przedwczesny poród

Przedwczesny poród jest poród, który odbywa się więcej niż na trzy tygodnie przed terminem porodu. Innymi słowy, porodu przedwczesnego, który następuje przed rozpoczęciem 37 tygodnia ciąży. Zazwyczaj ciąża zwykle trwa około 40 tygodni.

Przedwczesny poród daje dziecku mniej czasu, aby rozwijać się w łonie matki. Wcześniaki, szczególnie tych urodzonych najwcześniej, często skomplikowane problemy zdrowotne.

W zależności od tego, jak wcześnie rodzi się dziecko, może on lub ona będzie

Większość porodów przedwczesnych występuje w późnym etapie przedwczesnego.

Przedwczesny poród oznacza, że ​​dziecko nie miało zwykle ilość czasu, aby rozwijać się w łonie matki, zanim konieczna, aby przystosować się do życia poza macicą.

Oznaki, że ciąża niemowlę zostało wycięte krótkie m.in.

Poniższe tabele przedstawiają średnią masą urodzeniową, długość i obwód głowy wcześniaków w różnym wieku ciążową dla każdej płci.

Kiedy udać się do lekarza

Powikłania krótkoterminowe

Wcześniaki mogą szybko rozwinąć poważne powikłania, takie jak zakażenie we krwi (sepsa) i zespół niewydolności oddechowej.

Będziesz widząc członków oddział intensywnej terapii (noworodków) często. Lekarze często odwiedzają NICUs w podobnym czasie każdego dnia. Ale, nie wahaj się zadawać pytania, nawet jeśli nie jest regularnie zaplanowane spotkanie, zwłaszcza jeśli dziecko wydaje się apatyczny, ma słabą barwę lub odmawia butelki lub piersi po bezawaryjnej karmienia.

Powikłania Długoterminowe

Często specyficzna przyczyna przedwczesnego porodu nie jest jasne. Wiele czynników może zwiększać ryzyko przedwczesnego porodu, jednakże, w tym

Co możesz zrobić

Z nieznanych powodów, czarne kobiety są bardziej narażone na przedwczesny poród niż to kobiety innych ras. Ale przedwczesny poród może się zdarzyć każdemu. W rzeczywistości, wiele kobiet, które mają przedwczesny poród nie mają żadnych znanych czynników ryzyka.

Leczenie podtrzymujące

Chociaż nie wszystkie wcześniaki wystąpić komplikacje, rodzi się za wcześnie, może powodować krótkoterminowe i długoterminowe problemy zdrowotne dla wcześniaków. Generalnie, im wcześniej dziecko się rodzi, tym większe ryzyko powikłań. Waga urodzeniowa odgrywa ważną rolę.

leki

Pewne problemy mogą pojawić się przy narodzinach, podczas gdy inni nie mogą rozwijać się dopiero później.

Chirurgia

W pierwszych tygodniach powikłania przedwczesnego porodu może obejmować

Problemy z oddychaniem. Przedwczesny dziecko może mieć problemy z oddychaniem z powodu niedojrzałości układu oddechowego. Jeśli płuca dziecka brak surfaktant – substancję, która pozwala rozszerzyć płuca – on lub ona może rozwinąć zespół zaburzeń oddechowych, bo płuca nie mogą rozszerzać się i kurczyć się normalnie.

Wcześniaków może również rozwija się przewlekłe choroby płuc, znany jako dysplazji oskrzelowo-płucnej. Ponadto, niektóre wcześniaków wystąpić wydłużonych przerw w oddychaniem, znany jako bezdechu.

Problemy sercowe. Najczęstsze problemy z sercem wcześniaków doświadczenie są przetrwały przewód tętniczy (PDA) i niskie ciśnienie krwi (niedociśnienie). PDA jest trwałe otwarcie dwóch głównych naczyń krwionośnych prowadzących od serca.

Chociaż ta wada serca często zamyka się w sobie, nieleczona może spowodować zbyt wiele przepływ krwi przez serce i powodować niewydolność serca, jak również inne komplikacje. Niskie ciśnienie krwi może być konieczna modyfikacja płynów dożylnych, leków i czasami transfuzji krwi.

Problemy mózgu. Im wcześniej dziecko się rodzi, tym większe ryzyko krwawienia w mózgu, znany jako krwawienie dokomorowe. Większość krwotoki są łagodne i rozwiązać przy niewielkim wpływie krótkoterminowego. Ale niektóre dzieci mogą mieć większe krwawienie mózgu, co powoduje trwałe uszkodzenie mózgu.

