Prilosec zastosowania, dawkowanie i skutki uboczne

Czym jest Prilosec?

Prilosec stosuje się do leczenia objawów choroby refluksowej przełyku (GERD) i innych chorób wywołanych nadmiarem kwasu żołądkowego. Omeprazol jest również wykorzystywany do wspomagania gojenia refluksowego zapalenia przełyku (uszkodzenie przełyku spowodowane przez kwas żołądkowy).

Prilosec można także podawać w połączeniu z antybiotykami w leczeniu choroby wrzodowej żołądka spowodowanego zakażeniem Helicobacter pylori (H. pylori).

Prilosec nie jest do natychmiastowego łagodzenia objawów zgagi.

Ważna informacja

Prilosec nie jest do natychmiastowego łagodzenia objawów zgagi.

Zgaga jest często mylony z pierwszych objawów zawału serca. Szukajcie awaryjnego lekarskiej, jeśli masz ból w klatce piersiowej lub uczucie ciężkości, ból rozprzestrzenia się na rękę lub ramię, nudności, pocenie się i ogólnego złego samopoczucia.

Nie należy przyjmować Prilosec jeśli jesteś uczulony na omeprazol lub jakiekolwiek inne leki, takie jak benzimidazolu albendazolu lub mebendazolu.

Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli jest to bezpieczne, aby podjąć Prilosec jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby lub choroby serca, lub niski poziom magnezu we krwi.

Przed zastosowaniem leku

Niektóre choroby są leczone kombinacją Prilosec i antybiotykami. Wykorzystaj wszystkie leki zgodnie z zaleceniami lekarza. Przeczytaj przewodnik pacjenta leków lub instrukcji dostarczonych z poszczególnymi lekami. Nie należy zmieniać dawki ani harmonogramu leków bez konsultacji z lekarzem.

Wziąć Prilosec pełny zalecany okres czasu. Twoje objawy mogą poprawić, zanim infekcja jest całkowicie wyczyszczone.

Prilosec OTC (over-the-counter) powinny być podejmowane przez okres nie dłuższy niż 14 dni z rzędu. Pozostawić na co najmniej 4 miesięcy przekazać przed rozpoczęciem kolejnego leczenia 14-dniową.

Zgaga jest często mylony z pierwszych objawów zawału serca. Szukajcie awaryjnego lekarskiej, jeśli masz ból w klatce piersiowej lub uczucie ciężkości, ból rozprzestrzenia się na rękę lub ramię, nudności, pocenie się i ogólnego złego samopoczucia.

Nie należy stosować Prilosec jeśli jesteś uczulony na omeprazol lub innych leków, takich jak benzimidazolu albendazolu lub mebendazolu.

Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli jest to bezpieczne do użycia Prilosec jeśli masz inne dolegliwości, zwłaszcza

choroba wątroby

niski poziom magnezu we krwi; lub

osteoporoza lub niska gęstość mineralna kości (osteopenia).

Nie używać over-the-counter omeprazol (Prilosec OTC) bez konsultacji z lekarzem, jeśli masz

kłopoty z połykaniem lub ból

krwawe lub czarne stolce, wymioty, który wygląda jak krew lub kawy podstaw

zgaga, która trwała przez ponad 3 miesiące

częste bóle w klatce piersiowej, zgaga z świszczący oddech

niewyjaśniona utrata masy ciała; lub

nudności lub wymioty, ból brzucha.

Biorąc inhibitor pompy protonowej, takie jak Prilosec może zwiększyć ryzyko złamania kości w biodrze, nadgarstka lub kręgosłupa. Efekt ten nastąpił przede wszystkim w ludzi, którzy wzięli na leki długoterminowych lub w dużych dawkach, i tych, którzy są w wieku 50 lat i starszych. Nie jest jasne, czy Prilosec jest rzeczywistą przyczyną zwiększonego ryzyka złamania.

