ręczne i próżniowe dążenie do aborcji

Zdrowie kobiet Trendy

Istnieją dwa sposoby aspiracji próżniowej (zwany także aspiracji ssania)

Godziny przed lub dzień przed procedurą próżniową maszyną, szyjki macicy (osmotyczna) dilator może być umieszczony w szyjce macicy powoli otwarte (rozszerzać) go. Tuż przed antybiotyki są podane w celu zapobieżenia zakażeniu. Lek o nazwie mizoprostol może być podawany w celu zmiękczenia szyjki macicy przed zabiegiem.

Maszyna próżniowa aspiracji trwa zwykle od 10 do 15 minut. Można to zrobić bezpiecznie w klinice lub gabinecie lekarskim pod znieczuleniem miejscowym. Dla tej procedury, Professional zdrowia

Tkankę usunięte z macicy podczas zabiegu próżniową jest badana, aby upewnić się, że wszystkie tkanki został usunięty i aborcji jest zakończona.

Czasem rozszerzenie i łyżeczkowanie (D & C) Procedura jest potrzebne po próżniową jeśli wszystkie tkanki nie została usunięta. D & C używa się ostrego narzędzia chirurgiczne, aby usunąć tkanki z macicy.

Ręczny próżniowego. Procedura ta może być używana około 5 do 12 tygodni od ostatniej miesiączki (na początku pierwszego trymestru). Polega ona na wykorzystanie specjalnie zaprojektowanej strzykawki odessać. Metoda ta nie jest dostępna wszędzie. Ale może to być bardziej dostępne niż maszyna aspiracji w niektórych obszarach geograficznych; próżniowe urządzenia. Procedura ta jest powszechna metoda stosowana w pierwszym 5 do 12 tygodni (w pierwszym trymestrze) ciąży. wdychaniu podciśnienia urządzenie wymaga zastosowania tulei (kaniuli), który jest dołączony przez przewód rurowy do butelki i pompę, który zapewnia niewielkiego podciśnienia. Kaniula jest przekazywana do macicy, to pompa jest włączona, a tkanka jest delikatnie usuwany z macicy.

aspiracja próżniowa jest niewielki zabieg chirurgiczny. Normalny odzyskiwania obejmuje

Stanowisko cię na stole egzaminu w tym samym miejscu wykorzystywane do egzaminu miednicy, z nogami na strzemionach, podczas gdy leżysz na plecach; Włóż wziernika do pochwy; Oczyścić pochwy i szyjki macicy roztworem antyseptycznym; Wstrzyknąć lek paraliżujący (znieczuleniu miejscowym) w szyjce macicy; Włóż mały przyrząd do szyjki lekko otwarte (rozszerzać) je w razie potrzeby. W większości przypadków, choć nie jest konieczne rozszerzenie; Przełóż cienką rurkę przez szyjkę, a do macicy. Ręczne strzykawka jest przymocowany i wykorzystywane do zasysania tkanki z macicy. Ponieważ tkanka macicy usunięto macicę skurczy. Większość kobiet czuje się skurcze w trakcie procedury. Skurcze spada, gdy rura jest usuwany. Niektóre kobiety mają nudności i pocenie się, czy czują się słabo. Ale zwykle objawy są mniej nasilone niż w przypadku aspiracji próżniowej maszyny.

Stanowisko cię na stole egzaminu w tym samym miejscu wykorzystywane do egzaminu miednicy, z nogami na strzemionach, leżąc na plecach; Włóż wziernika do pochwy; Oczyścić pochwy i szyjki macicy roztworem antyseptycznym; Wstrzyknąć lek paraliżujący (znieczuleniu miejscowym) w szyjce macicy. Lek na ból lub uspokojenie, dodatkowo do miejscowego znieczulenia, może być podawany doustnie lub przez żyły (dożylnie). Wazopresyny lub podobny lek, który hamuje krwawienie z macicy, mogą być mieszane ze znieczulenia miejscowego zmniejszenia utraty krwi; Chwyć szyjki macicy z instrumentem posiadania macicy w miejscu; Otwórz (Jednokładność) kanału szyjki z małym instrumencie. Dylatacja zmniejsza ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek urazu szyjki macicy w trakcie postępowania; Przejść cienką, pustą rurkę (kaniuli) do kanału szyjki i mocowania niewielkiego podciśnienia, które wciąga do tkanki z macicy. Ponieważ tkanka macicy usunięto macicę skurczy. Większość kobiet czuje się skurcze w trakcie procedury. Skurcze spada, gdy rura jest usuwany. Niektóre kobiety mogą mieć także nudności i pocenie się lub omdlenia.

