przesiewowe neuroblastoma (pdqто): przesiewowe [] -risks skriningu neuroblastoma

Badania przesiewowe mają ryzyka.

Jesienią 1995 roku, miałem właśnie skończył 40 lat i był na szczycie mojego zawodu prawniczego. Ale nagle znalazłem się coraz całkowicie wyczerpany w każdy weekend. Byłem nie dla mojej żony, Ellie, czy moje dzieci; Pewnego ranka, podczas korzystania z bieżni, widziałem gwiazdy. Przejechałem się na pogotowie, lekarze nie myślał, że ma atak serca. Jednak badania nie wykazały żadnych problemów z sercem, więc poszedłem z powrotem do pracy – Musiałem, bo jestem właścicielem mojej firmy. Mój internista wysłał mnie do kardiologa i innych specjalistów …

Ryzyko skriningu neuroblastoma zawierać następujące

Neuroblastoma można overdiagnosed.

Gdy wynik badania przesiewowe prowadzi do diagnozowania i leczenia chorób, które nie mogły spowodować objawy lub stanowić zagrożenie dla życia, nazywa nadrozpoznawalności. Na przykład, gdy wynik badania moczu wykazuje wyższą niż normalna ilością kwasu homowaniliowego (HMA) lub wanililowego kwasu migdałowego (VMA), badania i leczenia nerwiaka są może być wykonane, ale może nie być konieczny. W tym czasie nie jest możliwe określenie, które nerwiaki stwierdzone przez badanie przesiewowe powoduje objawy i które nerwiaki nie. Testy diagnostyczne (na przykład biopsji) oraz leczenie nowotworów (takich jak chirurgia, radioterapia i chemioterapia) może doprowadzić do poważnych zagrożeń, w tym problemów fizycznych i emocjonalnych.

może wystąpić fałszywie ujemne wyniki testów.

Badania przesiewowe wyniki badań mogą wydawać się normalne, chociaż neuroblastoma występuje. Osoba, która otrzyma fałszywie ujemny wynik testu (taki, który pokazuje, że ma raka, gdy rzeczywiście istnieje) może opóźnić się opiece lekarskiej, nawet jeśli istnieją objawy.

może wystąpić fałszywie dodatniego wyniki badań.

Badania przesiewowe wyniki badań mogą wydawać się nietypowe, chociaż nie jest rak jest obecny. Fałszywie dodatni wynik testu (taki, który pokazuje, że ma raka, gdy tak naprawdę nie ma) może powodować niepokój i następuje zazwyczaj więcej testów i procedur, które również mają ryzyka.

Informacje te są produkowane i dostarczane przez nationa; Cance; Institute (). Informacje zawarte w tym temacie mogły ulec zmianie, ponieważ został napisany. Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje, skontaktuj się z nationa; Cance; Instytut za pośrednictwem witryny internetowej pod adresem http: /; cancer.gov lub zadzwoń 1-800-4-raka.

 Informacji Publicznej z National Cancer Institute