Niektóre choroby są leczone kombinacją Prilosec i antybiotykami. Wykorzystaj wszystkie leki zgodnie z zaleceniami lekarza. Przeczytaj przewodnik pacjenta leków lub instrukcji dostarczonych z poszczególnymi lekami. Nie należy zmieniać dawki ani harmonogramu leków bez konsultacji z lekarzem.

Nie wiadomo, czy Prilosec będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę.

Jak należy stosować Prilosec?

Omeprazol może przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Nie używaj Prilosec bez porady lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią.

Nie poddawaj Prilosec na dziecko w wieku poniżej 1 roku życia, bez konsultacji z lekarzem.

Prilosec jest zazwyczaj przed jedzeniem (co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem). Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Prilosec OTC (over-the-counter) powinny być podejmowane tylko raz na 24 godziny przez 14 dni. Przyjmować lek rano przed jedzeniem śniadania. To może trwać do 4 dni dla pełnego efektu. Nie należy przyjmować więcej niż jednej tabletki co 24 godzin.

Pozostawić na co najmniej 4 miesięcy przekazać przed rozpoczęciem kolejnego leczenia 14-dniowy z Prilosec OTC. Zadzwoń do lekarza, jeśli masz dodatkowe objawy i wymagają leczenia przed 4 miesięcy minęło.

Nie należy kruszyć, żuć lub złamać opóźnione uwalnianie tabletki lub tabletki Prilosec OTC. Tabletkę połykać w całości.

Można otworzyć kapsułkę o opóźnionym uwalnianiu i posypać lek na łyżce jabłkowym aby połykania łatwiejsze. Mieszaninę należy połknąć od razu bez rozgryzania. Nie zapisać do późniejszego wykorzystania.

Używać Prilosec pełny zalecany okres czasu. Twoje objawy mogą poprawić stan zanim zostanie całkowicie usunięte.

Jeśli używasz Prilosec przez okres dłuższy niż 3 lata, można opracować witaminę B-12 niedobór. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak poradzić sobie z tym warunek, jeśli go rozwijać.

Zadzwoń do lekarza, jeśli objawy nie ustępują, czy też gorzej podczas korzystania Prilosec.

Niektóre choroby są leczone kombinacją Prilosec i antybiotykami. Wykorzystaj wszystkie leki zgodnie z zaleceniami lekarza. Przeczytaj przewodnik pacjenta leków lub instrukcji dostarczonych z poszczególnymi lekami. Nie należy zmieniać dawki ani harmonogramu leków bez konsultacji z lekarzem.

Ten lek może powodować niezwykłe rezultaty niektórych badań medycznych, a może trzeba przestać używać leku na krótko przed testem. Powiedz żadnego lekarza, który traktuje cię, że używasz Prilosec.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Czego należy unikać podczas robienia Prilosec?

Ten lek może powodować biegunkę, która może być oznaką nowych zakażeń. Jeśli masz biegunkę, która jest wodnista lub krwawa, należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować leku anty-biegunka, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej na Prilosec: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

Prilosec skutki uboczne

silny ból brzucha, biegunka, która jest wodnista lub krwawa

Zajęcie (drgawki)

problemy z nerkami – oddawanie moczu więcej lub mniej niż zwykle, krew w moczu, obrzęk, szybki przyrost masy ciała; lub

objawy niskiego poziomu magnezu – zawroty głowy, dezorientacja; szybkie lub nierówne bicie serca; dreszcze (drżenie) lub szarpnięcia ruchy mięśni; chwiejność; skurcze mięśni, skurcze mięśni w dłoni i stóp; kaszlu lub zadławienia uczucie.

Wspólne Prilosec działania niepożądane mogą obejmować

ból brzucha, gaz

nudności, wymioty, biegunka; lub

bół głowy.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Dawka dla dorosłych zwykle Prilosec na wrzód dwunastnicy

20 mg doustnie raz dziennie przed posiłkiem. Większość pacjentów leczyć w ciągu 4 do 8 tygodni.