Większe krwawienia w mózgu może doprowadzić do gromadzenia się płynu w mózgu (wodogłowie) w ciągu kilku tygodni. Niektóre dzieci, które rozwijają wodogłowie będzie wymagać operacji, aby złagodzić nagromadzenie płynu.

Problemy regulacji temperatury. Wcześniaki mogą tracić ciepło ciała szybko, że nie mają zapisanego tkanki tłuszczowej u niemowląt w pełnym okresie i nie mogą generować wystarczającą ilość ciepła, aby przeciwdziałać co stracił przez powierzchnię ciała. Jeśli temperatura ciała zanurza zbyt niska, może doprowadzić do hipotermii.

Hipotermia w wcześniaka może prowadzić do problemów z oddychaniem i niskiego poziomu cukru we krwi. Ponadto preemie może wykorzystać całą energię zdobytych karmienia żeby nie zmarznąć, żeby nie rozrastać. Dlatego mniejsze wcześniaków wymagają dodatkowego ciepła z cieplejszego lub inkubatora, dopóki są one większe i stanie utrzymać temperaturę ciała bez pomocy.

Biorąc domu dziecka

Problemy z krwią. Wcześniaków są narażone na problemy krwi, takich jak anemia i żółtaczki noworodków. Niedokrwistość jest częstym schorzeniem, w którym organizm nie ma wystarczającej ilości czerwonych krwinek. Chociaż wszystkie noworodki obserwuje się powolny spadek liczby czerwonych krwinek w ciągu pierwszych miesięcy życia, spadek może być większe u wcześniaków, zwłaszcza jeśli twoje dziecko ma dużo krwi pobranej do badań laboratoryjnych.

Niemowlę żółtaczka jest żółte zabarwienie skóry i oczu w noworodków, które występuje, ponieważ krew dziecka zawiera nadmiar żółtym kolorze pigmentu z wątroby lub czerwonych ciałek krwi (stężenie bilirubiny).

W dłuższej perspektywie, przedwczesny poród może doprowadzić do tych powikłań

Jako rodzic przedwczesnego dziecka w oddziale intensywnej terapii noworodka (noworodków), będzie oddziaływać, w sposób ciągły, z wielu świadczeniodawców dla dziecka. Członkowie zespołu opieki noworodków dla niemowląt może zawierać

Oprócz tych pracowników służby zdrowia, a także jesteś ważną częścią świadczonej opieki dla dziecka. Idealnie, będziesz pracować we współpracy z dzieckiem za świadczeniodawców, w końcu nauczyć się zatrzymać, paszy i opieki nad dzieckiem.

W czasie Twojego dziecka w intensywnej terapii, nie wahaj się poprosić personel Nicu, jak można stać się bardziej zaangażowany w opiekę dziecka. Będąc hands-on z dzieckiem może dać pewność siebie jako nowego rodzica, a także sprawiają, że przejście do domu trochę łatwiej, kiedy dziecko jest gotowe do opuszczenia szpitala.

Niepewność może być przerażające – jak zobaczyć monitory, respiratory i inne rodzaje wyposażenia w intensywnej terapii. Pytania o stan dziecka lub zapisać je w dół i szukać odpowiedzi, gdy jesteś gotowy. Na przykład, może chcesz zapytać

Po tym jak przedwczesne dziecko zostanie przeniesiona do intensywnej terapii, może on przejść szereg testów. Niektóre z nich są w toku, podczas gdy inne mogą być wykonywane tylko wtedy, gdy pracownicy noworodków podejrzewa szczególną komplikacji.

Możliwe testy dla Twojego dziecka mogą zawierać przedwczesne

Jeśli dziecko rozwija się żadnych komplikacji, może być konieczne inne badania wyspecjalizowane.

W szpitalu, oddział intensywnej terapii (noworodków) zapewnia opiekę round-the-clock do przedwczesnego dziecka.

Specjalistyczne leczenie podtrzymujące dla dziecka może obejmować

Leki można podawać dziecku do wspierania i stymulowania dojrzewania normalne funkcjonowanie płuc, serca i krążenia. W zależności od stanu dziecka, leczenie może obejmować

Jeżeli określone komplikacje, czasem operacja jest niezbędna do leczenia

Twoje dziecko jest gotowe do pracy w domu, gdy on lub ona

W niektórych przypadkach dziecko może mieć prawo do domu przed spotkaniem jednego z tych wymagań – tak długo, jak zespół medyczny dziecka i rodziny tworzenia i uzgadniania planu opieki domowej i monitorowania.

