Przegląd – dysplazja stawu biodrowego

w Rochester, Minnesota, a także w Phoenix / Scottsdale, Arizona, jest zaliczany do najlepszych szpitali w ortopedii przez US News & World Report. w Jacksonville na Florydzie, jest w rankingu wysokie wykonujących ortopedii przez US News & World Report.

Dysplazja stawów biodrowych jest terminem medycznym na panewce stawu biodrowego, które nie w pełni pokrywają część kulowy górnej kości udowej. Pozwala to na staw biodrowy, by stać się częściowo lub całkowicie przemieszczone. Większość osób z dysplazją stawu biodrowego rodzą się z chorobą.

Lekarze będą sprawdzać swoje dziecko pod kątem oznak dysplazji wkrótce po urodzeniu i podczas wizyt dobrze niemowlęcych. Jeśli dysplazja stawu biodrowego jest zdiagnozowana we wczesnym niemowlęctwie, miękkie klamra może zwykle rozwiązać problem.

Jeśli dysplazja stawu biodrowego jest diagnozowana po 2 roku życia, operacja może być konieczna, aby przenieść kości do odpowiednich pozycji dla płynnego ruchu stawu.

Łagodniejsze przypadki dysplazji może nie rozpocząć powodując objawy, aż dana osoba jest nastolatka lub młodych dorosłych. Dysplazja stawów biodrowych może spowodować uszkodzenie chrząstki podszewka staw, a może też zaszkodzić miękka chrząstka (obrąbka), który Wheels część gniazda stawu biodrowego. To się nazywa hip labral łza.

Dowiedz się, dlaczego jest najlepszym miejscem dla Twojej opieki.