Przegląd – marskość wątroby

Normalna wątroby w porównaniu z marskością wątroby

Normalna wątroby w porównaniu z marskością wątroby

Normalny wątroby (z lewej) nie wykazuje żadnych oznak blizn. W marskości wątroby (po prawej), blizny zastępuje normalną tkankę wątrobową.

Marskość jest późnym stadium blizny (zwłóknienia) wątroby spowodowane przez wiele form choroby wątroby i chorób, takich jak zapalenie wątroby i przewlekłego alkoholizmu. Wątroba prowadzi kilka niezbędnych funkcji, w tym odtruwa szkodliwych substancji w organizmie, czyszczenie krwi i podejmowania ważnych składników odżywczych.

Marskość wątroby występuje w odpowiedzi na uszkodzenie wątroby. Za każdym razem, wątroba jest ranny, stara się naprawić. W tym procesie, formy blizny. Jak rozwija się marskość wątroby, coraz więcej form blizny, utrudniając wątroba funkcjonować.

Niewyrównaną marskością wątroby jest terminem używanym do opisania rozwoju specyficznych powikłań wynikających ze zmian wprowadzonych przez marskości. Niewyrównaną marskością wątroby jest zagrażające życiu.

Uszkodzenie wątroby odbywa się zwykle przez marskości nie można cofnąć. Ale jeśli marskość wątroby jest wcześnie wykryty, a przyczyną jest traktowane, dalsze uszkodzenie może być ograniczona i, rzadziej, odwrócona.

opieka marskość