Zespół Twojego dziecka opieki zdrowotnej pomoże Ci dowiedzieć się, jak dbać o dziecko w domu. Przed wypisaniem ze szpitala, pielęgniarka Twojego dziecka lub Planowanie wypisu ze szpitala może poprosić o

Kiedy nadszedł czas, aby zabrać dziecko do domu, możesz poczuć ulgę, podniecony – i niepokój. Poświęć trochę czasu na rozważenie sposobów na przygotowanie do życia w domu z dzieckiem po tym, jak opuścił szpital

Zrozumieć, jak dbać o dziecko. Przed wyjściem ze szpitala, weź kurs resuscytacji niemowląt. Zapytaj zespół medyczny Twojego dziecka na wszelkie pytania można mieć i robić notatki.

Upewnij się, że jesteś wygodne opiekuńczy dla dziecka, zwłaszcza jeśli trzeba podawać leki, stosować specjalne monitory, albo dać dziecku dodatkowego tlenu lub innych zabiegów. Omów objawów – takich jak oddychanie czy problemami żywienia niemowląt – które mogą wymagać wezwanie do dziecka świadczeniodawcy.

Ochrony zdrowia dziecka. Wcześniaki są bardziej narażone na poważne infekcje niż inne noworodków. Spróbuj zminimalizować ekspozycję Preemie do zatłoczonych miejscach i upewnić się, że każdy, kto zetknie się z dziecko myje swoje ręce pierwszy. Zapytaj ludzi, którzy są chorzy odłożyć wizytę dopiero po pierwszych Twojego dziecka kilka tygodni w domu.

Ponieważ wcześniaków są szczególnie narażone na ryzyko poważnej infekcji płuc i dróg oddechowych (wirus syncytialny lub RSV), lekarz dziecka może zalecić leki zapobiegawcze nazwie paliwizumabu (Synagis), który pomaga chronić dziecko przed tym poważnym zakażeniem.

Pobyt na szczycie szczepień. Mimo to zaleca się szczepienia należy zwrócić na medycznie stabilnych wcześniaków w zależności od ich wieku chronologicznego, opóźnienia w harmonogramie szczepień są wspólne. Praca z dziecka świadczeniodawcy, aby pozostać na szczycie potrzeby dziecka do szczepień.

Można również chronić swoją Preemie poprzez zapewnienie, że inni w domu są aktualne na ich szczepienia, w tym grypy. Kobiety w ciąży, członków rodziny i opiekunów dorosłych powinna skontaktować się z ich lekarzy, aby mieć pewność, że jesteś na bieżąco z ich krztusiec (koklusz) szczepionki.

Jak dbać o wcześniaka może być fizycznie i emocjonalnie wyczerpująca. Możesz być niepokój o zdrowie dziecka i długoterminowe skutki przedwczesnego porodu. Możesz czuć złość, winny czy przytłoczony.

Niektóre z tych propozycji może pomóc w tym trudnym czasie

Jak dbać o wcześniaka jest wielkim wyzwaniem. Weźmy jeden dzień na raz. Pomimo obaw i niepowodzeń, świętować zaskakującą odporność i siłę swojego wcześniaka i pielęgnować czas można spędzić na poznanie swojego syna lub córkę.

Choć dokładna przyczyna przedwczesnego porodu jest często nieznane, istnieje kilka rzeczy, które można zrobić, aby pomóc kobietom – zwłaszcza tych, którzy mają zwiększone ryzyko – aby zmniejszyć ryzyko przedwczesnego porodu, w tym

szwu okrężnego. Jest to zabieg chirurgiczny, który pomaga uniknąć przedwczesnego porodu u kobiet w ciąży tylko z jednym dzieckiem, którzy mają historię przedwczesnego porodu lub którzy mają krótkie szyjki macicy lub obu.

W czasie tej procedury, szyjka jest zamknięta zszywane z silnymi szwów, które mogą stanowić dodatkowe wsparcie dla macicy. Szwy są usuwane, gdy nadszedł czas, aby dostarczyć dziecku. Zapytaj lekarza, jeśli trzeba unikać energicznego działania w pozostałym okresie ciąży.

Choć nie tak dobrze studiował jako suplementy progesteronu i cerclage, istnieje również pewne dowody na to, że następujące rzeczy mogą pomóc zmniejszyć ryzyko przedwczesnego porodu

wizyty u lekarza