probukol

Używa Dla probukolu

Klasa terapeutyczna: antyhiperlipidemicznym

Probukol był dostępny tylko na receptę lekarza.

Przed użyciem probukol

Probukol został dobrowolnie wycofany z rynku w Stanach Zjednoczonych w roku 1995. wycofanie z rynku było ze względów bezpieczeństwa.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla probukol dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na probukolu lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Nie ma konkretnych informacji o wykorzystaniu probukolu u dzieci. Jednak nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 2 roku życia, ponieważ cholesterol jest potrzebny do prawidłowego rozwoju.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnych informacji porównując wykorzystanie probukolu w podeszłym wieku z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia probukol, szczególnie ważne jest, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Właściwe użytkowanie probukolu

Korzystanie probukol z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Probukol za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie probukol któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie probukol. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Wielu pacjentów, którzy mają wysoki poziom cholesterolu nie zauważy żadnych objawów choroby. W rzeczywistości, wielu może czuć się normalnie. Weź probukol dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza, chociaż może czuć się dobrze. Staraj się nie pomijać żadnej dawki leku i nie przyjmować więcej leku niż lekarz uporządkowaną.

Pamiętaj, że probukol nie wyleczy stan pacjenta, ale to nie pomaga kontrolować. Dlatego należy kontynuować ją podjąć zgodnie z zaleceniami, jeśli można oczekiwać, aby utrzymać poziom cholesterolu w dół.

Postępuj ostrożnie specjalnej diety lekarz dał ci. Jest to najważniejsza część kontrolowania stanu i jest konieczne, jeśli lek jest do prawidłowej pracy.

probukol działa lepiej, gdy przyjmowany z posiłkami.

Przed przepisaniem leku do stanu, lekarz prawdopodobnie będzie starać się kontrolować swój stan przepisując prywatnego dietę dla Ciebie. Taka dieta może być niska, tłuszcze, cukry i / lub cholesterolu. Wielu ludzi jest w stanie kontrolować ich stan ostrożnie rozkazy swojego lekarza odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych. Medycyna jest przewidziany tylko wtedy, gdy potrzebna jest dodatkowa pomoc i jest skuteczne tylko wtedy, gdy harmonogram diety i ćwiczeń fizycznych jest właściwie przestrzegane.

Również probukol jest mniej skuteczne, jeśli są znacznie nadwagę. To może być bardzo ważne, aby iść na diecie redukcyjnej. Jednakże, skontaktować się z lekarzem przed udaniem się na każdej diecie.

Upewnić się z lekarzem, jeśli zna się na niskiej zawartości sodu, nisko-cukru lub innej specjalnej diecie.

Dawka probukol będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko przeciętnych dawek probukolu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki probukolu, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Środki ostrożności podczas korzystania z probukol

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo, aby obniżyć poziom cholesterolu i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia.

Nie należy przerywać przyjmowania probukol bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Po zaprzestaniu przyjmowania probukol, stężenie tłuszczów we krwi może ponownie wzrosnąć. Lekarz może zalecić, aby przestrzegać specjalnej diety, aby temu zapobiec.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

probukol Side Effects

Dostępność przerwy,

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Wysoki poziom cholesterolu atorwastatyna, simwastatyna, Crestor, Lipitor, Zocor, Zetia, lowastatyna, niacyna, Vytorin, rozuwastatyny, WELCHOL, Livalo ezetymib, Niaspan, Mevacor, kolesewelam, Lescol, fluwastatyna, pitawastatyna, Simcor, Advicor ezetymib / simwastatyna, niacyna / simwastatyny, Slo-Niacyna

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia probukol do łączenia z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.

probukol