prednikarbat stosowania miejscowego

Klasa terapeutyczna: kortykosteroidów, Intermediate

Używa Dla prednikarbat

Farmakologiczna Klasa: nadnerczy glikokortykosteroidów

prednikarbat jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla prednikarbat, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na prednikarbat ani żadnych innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność prednikarbat miejscowego kremu u dzieci w wieku 1 roku i starszych, a także maść u dzieci w wieku 10 lat i starszych. Jednakże, ze względu na toksyczność prednikarbat, należy zachować ostrożność. Dzieci mogą absorbować duże ilości przez skórę, co może spowodować poważne skutki uboczne. Jeśli dziecko korzysta prednikarbat, postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza bardzo ostrożnie. Bezpieczeństwo i skuteczność prednikarbat miejscowe maści u dzieci poniżej 10 roku życia, a miejscowo krem ​​u dzieci poniżej 1 roku życia, nie zostały ustalone, a ich stosowanie nie jest zalecane.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków prednikarbat miejscowego u pacjentów geriatrycznych.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Przed użyciem prednikarbat

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie prednikarbat. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Jest bardzo ważne, aby użyć prednikarbat tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. W tym celu mogą powodować niepożądane skutki uboczne lub podrażnienie skóry.

prednikarbat jest przeznaczony tylko na skórę. Nie dostać się do oczu, nosa, jamy ustnej lub pochwy. Nie używaj go na obszarach skóry, które mają nacięcia, zadrapania lub oparzenia. Jeśli robi się na tych obszarach, spłukać natychmiast wodą.

prednikarbat powinny być wykorzystywane jedynie do chorób skóry że lekarz jest leczących. Przed użyciem innych warunkach skontaktować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli uważasz, że zakażenie skóry mogą być obecne. prednikarbat nie powinien być stosowany w leczeniu niektórych rodzajów zakażeń skóry lub stanów, takich jak poparzenia.

Nie używaj kremu do stosowania miejscowego na twarzy, pachwinie lub pod pachami, jeśli nie jest to zalecane przez lekarza, a nie korzystać z tej formy dłużej niż 3 tygodnie.

Nie dopuścić produkty zawierające lateksu (na przykład prezerwatywy, membrany), aby wejść w kontakt z prednikarbat. Lateks może być uszkodzony, a produkt nie będzie skuteczne.

Aby użyć kremu lub maści

Dawka prednikarbat będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki prednikarbat. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki prednikarbat, stosuje się go jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt ewentualnych niepożądanych skutków, które mogą być spowodowane przez prednikarbat.

Jeśli objawy Twój lub Twojego dziecka nie poprawi się w ciągu kilku dni lub gdy stają się one gorsze, skontaktować się z lekarzem.

Użycie zbyt dużo prednikarbat lub użycia go przez długi czas może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów z gruczołów nadnerczy. Ryzyko jest większe w przypadku dzieci i pacjentów, którzy używają dużej ilości przez długi czas. Porozmawiaj z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma więcej niż jeden z tych objawów podczas korzystania prednikarbat: niewyraźne widzenie, zawroty głowy lub omdlenia; szybki, nieregularny lub kołatanie serca, zwiększone pragnienie lub oddawanie moczu, drażliwość lub nietypowe zmęczenie lub osłabienie.

Prawidłowe użycie prednikarbat

Przestań używać prednikarbat i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę skórną, pieczenie, kłucie, obrzęk lub podrażnienie skóry.

Nie należy używać kosmetyków i innych produktów do pielęgnacji skóry na obszarach poddanych.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania z prednikarbat

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Atopowe zapalenie skóry, prednizon, flutikazon miejscowego, miejscowego triamcynolonu, deksametazon, metyloprednizolon, hydrokortyzon miejscowego

Wysypka prednizon, hydrokortyzon miejscowego, Deltasone, tetrakaina miejscowego, Westcort, Sterapred

Wyprysk prednizon, flutikazon miejscowego, miejscowego triamcynolon, deksametazon, hydrokortyzon miejscowego, doksepina miejscowego

prednikarbat Side Effects

prednikarbat miejscowego

Łuszczyca Humira, metotreksat, Remicade, cyklosporyna, Stelara, infliksymab

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia prednikarbat połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.