przedwczesnej choroby wytrysk

Przedwczesny wytrysk występuje gdy mężczyzna wytrysk podczas stosunku płciowego wcześniej niż on lub jego partner lubi. Przedwczesny wytrysk jest powszechną zarzut seksualnego. Szacunki są różne, ale aż 1 na 3 mężczyzn twierdzi, że ten problem w pewnym momencie. Tak długo, jak to się zdarza rzadko, nie jest powodem do niepokoju.

Można jednak spełniać kryteria diagnostyczne do przedwczesnego wytrysku Jeśli jesteś

objawy

Oba mogą odgrywać czynniki psychologiczne i biologiczne rolę w przedwczesnym wytryskiem. Chociaż wielu ludzi czuje się zakłopotany, aby porozmawiać o tym, przedwczesny wytrysk jest powszechne i uleczalne stanu. Leki, poradnictwo i techniki seksualne, które opóźniają wytrysk – lub kombinacji tych – może przyczynić się do poprawy seks dla Ciebie i Twojego partnera.

Pierwotnym objawem przedwczesny wytrysk jest niezdolność do opóźnienia ejakulacji dłużej niż minutę po penetracji. Jednak problem może wystąpić we wszystkich sytuacjach seksualnych, nawet podczas masturbacji.

Przedwczesny wytrysk może być klasyfikowany jako kształcenia (podstawowe) lub nabyte (wtórne). Kształcenie przedwczesny wytrysk występuje wszystkie lub prawie cały czas począwszy od pierwszych spotkań seksualnych. Nabyte przedwczesny wytrysk ma takie same objawy, ale rozwija się po miałeś wcześniejsze doświadczenia seksualne bez ejaculatory problemów.

Wielu mężczyzn czuje, że ma objawy przedwczesnego wytrysku, ale objawy nie spełniają kryteriów diagnostycznych dla przedwczesny wytrysk. Zamiast tego mogą one mieć zmienną fizyczną przedwczesny wytrysk, który charakteryzuje się okresami gwałtownego wytrysku oraz okresach normalnego ejakulacji.

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli wytrysk wcześniej niż chcesz podczas większości spotkań seksualnych. Jest to typowe dla ludzi, aby czuć się zakłopotany o omawianie problemów zdrowia seksualnego, ale nie pozwól, by utrzymać się od rozmowy z lekarzem. Przedwczesny wytrysk jest problemem powszechnym i leczyć.

przyczyny

Dla niektórych ludzi, rozmowa z lekarzem może pomóc złagodzić obawy związane z przedwczesnym wytryskiem. Na przykład, może być uspokajające usłyszeć, że od czasu do czasu przedwczesny wytrysk jest normalny i że średni czas od początku stosunku do wytrysku jest około pięć minut.

Dokładna przyczyna przedwczesnego wytrysku nie jest znana. Choć kiedyś uważano tylko psychologiczne, lekarze teraz wiemy przedwczesny wytrysk jest bardziej skomplikowana i wymaga złożonej interakcji czynników psychologicznych i biologicznych.

Niektórzy lekarze uważają, że na początku doświadczenia seksualnego może tworzyć wzorzec, który może być trudny do zmiany w późniejszym okresie życia, takie jak

Inne czynniki, które mogą odgrywać rolę w powstawaniu przedwczesny wytrysk m.in.

Szereg czynników może przyczyniać się do biologicznego przedwczesnego wytrysku, w tym

Czynniki ryzyka

Różne czynniki mogą zwiększać ryzyko przedwczesnego wytrysku, w tym

komplikacje

Podczas przedwczesny wytrysk sama nie zwiększa ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych, może spowodować poważne problemy w życiu osobistym, w tym

To normalne, aby czuć się zakłopotany, gdy mówimy o problemach seksualnych, ale można zaufać, że lekarz miał podobne rozmowy z wieloma innymi mężczyznami. Przedwczesny wytrysk jest bardzo często – i leczyć – Stan.

Przygotowania do wizyty

Będąc gotowi mówić o przedwczesnej ejakulacji pomoże Ci leczenia potrzeba, aby dostać swoje życie seksualne z powrotem na właściwe tory. Poniższe informacje powinny pomóc Ci przygotować się, aby większość swojego powołania.

Poniższa lista sugeruje pytania zadać lekarzowi o przedwczesnym wytryskiem. Nie wahaj się zadawać więcej pytań podczas wizyty.

