przesiewowe w kierunku raka jajnika (pdqто): przesiewowe [] -risks przesiewowych raka jajnika

Badania przesiewowe mają ryzyka.

W zależności od etapu życia, a ryzyko zachorowania na raka jajnika, należy omówić z lekarzem zalety i wady stosowania pigułek antykoncepcyjnych. Niskie dawki pigułki antykoncepcyjne są uważane za ochronne. Jeśli zakończyłeś swoją rodzinę, za podwiązanie jajowodów, który został zgłoszony do obniżenia ryzyka zachorowania na raka jajnika. Niektóre badania sugerują, że kobiety, które biorą hormonalnej terapii zastępczej po menopauzie mogą mieć zwiększone ryzyko zachorowania na raka jajnika; Jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na raka jajnika, zapytaj …

Ryzyko jajnika badania przesiewowe obejmują następujące

Znalezienie raka jajnika może poprawić stan zdrowia lub pomocy kobiety żyją dłużej.

Badania przesiewowe nie może poprawić swoje zdrowie i pomóc żyć dłużej, jeśli zaawansowanym rakiem jajnika lub jeśli już przerzuty do innych miejsc w organizmie.

Niektóre nowotwory nie powodować objawów lub stanowić zagrożenie dla życia, ale jeśli okaże się badanie przesiewowe, rak może być traktowany. Nie wiadomo, czy leczenie tych nowotworów byłoby pomóc żyć dłużej, niż gdyby leczenie nie dano i leczenie raka może mieć poważne skutki uboczne.

może wystąpić fałszywie ujemne wyniki testów.

Badania przesiewowe wyniki badań mogą wydawać się normalne, chociaż rak jajnika jest obecny. Kobieta, która odbiera fałszywie ujemny wynik testu (taki, który pokazuje, że ma raka, gdy rzeczywiście istnieje) może opóźnić się opiece lekarskiej, nawet jeśli ma objawy.

może wystąpić fałszywie dodatniego wyniki badań.

Badania przesiewowe wyniki badań mogą wydawać się nietypowe, chociaż nie jest rak jest obecny. Fałszywie dodatni wynik testu (taki, który pokazuje, że ma raka, gdy tak naprawdę nie ma) może powodować niepokój i następuje zazwyczaj więcej testów (takich jak laparoskopii lub laparotomii aby sprawdzić, czy rak jest obecny), które również posiadają ryzyka , Komplikacje z testów do diagnozowania raka jajnika obejmują zakażenie, utrata krwi, urazu jelit i serca i naczyń krwionośnych problemów. Niepotrzebny jajników (usunięcie jednego lub obu jajników) może również spowodować.

Lekarz może doradzić ryzyko wystąpienia raka jajnika i zapotrzebowanie na testy przesiewowe.

Informacje te są produkowane i dostarczane przez nationa; Cance; Institute (). Informacje zawarte w tym temacie mogły ulec zmianie, ponieważ został napisany. Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje, skontaktuj się z nationa; Cance; Instytut za pośrednictwem witryny internetowej pod adresem http: /; cancer.gov lub zadzwoń 1-800-4-raka.

 Informacji Publicznej z National Cancer Institute