Zwykła dawka dla dorosłych zakażenie Helicobacter pylori

Podwójna terapia: omeprazol 40 mg doustnie raz dziennie w godzinach porannych oraz klarytromycyna 500 mg doustnie 3 razy dziennie w dniach 1 do 14. Począwszy od dnia 15, omeprazol 20 mg doustnie raz dziennie w godzinach porannych w dniach 15 do 28 .; terapia potrójna: omeprazol 20 mg oraz klarytromycyna 500 mg oraz 1000 mg amoksycyliny wszystkie podawane doustnie dwa razy dziennie przez 10 dni. Jeśli owrzodzenie występuje na początku leczenia, nadal omeprazol 20 mg doustnie raz na dobę przez kolejne 18 dni .; Study (n = 294) – kanadyjski dorosłych Niestrawność empirycznym leczeniu Helicobacter pylori pozytywne (CADET-Hp): omeprazol 20 mg, 500 mg, metronidazol i klarytromycyna 500 mg dwa razy na dobę przez 7 dni.

Dawka dla dorosłych zwykle Prilosec dla Wrzód żołądka

40 mg doustnie raz dziennie przed posiłkiem przez 4 do 8 tygodni.

Zwykła dawka dla dorosłych zapalenia przełyku

20 mg doustnie raz dziennie przed posiłkiem. Dawkę tę można zwiększyć do 40 mg na dzień w zależności od pożądanej odpowiedzi klinicznej i tolerancji pacjenta. Badania zostały zakończone do 12 miesięcy terapii podtrzymującej zapalenia przełyku.

Zwykła dawka dla dorosłych Zollingera-Ellisona

Początkowa: 60 mg doustnie raz dziennie. Dawkowanie należy dostosować indywidualnie do potrzeb pacjenta .; Konserwacja: dawki do 120 mg 3 razy dziennie podawano. Dzienne dawki większej niż 80 mg powinny być podzielone.

Dawka dla dorosłych zwykle Prilosec dla choroby refluksowej przełyku

Początkowa: 20 mg doustnie raz dziennie przed posiłkiem przez 4 do 8 tygodni. Dawkę tę można zwiększyć do 40 mg na dzień, jeśli potrzeba .; Konserwacja: długotrwałe leczenie z zastosowaniem dawek 10 do 20 mg dziennie może być wymagane w przypadku leczenia podtrzymującego choroby oporną i wydaje się być bezpieczne.

Prilosec informacje dozowania

Dawka dla dorosłych zwykle Multiple Endocrine gruczolaków

Początkowa: 60 mg doustnie raz dziennie przed posiłkiem. Dawkę tę można zwiększyć na podstawie pożądanej odpowiedzi klinicznej i tolerancji pacjenta .; Konserwacja: dawki do 120 mg 3 razy dziennie podawano. Dzienne dawki większej niż 80 mg powinny być podzielone.

Jakie inne leki wpłynie Prilosec?

Prilosec (omeprazol)

Dawka dla dorosłych zwykle Prilosec dla mastocytozy układowej

Początkowa: 60 mg doustnie raz dziennie przed posiłkiem. Dawkę tę można zwiększyć na podstawie pożądanej odpowiedzi klinicznej i tolerancji pacjenta .; Konserwacja: dawki do 120 mg 3 razy dziennie podawano. Dzienne dawki większej niż 80 mg powinny być podzielone.

Zwykła dawka dla dorosłych dyspepsji

Zapobieganie często zgaga 20 mg doustnie raz dziennie przed posiłkiem przez 14 dni.