Po zabiegu

Zadzwoń do lekarza, jeśli którykolwiek z tych objawów po aborcji

Zadzwoń do lekarza na wizytę, jeśli miały żadnego z tych objawów po niedawnym aborcji

próżniową odbywa się w pierwszym trymestrze ciąży.

próżniową można zrobić dla

W pierwszym trymestrze aborcji chirurgicznych są bezpieczne i skuteczne i mają niewiele powikłań.

W rzadkich przypadkach procedura aspiracji nie pomyślnie zakończyć ciążę. Jest to bardziej prawdopodobne w pierwszych tygodniach ciąży.

Ryzyko powikłań jest niewielkie. Pewne drobne komplikacje obejmują

Rzadkie powikłania obejmują

Aspiracja powtórz próżniowej i medycyny, aby zatrzymać krwawienie są stosowane w leczeniu zatrzymanych produktów poczęcia lub skrzepów krwi.

Możliwe jest, aby mieć nierozpoznaną pozamacicznej (jajowodów) ciąży, która nie jest odkryta dopiero po zakończeniu procedury aborcyjnej. Chociaż test ciążowy przed rozpoczęciem procedury jest dodatni, ciąża nie znajduje się w macicy. Więc metoda aborcji nie koniec ciąży. Objawy ciąży pozamacicznej, które występują po procedurze aborcji może zawierać

Ciąża pozamaciczna wymaga pilnej opieki medycznej. Zadzwoń do lekarza, jeśli objawy ewentualnej ciąży pozamacicznej. Aby dowiedzieć się więcej, ciąży pozamacicznej.

Wybór medycznej lub zabiegu chirurgicznego dla aborcji będzie zależeć od historii medycznej, ile tygodni ciąży jesteś, jakie opcje są dostępne w miejscu zamieszkania i osobistych preferencji.

W Stanach Zjednoczonych, metoda próżniowa jest najbardziej rozpowszechnioną metodą aborcji używane w ciągu pierwszych 12 tygodni (pierwszy trymestr) ciąży. Na początku ciąży przez większość pierwszego trymestru, kobieta może również rozważyć stosowanie leku (aborcji).

Prawie 90 z 100 aborcje wykonywane są w pierwszym trymestrze ciąży. 1

W szpitalu lub operacja Centrum mogą wysyłać instrukcje jak przygotować się do zabiegu. Lub pielęgniarka może nazwać się z Gośćmi przed zabiegiem chirurgicznym.

Zaraz po zabiegu zostaniesz przeniesiony do sali pooperacyjnej, gdzie pielęgniarki opieki i obserwowania ciebie. Najprawdopodobniej pozostanie w obszarze odzyskiwania przez okres czasu, a potem pójdziesz do domu. Oprócz specjalnych zalecenia lekarza, pielęgniarka wyjaśni informacje, które pomogą Ci w odzysku. Pojedziesz do domu ze strony instrukcji pielęgnacji tym kim się skontaktować w razie problemów.

Aborcja rzadko wpływa na zdolność do zajścia w ciążę w przyszłości. Tak więc możliwe jest zajście w ciążę w ciągu kilku tygodni tuż po zabiegu. Należy unikać stosunków seksualnych, aż twoje ciało w pełni sprawny, zwykle przez okres co najmniej 1 tygodnia. Użyj kontroli urodzeń w ciągu pierwszych tygodni po aborcji. I używać prezerwatyw, aby zapobiec zakażeniu.

Depresja może być wyzwalane, gdy hormony ciążowe zmienić po aborcji. Jeśli masz więcej niż 2 tygodnie objawy depresji, takie jak zmęczenie, snu lub zmiany apetytu lub poczucia smutku, pustki, lęk, drażliwość lub znaleźć lekarza o leczeniu.

Wypełnij formularz o chirurgii (pdf) (Co to jest dokument PDF?), Aby pomóc Ci przygotować się do tego zabiegu.

Guttmacher Institute (2011). W skrócie: Fakty na temat aborcji w Stanach Zjednoczonych. Dostępny w Internecie: http: //www.guttmacher/pubs/fb_induced_abortion.html.

