principen

Istnieje kilka różnych rodzajów penicylin. Każdy jest stosowany w leczeniu różnych rodzajów zakażeń. Jeden rodzaj penicyliny zwykle nie mogą być wykorzystywane w miejsce drugiego. Ponadto penicyliny stosuje się w leczeniu zakażeń bakteryjnych w różnych częściach ciała. Czasami są one podane w przypadku innych leków przeciwbakteryjnych (antybiotyki). Niektóre z penicyliny może być również stosowany do innych problemów, jak określony przez lekarza. Jednakże, żaden z penicylin działa na przeziębienie, grypa, lub innych infekcji wirusowych.

Używa Dla Principen

Penicyliny są dostępne tylko na receptę lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte w etykietach penicyliny stosuje się u niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Wiele penicylin były stosowane u dzieci, w skutecznych dawkach, nie powinny powodować różne skutki uboczne lub problemów u dzieci niż u dorosłych robią.

Niektóre zalety tabletek do żucia amoksycyliny zawiera aspartam, która jest zmieniana przez jednostkę, fenyloalanina, substancje, które są szkodliwe dla pacjentów chorych na fenyloketonurię.

Penicyliny zostały wykorzystane w podeszłym wieku i nie wykazano, aby powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych niż robią w młodszych dorosłych.

Penicyliny nie były badane u kobiet w ciąży. Jednak penicylin były szeroko stosowane u kobiet w ciąży i nie wykazano, aby powodować wady wrodzone lub innych problemów w badaniach na zwierzętach.

Przed użyciem Principen

Penicyliny przenikają do mleka kobiecego. Nawet jeśli tylko małe ilości mogą przenikać do mleka matki, reakcje alergiczne, biegunka, zakażenia grzybem i wysypka może wystąpić u niemowląt piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z tych leków, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosuje leki w tej klasie każdy z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie leków w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają penicylinę. To nie może być specyficzny dla Principen. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Penicyliny (z wyjątkiem bakampicylinę tabletek, amoksycylina, penicylina V, piwampicyliny i pivmecillinam) najlepiej przyjmować popijając pełną szklanką (8 uncji) wody na czczo (albo 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku), chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej ,

Dla pacjentów przyjmujących amoksycylinę, penicylinę V piwampicyliny i pivmecillinam

Dla pacjentów przyjmujących bakampicylinę

Dla pacjentów przyjmujących penicyliny G doustnie

Dla pacjentów przyjmujących doustne postaci ciekłej penicyliny

U pacjentów przyjmujących postać tabletki do żucia amoksycyliny

Aby pomóc wyjaśnić zakażenia całkowicie przechowywać leku do pełnego czasu leczenia, nawet jeśli zaczynają czuć się lepiej po kilku dniach. Jeśli masz “STREP” zakażenia, należy przyjmować ten lek przez co najmniej 10 dni. Jest to szczególnie ważne w zakażeniach “Strep”. Poważne problemy z sercem może rozwinąć później, jeśli infekcja nie jest wyjaśniona do końca. Ponadto, jeśli przerywać przyjmowania leku zbyt wcześnie, objawy mogą powrócić.

Lek ten działa najlepiej, kiedy nie jest stała ilość we krwi lub moczu. Aby pomóc utrzymać ilość stała, nie pomijać żadnej dawki. Ponadto, najlepiej jest podjąć dawkach równomiernie rozmieszczone razy, w dzień iw nocy. Na przykład, jeśli wziąć cztery dawki dziennie, dawki powinny być oddalone od siebie o 6 godzin. Jeśli ta zakłóca snu lub innych codziennych czynności, a jeśli potrzebna jest pomoc w zaplanowaniu najlepszej pory do przyjmowania leku, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Upewnić się z lekarzem wie, czy jesteś na niskiej zawartości sodu (o niskiej zawartości soli) diety. Niektóre z tych leków zawiera wystarczającej ilości sodu powodować problemy u niektórych osób.

Leki w tej klasie dawki będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tych leków. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Liczbę tabletek lub łyżeczki zawiesiny, które podejmują zależy od siły leku. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego biorą penicylinę.

Właściwe stosowanie penicyliny

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jeśli objawy nie ustępują w ciągu kilku dni lub gdy stają się one gorsze, skontaktować się z lekarzem.

Penicyliny mogą powodować biegunkę u niektórych pacjentów.

Doustne środki antykoncepcyjne (pigułki antykoncepcyjne zawierające estrogen) może nie działać prawidłowo, jeśli wziąć je podczas przyjmowania ampicylinę, amoksycylinę lub penicyliny V. może wystąpić nieplanowane ciąże. Należy stosować inne lub dodatkowe środki kontroli urodzeń, podczas gdy pacjent przyjmuje którykolwiek z tych penicylin. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

W przypadku pacjentów z cukrzycą

Środki ostrożności podczas korzystania Principen

Przed masz żadnych badań lekarskich, należy poinformować lekarza prowadzącego, że pacjent przyjmuje lek. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Przerwać przyjmowanie tego leku i uzyskać pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z poniższych objawów występuje

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Principen Side Effects

penicylina V potasu

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Bakteryjne zakażenie cyprofloksacyna, amoksycylina, doksycyklina, azytromycyna, metronidazol, Augmentin

Skóry lub tkanek miękkich Zakażenia cyprofloksacyna, amoksycylina, doksycyklina, azytromycyna, metronidazol, Augmentin

Fusospirochetosis, Rów Mouth penicyliny V potasu, Wycillin, prokainą penicyliny

Infekcja górnych dróg oddechowych amoksycylina, doksycyklina, azytromycyna, Augmentin, cefaleksyna, Bactrim