problemy jamy ustnej, leczenie noninjury-home

Oral Health Trends

Problemy Usta są powszechne i mogą być bardzo irytujące. Ale większość problemów jamy ustnej są niewielkie i usunie z leczenia domowego i czasu. Proste środki leczenia w domu, takie jak zwiększenie ilości płynów, aby zapobiec odwodnieniu i używanie nawilżacza powietrza wewnątrz domu, może złagodzić wiele problemów jamy ustnej. Spróbuj leczenie w domu, gdy masz jedno z poniższych problemów jamy ustnej

Zmiany w diecie może również pomóc, jeśli masz ból lub owrzodzenie wewnątrz jamy ustnej, takich jak ból guzka.

Przeciwbólowy

Porozmawiaj z lekarzem dziecka przed przejściem iz powrotem między dawkami paracetamolu i ibuprofenu. Podczas przełączania między dwoma lekami, jest szansa, dziecko dostanie za dużo leku.

You \ ‘ll znaleźć wskazówki i porady, jak również najnowsze informacje i badania dotyczące zdrowia jamy ustnej.

Jesteś obecnie

Tylko 18,5% z wielu ludzi na świecie nigdy nici. Brakuje obecnie na prostej drodze, aby duże różnice w zdrowiu jamy ustnej. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Nić usuwa żywności uwięzione pomiędzy zębami i usuwa warstwę bakterii tworzy tam przed okazuje się płytki nazębnej, co może spowodować stan zapalny dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Spróbuj nicią dentystyczną tylko jeden ząb, aby zacząć.

Jesteś jednym z 31% wielu ludzi na świecie, którzy nie Floss codziennie. Brakuje obecnie na prostej drodze, aby duże różnice w zdrowiu jamy ustnej. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Cel na 3 dni więcej!

Jesteś jednym z 31% wielu ludzi na świecie, którzy nie Floss codziennie, ale jesteś na dobrej drodze do zarabiania pozytywny wpływ na zęby i dziąsła. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Cel dla wszystkich 7 dni!

Tylko 50,5% wśród wielu ludzi na świecie nici codziennie, i dobre dla ciebie, że jesteś jednym z nich! Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Gratulujemy dobrego zdrowia jamy ustnej przyzwyczajenia!

Znajdziesz wskazówki i porady, jak również najnowsze informacje i badania dotyczące zdrowia jamy ustnej.

ŹRÓDŁA

Dental Association, Healthy People 2010

Spierzchnięte usta. Unikać lizanie lub gryzienie wargi. Chroń swoje usta szminką lub balsam do ust, takiego jak produkt na bazie wody. Jeśli twoje usta są mocno popękane, zbudować barierę stosując wazelinę, taką jak wazelina, przez krótki czas, a następnie przejść do produktu na bazie wody. Unikać ekspozycji na słońce lub wiatr. Korzystanie z nawilżacza w domu może pomóc; Suchość w ustach. Unikaj napojów zawierających kofeinę, tytoń i alkohol, z których wszystkie zwiększyć suchość w ustach; Nieświeży oddech, nieprzyjemny smak w ustach, czarny lub powlekane język, albo “owłosione język.” Można odświeżyć oddech przez szczotkowanie zębów, języka, podniebienia i dziąseł. Czasami po prostu płukania jamy ustnej wodą słodką będzie odświeżyć oddech i uczynić swój smak w ustach lepiej.

Pij zimne płyny, takie jak woda czy mrożonej herbaty lub zjeść smakowych wyskakuje lodu lub mrożone soki. Za pomocą słomki do utrzymania cieczy z wchodzący w kontakt ze swoim ból w jamie ustnej; Jeść miękkie, mdłe pokarmy, które są łatwe do przełknięcia, takich jak lody, polewy, jabłkowym, twaróg, makarony i sery, jajka gotowane na miękko, jogurt, śmietana lub zupy; Wytnij żywności na małe kawałki, albo zmielić, zacier, mieszanka, lub pokarmów przetartych; Unikaj kawy, czekolada, ostre i słone potrawy, owoce cytrusowe, orzechy, nasiona i pomidorów.

Jeśli masz bolesną ranę na zewnątrz wargi, stosować lód do obszaru kiedy po raz pierwszy czuję ból nadchodzi (mrowienie lub uczucie kłucia w miejscu). Może to przyczynić się do zmniejszenia bólu i wysuszyć ranę. Zastosuj lodu bezpośrednio na bolące-5 minut, 10 minut poza powtarzające się zgodnie z oczekiwaniami; Spłukać leków zobojętniających, takich jak Maalox lub Mylanta lub zimnica go na swoje rany wacikiem; Unikaj bardzo gorących, zimnych lub słodkich pokarmów i napojów, czy zwiększają one swój ból; Nałożyć wazelinę, takich jak wazelina, aby złagodzić suchość i pękanie ból wargi; Użyj ochraniacz wargę, takich jak Blistex lub Campho-Phenique, aby złagodzić ból. Nie udostępniaj swojego opiekuna wargi z innymi, ponieważ opryszczka są zaraźliwe; Przekłuwać Witamina E kapsułki i wycisnąć olej na ból. To łagodzi stan zapalny i chroni ranę.