stabilizatory nastroju do dwubiegunowej: zastosowania i działania niepożądane

Powyższe leki w postaci tabletek lub kapsułek (doustnie).

Wagi stabilizatory nastroju pewne substancje chemiczne w mózgu (neuroprzekaźników) kontrola stanów i zachowań emocjonalnych.

stabilizatory nastroju może pomóc w leczeniu manii, w celu zapobiegania powrotowi obu maniakalnych epizodów depresyjnych i choroby dwubiegunowej. Mogą one również pomóc w leczeniu problemów nastroju związane ze schizofrenią, takich jak depresja.

Niektóre z tych leków są również stosowane w leczeniu niektórych rodzajów napadów padaczkowych. Znane są one również jako środki przeciwdrgawkowe.

stabilizatory nastroju, zwłaszcza litu, kwas walproinowy i karbamazepina, mogą przynieść ulgę od ostrych epizodów manii lub depresji i może pomóc zapobiec ich ponownemu wystąpieniu.

Wszystkie leki mają skutki uboczne. Ale wiele osób nie odczuwać skutki uboczne, albo są w stanie poradzić sobie z nimi. Należy zapytać farmaceutę o skutkach ubocznych poszczególnych leków można podjąć. Skutki uboczne są również wymienione w informacji dołączonej do leku.

Oto kilka ważnych rzeczy do przemyślenia

Zadzwoń do swojego lekarza lub innych służb ratunkowych od razu, jeśli masz

Zadzwoń do lekarza, jeśli masz

Częste działania niepożądane tych leków należą

Zobacz Drug Reference Pełny wykaz działań niepożądanych. (Lek referencyjny nie jest dostępna we wszystkich systemach).

Zwykle korzyści z medycyny są ważniejsze niż jakiekolwiek niewielkich skutków ubocznych; Działania niepożądane mogą odejść po stosowanie leku przez pewien czas; Jeśli działania niepożądane nadal przeszkadza i zastanawiasz się, czy należy kontynuować przyjmowanie leku, należy skontaktować się z lekarzem. Może on być w stanie zmniejszyć dawkę lub zmianę leku. Nie nagle rzucić stosowania leku, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Problemy z oddychaniem; Obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Niektóre z tych leków są również nazywane przeciwdrgawkowe. US Food and Drug Administration (FDA) wydała ostrzeżenie na leki przeciwdrgawkowe i ryzyko samobójstwa i myśli samobójcze. FDA nie zaleca ludzie przestają tych leków. Natomiast ludzie, którzy biorą lek przeciwdrgawkowe należy obserwować uważnie znaki ostrzegawcze samobójstwa. Ludzie, którzy biorą lek przeciwdrgawkowe i którzy są zaniepokojeni tym efekt uboczny powinien skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przerywać przyjmowania tych leków nagle. Należy spadły z tych leków powoli z pomocą lekarza, aby uniknąć negatywnych i poważne skutki uboczne.

Lekarz może zalecić, aby mieć regularne badania krwi, aby sprawdzić swój poziom medycyny, funkcję wątroby i morfologii krwi. Lekarz będzie musiał okresowo przetestować funkcję nerek i tarczycy, jeśli pacjent przyjmuje lit.

Medycyna jest jednym z wielu narzędzi lekarz leczyć problemy zdrowotne. Biorąc lek, który lekarz sugeruje będzie poprawić swoje zdrowie i może zapobiec przyszłym problemom. Jeśli nie przyjmowanie leków prawidłowo, może być wprowadzenie swoje zdrowie (i być może swoje życie) zagrożone.

Istnieje wiele powodów, dlaczego ludzie mają problemy z podjęciem leku. Ale w większości przypadków, nie jest czymś, co można zrobić. Na sugestie dotyczące sposobu obejścia typowych problemów, przyjmowania leków zgodnie z zaleceniami lekarza.

Kobiety, które stosują ten lek w czasie ciąży mają nieco wyższe ryzyko urodzenia dziecka z wadami wrodzonymi. Jeśli jesteś w ciąży lub planuje zajść w ciążę, należy lekarz ważyć ryzyko zastosowaniem leku przed ryzykiem nie traktując swoją kondycję.

Opieka follow-up jest kluczowym elementem leczenia i bezpieczeństwo. Aby upewnić się i przejdź do wszystkich spotkań i skontaktować się z lekarzem, jeśli masz problemy. Jest to także dobry pomysł, aby znać swoje wyniki badań i zachować listę leków przyjmowanych.

Wypełnij nową formę o leki (pdf) (Co to jest dokument PDF?), Aby pomóc w zrozumieniu tego leku.

Kathleen Romito, MD – Rodzina Medicin; Lisa S. Weinstock, MD – Psychiatria

14 listopada 2014

Pokrzywka, wysypka, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych; lub Objawy zespołu Stevensa-Johnsona, co powoduje niebezpieczne owrzodzenia na błonach śluzowych jamy ustnej, nosa, narządów płciowych i powiek; Zamieszanie; Bełkotliwa wymowa.

Nudności, wymioty i biegunka; Drżenie; Zwiększone pragnienie i zwiększone zapotrzebowanie na mocz; Przyrost masy ciała w pierwszych kilku miesiącach użytkowania; Senność.