a niektórzy dorośli, którzy są na większe ryzyko narażenia na poliowirusy niż w populacji ogólnej, w tym

Szczepienia przeciwko polio nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 6 tygodni życia, ponieważ przeciwciała są otrzymywane od matek przed porodem mogą wpływać na skuteczność szczepionki. Niemowlęta, które zostały zaszczepione przeciwko polio przed 6 tygodni życia powinny otrzymać pełny cykl szczepień przeciwko polio.

Szczepionkę należy podawać wyłącznie pod nadzorem lekarza lub innego pracownika służby zdrowia.

Decydując się na użycie szczepionki, ryzyko podjęcia szczepionki musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym szczepionki, należy wziąć pod uwagę

Przez jakiś czas po tym jak ty są zaszczepione, istnieje bardzo małe ryzyko (1 na 2,2 mln), że wszystkie osoby żyjące w gospodarstwach domowych, które jeszcze nie zostały zaszczepione przeciwko polio, lub którzy mają lub mieli odpornościowy stan niedoboru mogą rozwijać poliomyelitis (polio) od bycia wokół ciebie. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego produktu.

Przed zastosowaniem szczepionki wirus polio inaktywowana

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na szczepionki polio, inaktywowane lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Użycie nie jest zalecane dla niemowląt do 6 tygodni. Dla niemowląt i dzieci w wieku 6 tygodni i starszych, nie należy spodziewać się szczepionki polio powoduje różne skutki uboczne lub problemów, niż ma to miejsce w dorosłych.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych dorosłych. Chociaż nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania szczepionki przeciwko polio w wieku podeszłym z zastosowania w innych grupach wiekowych, nie oczekuje szczepionka ta powoduje różne skutki uboczne lub problemy osób starszych, niż ma to miejsce w młodszych dorosłych.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie z tej szczepionki. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny pracownik służby zdrowia przeszkoleni da Ty lub Twoje dziecko szczepionki w szpitalu. Ta szczepionka jest podawana jako strzałem do mięśnia lub pod skórę.

U dzieci, w sumie 4 strzały szczepionki polio podano. Strzały są zwykle podawana w 2 miesiące, 4 miesiące, od 6 do 18 miesięcy, a od 4 do 6 lat. Każda dawka szczepionki podaje się zwykle co najmniej 4 tygodni. Pierwszą dawkę szczepionki można podawać dzieciom w wieku 6 tygodni.

Szczepionka powinna być podana na ustalonym harmonogramem. Jeśli Ty lub Twoje dziecko opuszczenia zaplanowanego strzału, skontaktuj się z lekarzem, aby kolejne spotkanie jak najszybciej.

Należy powiedzieć lekarzowi, że otrzymał tę szczepionkę, jeśli masz zamiar dostać żadnych żywych szczepionek wirusowych w ciągu 1 miesiąca po otrzymaniu szczepionki.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Prawidłowe użycie szczepionki polio inaktywowana

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Poliomyelitis Profilaktyka Pentacel, Pediarix, Kinrix szczepionka polio inaktywowana, Quadracel, Ipol, błonicy / Haemophilus b skoniugowana (PRP-T) Szczepionka / krztuścowi, krztuścowi / szczepionki polio inaktywowana / tężca

Środki ostrożności podczas korzystania szczepionki wirus polio inaktywowana

Szczepionka polio inaktywowana Side Effects

Szczepionka polio inaktywowana