Przegląd – pęcherzyca

Pęcherzyca jest rzadką chorobą skóry charakteryzuje się pęcherzy skóry i błon śluzowych. Najczęstszym typem jest pęcherzyca zwykła, która polega na bolesne owrzodzenia i pęcherze na skórze i w ustach.

pęcherzyca zwykła

pęcherzyca zwykła

Pęcherzyca liściasta zwykle nie wpływa na błony śluzowe. Pęcherze, które rozpoczyna się zazwyczaj na twarzy i skóry głowy, a potem wybuchają na klatce piersiowej i plecach, zwykle nie są bolesne. Oni wydają się być chrupiący i swędzenie.

Pęcherzycę to grupy rzadkich chorób skóry powodujące pęcherze i rany na skórę lub błony śluzowe, takie jak w ustach lub na narządach płciowych.

pęcherzyca liściasta

Dwa główne typy to pęcherzyca zwykła i pęcherzyca liściasta. Pęcherzyca zwykła zazwyczaj rozpoczyna się w ustach. To może być bolesne. Pęcherzycę liściastą wpływa na skórę i są bardziej swędzenie niż bolesne. Pęcherzyca może wystąpić w każdym wieku, ale to najczęściej u osób będących w średnim wieku lub starszych.

pęcherzyca liściasta

Pęcherzyca nie należy mylić z pemfigoid, kolejny gorący stanu skóry. Zazwyczaj stan przewlekły, pęcherzyca najlepiej jest kontrolowany przez wczesnej diagnostyki i leczenia. Leczenie może obejmować leków i terapii, podobnych do tych używanych w ciężkich oparzeń.