rozruszniki serca i zaburzenia rytmu serca

Normalne, zdrowe serce ma własny rozrusznik serca, który reguluje tempo, że serce bije.

rozruszniki serca jednokomorowe użyć jednego prowadzenie w górnej komorze (przedsionków) lub dolnej komory (komór) z prawej komory serca; stymulatory dwukomorowego użyć jednego lidera w prawym przedsionku i jeden przewód w prawej komorze serca twego; Dwukomorowej stymulatory wykorzystać trzy przewody: jeden umieszczony w prawym przedsionku, jedną umieszczoną w prawej komorze, a jeden umieszczony w lewej komorze (przez żyłę zatoki wieńcowej).

Pierwsze antyoksydanty z pożywienia jest doskonałym elementem diety serca w obsłudze. Dostaniesz mnóstwo z owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych, fasola, rośliny strączkowe oraz orzechy. Otrzymasz również błonnik i wspaniały smak. To plan korzystna; Jeśli myślisz o przyjmowanie antyoksydantów, to nie jest to samo; “Witaminowe lub mineralne suplementy nie są substytutem dla zrównoważonego, odżywcze diety, która ogranicza nadmiar kalorii, tłuszczów nasyconych, tłuszczów trans, sodu i cholesterolu w diecie,” Stowarzyszenie Serca w …

Stymulatory serca są wszczepiane pod skórę na klatce piersiowej podczas niewielkie zabiegu chirurgicznego.

Stymulator ma dwie części: przewody i generator impulsów. Generator impulsów mieści się akumulator i mały komputer, a mieszka tuż pod skórą klatki piersiowej. Przewody są przewody, które są poprowadzone przez żyły do ​​serca i implantowane do mięśnia sercowego. Wysyłają one impulsy z generatora impulsów do mięśnia sercowego, a także wyczuwają aktywność elektryczną serca.

Każdy impuls powoduje, że serce do umowy. Stymulator może mieć od jednego do trzech potencjalnych klientów, w zależności od rodzaju rozrusznika potrzebną do leczenia problemu serca.

Istnieją różne typy rozruszników

Lekarz zdecyduje, jaki rodzaj stymulatora trzeba w oparciu o stan serca.

Programy lekarz minimalna tętna. Gdy tętno spada poniżej tego zestawu tempie rozrusznika generuje (pożary) impuls elektryczny, który przechodzi przez przewód do mięśnia sercowego. To powoduje, że mięsień sercowy do umowy, tworząc serca.

Stymulatory serca są również stosowane do leczenia następujących

Bradyarrythmias, które są powolne rytmu serca, które mogą wyniknąć z powodu choroby w systemie przewodzenia elektrycznego serca (takie jak węzeł SA, węzeł przedsionkowo-komorowy lub pęczka Hisa systemu); Niewydolność serca. Ten rodzaj leczenia nazywa terapii resynchronizującej (CRT) lub stymulacji dwukomorowej; Kardiomiopatia przerostowa; Omdlenie (omdlenia czarów).