profilaktyki raka jamy ustnej (pdqто): zapobieganie [] -co jest profilaktyka?

profilaktyki raka jest działanie podjęte w celu obniżyć ryzyko zachorowania na raka. Dzięki zapobieganiu raka liczba nowych przypadków nowotworu w grupie lub w populacji jest obniżona. Mamy nadzieję, że będzie to zmniejszyć liczbę zgonów z powodu raka.

Ten medycyny komplementarnej i alternatywnej (CAM) podsumowanie informacji zawiera przegląd stosowania siarczanu hydrazyny jako leczenia ludzi chorych na raka. Podsumowanie zawiera krótką historię badań siarczanu hydrazyny, wyniki badań klinicznych oraz możliwych skutków ubocznych stosowania siarczanu hydrazyny; Niniejsze streszczenie zawiera następujący klucz informatio; siarczan hydrazyny związek chemiczny, który badano w leczeniu raka i do leczenia nieekonomicznego ciała (tj kacheksja) …

Niektóre czynniki ryzyka raka można uniknąć, ale wiele z nich nie może. Na przykład, dla palących i dziedziczenie niektóre geny są czynnikami ryzyka dla niektórych typów raka, ale można uniknąć jedynie palenia. Regularne ćwiczenia i zdrowa dieta mogą być czynniki ochronne dla niektórych typów nowotworów. Unikanie czynników ryzyka i zwiększenie czynników ochronnych może obniżyć ryzyko, ale to nie znaczy, że nie dostaniesz raka.

Różne sposoby zapobiegania rakowi są badane, w tym

Patrz następujące podsumowania pdq informacji na temat badań przesiewowych, diagnozowania i leczenia raka jamy ustnej

Informacje te są produkowane i dostarczane przez nationa; Cance; Institute (). Informacje zawarte w tym temacie mogły ulec zmianie, ponieważ został napisany. Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje, skontaktuj się z nationa; Cance; Instytut za pośrednictwem witryny internetowej pod adresem http: /; cancer.gov lub zadzwoń 1-800-4-raka.

 Informacji Publicznej z National Cancer Institute