Sarah Marshall, MD – Rodzina Medicin; Rebecca H. Allen, MD, MPH – Położnictwo i Gynecolog; Kirtly Jones, MD – położnictwa i ginekologii

14 listopada 2014

Nieregularne krwawienia lub plamienia przez pierwsze 2 tygodnie. W pierwszym tygodniu, unikać tampony i używać tylko podkładek; Skurcze podobne do skurczów menstruacyjnych. Mogą one występować w ciągu kilku godzin i ewentualnie przez kilka dni, co zmniejsza macicy powrotem do ciążą wielkości; Emocjonalne reakcje na 2 do 3 tygodni. Po aborcji, to jest normalne, że czuję ulgę, smutek, żal, lub winy. Zmiany hormonalne w czasie ciąży może mieć emocje silniejsze niż zwykle.

Weź swój pełny przebieg określonych antybiotyków, aby zapobiec zakażeniu; Spocząć cicho na dzień. Można zrobić normalnej aktywności następnego dnia, w oparciu o co czujesz; Paracetamol (takich jak Tylenol) lub ibuprofen (takich jak Advil) może pomóc złagodzić ból skurcze; Nie masz stosunek seksualny przez okres co najmniej 1 tygodnia. Użyj kontroli urodzeń po aborcji. I używać prezerwatyw, aby zapobiec zakażeniu. Możesz zacząć od pewnych metod antykoncepcyjnych tuż po zabiegu.

Ciężkie krwawienie. Oba aborcje medyczne i chirurgiczne zwykle powodować krwawienia, które różni się od normalnej miesiączki. Ciężkie krwawienie może MEA; Przechodząc zakrzepów, które są większe od piłki golfowej, trwające 2 lub więcej godzin; Moczenie więcej niż 2 duże klocki w ciągu godziny, w ciągu 2 godzin z rzędu; Krwawienie intensywnie przez 12 godzin z rzędu.

Krwawienie (bez zaplamienia) dłużej niż 2 tygodnie; Nowe, niewyjaśnione objawy, które mogą być wywołane przez leki stosowane w treatmen; Brak miesiączki w ciągu 6 tygodni po procedur; Oznaki i objawy depresji. Zmiany hormonalne po ciąży może powodować depresję, która wymaga leczenia.

Sztucznie wywołane aborcji terapeutycznej; Nieudany aborcji medycznej; Śmierć płodu (brakowało samoistne poronienie); Niekompletna poronienie (poronienie niekompletne).

Uszkodzenie błony śluzowej macicy lub szyjki macicy; Infekcja. Bakterie mogą wprowadzić do macicy podczas zabiegu i spowodować infekcję. Jest to bardziej prawdopodobne, jeżeli leczone zakażenia, takiego jak przenoszoną drogą płciową (STI) jest obecny przed zabiegiem. Objawy: gorączka, ból brzucha i tkliwość brzucha) (zazwyczaj rozpocząć się w ciągu 3 dni od zabiegu. Antybiotyki zawarte w trakcie lub po zabiegu zmniejszenia ryzyka zakażenia.

Otwór w ścianie macicy (macicy perforacji). Jest to rzadkie. To najczęściej dzieje się podczas rozszerzania szyjki macicy. Krwawienie jest zwykle minimalne, a nie jest potrzebne naprawy. Jeśli krwawienie jest problemem, laparoskopia (procedura, która korzysta z zapaloną instrumentu wejść) może być używany, aby zobaczyć, czy zostało ono zatrzymane; Tkanki pozostającej w macicy (zatrzymana produkty koncepcji). To zazwyczaj powoduje powtarzające się skurcze ból brzucha i krwawienie w ciągu tygodnia od zabiegu. Czasami długotrwałe krwawienie nie rozwija się dopiero kilka tygodni później; Zakrzepy. W przypadku macicy nie kurczy się przenieść wszystkie tkanki, otwarcie szyjki mogą zostać zablokowane, zapobiegając krwi opuszczania macicy. Macica staje się powiększony i delikatne, często powodując ból brzucha, skurcze i nudności.

Brzuch lub ból w obrębie miednicy, że coraz gorzej; Ból podczas stosunku; Krwawienie z pochwy; Zawroty głowy lub omdlenia spowodowane utratą krwi.