Przegląd – dysplazja włóknisto-mięśniowa

dysplazja włóknisto-mięśniowa

dysplazja włóknisto-mięśniowa

W dysplazja włóknisto-mięśniowa, mięśni i tkanki włóknistej w tętnicach zagęścić, co powoduje, że tętnice wąskie. To zmniejsza dopływ krwi do narządów, co prowadzi do uszkodzenia narządów. Dysplazja włóknisto-mięśniowa tętnicy nerki (tętnicy nerkowej) Tutaj pokazane jest, ze “sznur pereł” wygląd.

Dysplazja włóknisto-mięśniowa jest stanem, który powoduje zwężenie (zwężenie) oraz rozszerzeniu (tętniak) tętnic średnich w organizmie. Zmniejszony przepływ krwi ze zwężonych tętnic do narządów może wpływać na funkcję narządów.

Dysplazja włóknistego najczęściej pojawia się w tętnicach prowadzących do nerek. Dysplazja włóknisto-mięśniowa może również wpływać tętnic prowadzących do mózgu, serca, brzucha, ramion i nóg.

Dysplazja włóknisto-mięśniowa może być przyczyną wielu powikłań, takich jak wysokie ciśnienie krwi lub łez tętnicy tętniczego (rozwarstwienia), jeśli nie jest leczone. Tętnicze rozwarstwienie lub spontaniczne rozwarstwienie tętnicy wieńcowej (SCAD), może ograniczyć dopływ krwi do narządu dostarczonych przez tętnicę poszkodowanej.

Chociaż nie ma lekarstwa na dysplazja włóknisto-mięśniowa, może być skutecznie leczone.

Dysplazja włóknisto-mięśniową opieki