Lekarz może zadać kilka pytań bardzo osobiste, a także może chcesz porozmawiać ze swoim partnerem. Aby pomóc lekarzowi określić przyczynę problemu oraz najlepszego sposobu leczenia, będzie gotowy do odpowiedzi na pytania takie jak:

Decydując się rozmawiać z lekarzem, to najważniejszy krok można podjąć. W międzyczasie, należy rozważyć inne sposoby odkrywania, w którym można i Twój partner łączą się ze sobą. Chociaż przedwczesny wytrysk może spowodować znaczne napięcie i niepokój w związku, jest to stan uleczalny.

Poza pytaniem o swoim życiu seksualnym, lekarz poprosi o swojej historii zdrowia i może przeprowadzić ogólne badanie lekarskie. Lekarz może zlecić badanie moczu, aby wykluczyć ewentualne zakażenie. Jeśli masz zarówno przedwczesny wytrysk i problemy z uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji, lekarz może zlecić badania krwi, aby sprawdzić męskiego hormonu (testosteronu) Poziomy lub innych testów.

Testy i diagnostyka

W niektórych przypadkach lekarz może sugerować, że udać się do urologa lub psychicznego pracowników służby zdrowia, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń seksualnych.

Wspólne możliwości leczenia przedwczesnego wytrysku obejmują techniki behawioralne, miejscowo znieczulające, leki doustne i poradnictwo. Należy pamiętać, że może to zająć trochę czasu, aby znaleźć leczenie lub kombinacji zabiegów, które będą pracować dla Ciebie.

W niektórych przypadkach leczenie przedwczesnej ejakulacji może obejmować branie proste czynności, takie jak masturbacja godzinę lub dwie przed stosunkiem tak, że jesteś w stanie opóźnić wytrysk podczas seksu. Lekarz może także zalecić unikanie współżycia przez okres czasu, a skupiając się na innych rodzajach sztuki seksualnej tak, że ciśnienie jest usuwany z twoich seksualnych.

Leczenia i leków

Lekarz może zlecić Ciebie i Twojego partnera w zakresie korzystania z metodą zwaną technikę pauza-squeeze. Metoda ta działa w następujący sposób

Powtarzając to tyle razy, ile potrzeba, można dotrzeć do punktu wprowadzania swojego partnera bez wytrysku. Po kilku sesjach treningowych, uczucie wiedząc, jak opóźnić wytrysk może stać się nawykiem, który nie wymaga już technikę pauza-squeeze.

Medycyna alternatywna

Znieczulające kremy i aerozole zawierające środek paraliżujący, takie jak lidokaina lub prylokainy, są czasami stosowane w leczeniu przedwczesnego wytrysku. Produkty te są stosowane do penisa krótki czas przed seksem, aby zmniejszyć uczucie, a tym samym pomóc opóźnić wytrysk. Spray lidokaina dla przedwczesny wytrysk (Promescent) jest dostępny over-the-counter.

Dowiedz się więcej o przedwczesny wytrysk

Miejscowe środki znieczulające, choć są skuteczne, dobrze tolerowane, mają potencjalne efekty uboczne. Na przykład, niektórzy ludzie zgłosić chwilową utratę wrażliwości i zmniejszenie przyjemności seksualnej. W niektórych przypadkach, partnerki również donoszą tych efektów. W rzadkich przypadkach, lidokaina lub prylokainy może powodować reakcje alergiczne.

Wiele leków może opóźnić orgazm. Chociaż żaden z tych leków jest zatwierdzona przez FDA do leczenia przedwczesnej ejakulacji, niektóre z nich są stosowane w tym celu, w tym leki przeciwdepresyjne, leki przeciwbólowe i inhibitory fosfodiesterazy-5. Leki te mogą być zapisane w albo na żądanie lub codziennego stosowania, i mogą być określone w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami.

Takie podejście, znany również jako terapia rozmowy, polega na rozmowie z dostawcą zdrowia psychicznego o swoich relacjach i doświadczeniach. Sesje te mogą pomóc zmniejszyć lęk wydajność i znaleźć lepsze sposoby radzenia sobie ze stresem. Poradnictwo jest najbardziej prawdopodobne, aby pomóc, gdy jest stosowany w połączeniu z farmakoterapią.

Kilka alternatywnych metod leczenia medycyny badano, w tym wybranych terapii behawioralnej (joga) i zabiegów chirurgicznych. Jednak potrzebne są dalsze badania, aby ocenić, jak skuteczne i bezpieczne terapie te mogą być.

Więcej o przedwczesny wytrysk

Objawy i leczenie

1

 1

)