Stymulator bradykardii

Stymulator serca to niewielkie urządzenie o zasilaniu bateryjnym, które wysyła słabe impulsy elektryczne do “ustawić tempo” tak, że serce jest w stanie utrzymać regularne bicie serca.

rozruszniki serca jednokomorowe stymulują jedną komorę serca, zarówno górna komora (Atrium) lub, częściej, niższą (komory); stymulatory dwukomorowego wysyłać impulsy elektryczne zarówno do przedsionka i komory, a tempo obu komór. Stymulator serca dwukomorowy synchronizuje rytm przedsionka i komory we wzór, który bardzo przypomina naturalną bicie serca. stymulatory dwukomorowego są często stosowane do leczenia powolnego tętna; Dwukomorowej stymulatory tempo rytmu serca w dolnych komorach (komór), więc umowa komory w tym samym czasie. Dwukomorowej stymulatory są stosowane u osób z niewydolnością serca i problemy z układu elektrycznego serca. Dwukomorowej stymulatory serca nazywane są również resynchronizacji (CRT).

Większość nowych stymulatorów są Stopa reagującego lub fizjologiczny, rozruszniki serca. Ten rodzaj stymulatora zmienia jego szybkość, aby spowodować, że serce bije szybciej, gdy ćwiczysz, aby sprostać zwiększonym potrzeb organizmu lub wolniej, gdy jesteś w stanie spoczynku. Innym rodzajem stymulator stałym oprocentowaniu, wysyła impulsy elektryczne w ustalonym tempie, że nie zmienia się albo szybciej lub wolniej. Oba typy rozruszników wysyłać impulsy elektryczne, kiedy tętno spada do określonego poziomu w “slow”.

Niektóre stymulatory są połączeniem stymulatora z implantowanym kardiowerterem-defibrylatorem (ICD). Ta kombinacja stymulatora i ICD jest używany dla ludzi, którzy potrzebują rozrusznika serca, a także mają ryzyko zaburzeń rytmu serca.

Stałe stymulatory chirurgicznie wszczepiony w klatkę piersiową.

Postępowanie w celu wszczepienia rozrusznika serca jest uważana za drobne chirurgii. To może być zazwyczaj wykonywane przy znieczuleniu miejscowym. Lekarz będzie zrobić małe nacięcie w ścianie klatki piersiowej tuż poniżej obojczyka. On lub ona zazwyczaj podaje przewody stymulatora (leads) przez nacięcie w dużych naczyń krwionośnych w górnej części klatki piersiowej, a do serca. Lekarz wykorzystuje promienie rentgenowskie, aby umieścić przewody w sercu. Przy użyciu tego samego nacięcia lekarz tworzy małą kieszeń pod skórą przytrzymywać rozrusznika. On lub ona następnie przykłada się prowadzi do rozrusznika. Zabieg trwa około godziny.

stymulatory tymczasowe znajdują się poza organizmem i dołączone do serca przez drut gwintowany przez żyły nóg lub szyi żyły lub przez ścianę klatki piersiowej. stymulatory tymczasowe są najczęściej używane przez krótki czas po operacji serca lub w sytuacjach awaryjnych.

Większość ludzi zatrzymać się na noc w szpitalu po tym jak stymulator serca wszczepiono i zwykle wrócić do domu następnego dnia. Ale czasami, operacja jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, co oznacza, że ​​nie trzeba zatrzymać się na noc w szpitalu.

Większość ludzi powrót do normalnej aktywności po kilku tygodniach. Przez kilka tygodni po urodzeniu wszczepiony stymulator, należy unikać energicznego aktywności fizycznej, która obejmuje górną część ciała.

Niektóre działania i sytuacje mogą przerwać sygnałów wysyłanych przez stymulator serca. Może być konieczne dostosowanie niektórych swoich działań. Śledź konkretnych zaleceń lekarza dotyczących opieki i środków ostrożności, jeśli masz rozrusznik serca.

Raz lub dwa razy w roku lekarz sprawdzi stymulatora i dostosować go w razie potrzeby. 1 W międzyczasie badania kontrolne w gabinecie lekarskim, prawdopodobnie będzie wysyłać informacje z rozrusznika do lekarza. Można to zrobić za pomocą telefonu lub Internetu.

Stałe rozruszniki są zasilane przez baterie. Baterie zwykle trwa od 5 do 15 lat, zanim trzeba je wymienić.

