przyczyną otyłości

Otyłość jest złożoną chorobą, dla których nie istnieje żadna przyczyna lub lekarstwa. Przyrost masy ciała, jeśli wziąć więcej kalorii niż spalić. Ale otyłość ma wpływ wiele innych rzeczy, w tym

Inne rzeczy wpływają na swoją wagę i czy jesteś aktywny fizycznie, w tym

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Podczas wykonywania, należy liczyć się między …

Twoje nawyki. Jedzenia niezdrowej żywności i przejadanie są łatwe w naszej kulturze dzisiaj. Wiele rzeczy wpływają zachowań żywieniowych, w tym emocji, nawyków i dostępności żywności; Twój styl życia. Nowoczesne udogodnienia, takie jak windy, samochody i zdalnym sterowaniem aktywności telewizyjne wycięte z naszego życia; Twoje geny Twoje geny. Jeśli jedno z rodziców jest otyłe, są bardziej narażone na otyłość niż ktoś, kto ma rodziców zdrowej wagi; Znajomych i rodziny. Jeśli jedzą dużo przekąsek bogatych w tłuszcze nasycone, jedzą nieregularnie razy i opuszczaj posiłków, prawdopodobnie będzie zbyt. A jeśli nie są aktywne fizycznie, to nie może być.

Niska samo ocena. Nadwaga lub otyłość może obniżyć samoocenę i doprowadzić do jedzenia jako sposób pocieszyć siebie. Powtarzające się niepowodzenia w diecie może również wpływać na samoocenę i sprawiają, że jeszcze trudniej schudnąć; Emocjonalne obawy. Emocjonalne stres, lęk lub choroby, takie jak depresja lub przewlekły ból może prowadzić do przejadania się. Niektórzy ludzie jeść, aby uspokoić się, aby uniknąć czynienia z nieprzyjemnymi zadań lub sytuacji, albo tłumić negatywne emocje; Uraz. Niepokojące zdarzenia, takie jak w dzieciństwie seksualnej, fizycznej lub emocjonalnej przemocy, utraty rodziców w dzieciństwie lub cywilnego lub rodzinnego problemów, może przyczynić się do przejadania się; Alkohol. Alkohol (piwo, wino i napoje mieszane) jest bardzo dużo kalorii; Leki lub schorzeń. Niektóre warunki medyczne i leki mogą również powodować przyrost masy ciała. Przykłady obejmują cierpiącego na zespół Cushinga lub niedoczynność tarczycy lub przyjmowania niektórych leków przeciwdepresyjnych lub kortykosteroidy.