Zwykła dawka pediatryczna dla zapalenia przełyku

Doustny; Niemowlęta; GERD: 0,7 mg / kg / dawkę raz dziennie zmniejsza procent żołądka czasu i przełyku pH niższym niż 4, a także liczbę epizodów refluksu w 10 noworodków [średnie PMA: 36,1 dni (34 do 40 tygodni)] w próba. Wyższe dawki od 1 do 1,5 mg / kg / dzień donoszono; Dzieci i młodzież od 1 do 16 lat; GERD, wrzody, zapalenie przełyku; zaleceń producenta; 5 kg do mniej niż 10 kg: 5 mg raz na dobę; 10 kg do mniej niż lub równe 20 kg: 10 mg raz dziennie; Większa niż 20 kg: 20 mg raz na dobę; Alternatywne dawkowanie; Dzieci od 1 do 16 lat; 1 mg / kg / dawkę raz lub dwa razy dziennie; Wspomagające leczenie wrzodów dwunastnicy związanych z Helicobacter pylori (w połączeniu z odpowiednią terapią antybiotykową obu klarytromycyna lub klarytromycyna i amoksycylina) u dzieci; 15 do 30 kg 10 mg dwa razy na dobę; Większa niż 30 kg: 20 mg dwa razy na dobę; Komentarz: bezpieczeństwo i skuteczność stosowania omeprazolu u pacjentów poniżej 1 roku życia i pediatrii zastosowań innych niż w leczeniu GERD i utrzymanie uzdrowienie zapalenia przełyku nie została ustanowiona.

Zwykła dawka pediatryczna dla choroby refluksowej przełyku

Doustny; Niemowlęta; GERD: 0,7 mg / kg / dawkę raz dziennie zmniejsza procent żołądka czasu i przełyku pH niższym niż 4, a także liczbę epizodów refluksu w 10 noworodków [średnie PMA: 36,1 dni (34 do 40 tygodni)] w próba. Wyższe dawki od 1 do 1,5 mg / kg / dzień donoszono; Dzieci i młodzież od 1 do 16 lat; GERD, wrzody, zapalenie przełyku; zaleceń producenta; 5 kg do mniej niż 10 kg: 5 mg raz na dobę; 10 kg do mniej niż lub równe 20 kg: 10 mg raz dziennie; Większa niż 20 kg: 20 mg raz na dobę; Alternatywne dawkowanie; Dzieci od 1 do 16 lat; 1 mg / kg / dawkę raz lub dwa razy dziennie; Wspomagające leczenie wrzodów dwunastnicy związanych z Helicobacter pylori (w połączeniu z odpowiednią terapią antybiotykową obu klarytromycyna lub klarytromycyna i amoksycylina) u dzieci; 15 do 30 kg 10 mg dwa razy na dobę; Większa niż 30 kg: 20 mg dwa razy na dobę; Komentarz: bezpieczeństwo i skuteczność stosowania omeprazolu u pacjentów poniżej 1 roku życia i pediatrii zastosowań innych niż w leczeniu GERD i utrzymanie uzdrowienie zapalenia przełyku nie została ustanowiona.

Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli jest to bezpieczne, aby podjąć Prilosec jeśli są również za pomocą jednego z następujących leków

cilostazol

klopidogrel

diazepam (Valium)

digoksyna

disulfiram (Antabuse)

erlotynib

leki zawierające żelazo (fumaran żelazawy, glukonian żelazawy, siarczan żelazawy, i inne)

metotreksat

mykofenolan mofetylu

fenytoina

Dziurawiec

takrolimus

warfaryny (Coumadin, Jantoven)

antybiotyk – ampicylina, amoksycylina, klarytromycyna, ryfampicyna

lek przeciwgrzybiczy – ketokonazol, worykonazol; lub

HIV lub AIDS leki – atazanawir, nelfinawiru, sakwinawiru.

Ta lista nie jest kompletna. Inne leki mogą wchodzić w interakcje z omeprazolem, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Nie wszystkie możliwe interakcje są wymienione w niniejszym przewodniku leków.

17.01.2015-02-02, 04:34:18

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

GERD omeprazol, pantoprazol, Nexium, ranitydyna, Protonix, famotydyna

Przełyk Barretta omeprazol, pantoprazol, Nexium, Protonix, Dexilant lansoprazol

Zapalenie przełyku omeprazol, pantoprazol, Nexium, ranitydyna, Protonix, famotydyna

Wrzód dwunastnicy omeprazol, pantoprazol, ranitydyna, Protonix, famotydyna, Zantac