Lekarz może zalecić, że masz rozrusznik serca if

Stymulatory pobudzić serce do przyspieszenia kiedy bije zbyt wolno. Mogą też zastąpić naturalnego rozrusznika serca (węzeł SA) lub tkanki serca, która reguluje bicie komór (węzeł AV).

Stymulatory umożliwić ludziom powrót do normalnego, aktywnego życia. Większość ludzi ma pewne ograniczenia, jeśli takie istnieją.

Istnieje wiele zagrożeń dla uzyskania stymulatora. Ale zagrożenia są różne dla każdej osoby. Szansa większości problemów jest niski.

Postępowanie w celu wszczepienia rozrusznika serca jest bezpieczne, a większość ludzi dobrze potem. Potem będziesz regularnie do lekarza, aby sprawdzić swój stymulatora i upewnij się, że nie mają żadnych problemów.

Jeśli problem się zdarzyć w trakcie postępowania, lekarze mogą najprawdopodobniej naprawić je od razu.

Problemy po zabiegu może być niewielki, jak łagodny ból lub poważny, jak infekcja. Ale lekarz może rozwiązać większość tych problemów. A większość ludzi nie ma problemów długoterminowych z ich rozruszników.

problemy m.in.

W rzadkich przypadkach, ludzie czują pulsowanie w szyi, klatki piersiowej pełnię lub zawroty głowy, kiedy stymulator wysyła impulsy. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jakie rodzaje działań niepożądanych można oczekiwać od rozrusznika.

W rzadkich przypadkach, stymulatory są odwoływani przez producenta rozrusznika. Wycofanie oznacza, że ​​stymulator ma problem, który musi być uważnie obserwował lub stała.

Wypełnij formularz specjalnego traktowania informacje (pdf) (Co to jest dokument PDF?), Aby pomóc w zrozumieniu tego leczenia.

Epstein AE i in. (2013). 2012 ACCF / AHA / HRS koncentruje aktualizacji włączone do ACCF / / HRS 2008 wytycznych AHA urządzenia do terapii opartej sercowych zaburzeń rytmu. Circulation, 127 (3): e283-E352.

Res JCJ, et al. (2004). Odma wynikające z podobojczykowej punkcji: powikłaniem implantacji stymulatora stałego ołowiu. Holandia Kardiologia, 12 (3): 101-105.

Akoum NW, et al. (2008). Terapia stymulatora. W EG Nabel, ed., Medycyna ACP, odcinek 1, rozdz. 7. Hamilton, ON: BC Decker.

Baddour LM, i in. (2010). Aktualizacja na infekcje układu krążenia wszczepialnych urządzeń elektronicznych i zarządzaniu nimi. Oświadczenie naukowa Stowarzyszenia Serca. Circulation, 121 (3): 458-477.

CD Swerdlow et al. (2012). Stymulatory i kardiowertera-defibrylatora. W RO Bonow et al, EDS, Braunwald Chorób Serca… Podręcznika z Cardiovascular Medicine, ed 9, t. 1, pp. 745-770. Philadelphia: Saunders.

Gregory E. Thompson, MD – Wewnętrzne Medicin; Rakesh K. Pai, MD, FACC – Kardiologia, Electrophysiology

12 marca 2014

Masz problem ze swoim rytmu serca, które mogą być wspomagane przez rozrusznika; Masz kłopoty wykonywanie codziennych obowiązków, albo nie potrafi ich w ogóle; Masz problemy ze zdrowiem, które zwiększają swoje szanse na problemy serca.

Płuc może zapaść (odma). Dzieje się tak, gdy powietrze gromadzi się w przestrzeni pomiędzy ścianą płuc i piersi. Ale odma mogą być traktowane i ludzie odzyskać również. Ten problem może się zdarzyć, od około 1 do 5 razy na z 100.; Poważne problemy w trakcie postępowania są bardzo rzadkie. Problemy te obejmują zawał serca, udar mózgu lub potrzebę natychmiastowej operacji. Mogą zdarzyć się 1 raz na 1000. 3

Ból, krwawienie lub zasinienie wkrótce po zabiegu; zakrzepy w twoich ramionach, które powodują wiele obrzęk; Zakażenie w klatce piersiowej, w pobliżu rozrusznika serca. Infekcja może się zdarzyć, około 1 raz na 100. Oznacza to, że około 99 razy na 100 nie ma infekcji. ; Problemy z urządzeniami, które wymagają innej procedury, aby je naprawić. Może się to zdarzyć, gdy przerw stymulator ołowiu lub ołowiu porusza się nie na miejscu. Prowadzić może ruszyć z miejsca około 1 raz na 100. 5