Powikłania doustne chemioterapii i głowy / szyi (pdqто promieniowania) leczenie podtrzymujące [] -hemorrhage

Krwotok może wystąpić podczas małopłytkowości leczenia indukowane i / lub koagulopatią i jest troska o pacjentów otrzymujących wysokie dawki chemioterapii lub poddawanych krwiotwórczych przeszczep komórek macierzystych. [1] Spontaniczna dziąseł sączący może wystąpić, gdy liczba płytek krwi spadnie poniżej 20000 / mm3, zwłaszcza gdy nie jest wcześniej istniejących zapaleniu dziąseł lub zapalenie ozębnej. Nawet normalne funkcjonowanie lub rutynowa higiena jamy ustnej (szczotkowanie i nitkowanie zębów) może wywoływać dziąseł sączenie w obliczu istniejących wcześniej zapalenia dziąseł i przyzębia.

Zachorowalność i Mortalit; Szacowany nowych zachorowań i zgonów z powodu mięsaka tkanek miękkich w Stanach Zjednoczonych w 2014 roku: [1; Nowe przypadki: 12,020; Zgony: 4,740; Mięsaki tkanek miękkich są nowotwory złośliwe, które pojawiają się w którymkolwiek z tkanek mezodermalne kończyn (50%), pień i zaotrzewnowej (40%), lub głowy i szyi (10%). Odnotowane międzynarodowych Częstość występowania waha się od 1,8 do 5 za 100,000 rocznie [2.; Czynniki ryzyka i genetycznych Factor; Ryzyko sporadycznych mięsaków tkanek miękkich …

To nie jest rzadkością w przypadku pacjentów onkologicznych być poinformowani, w szczególności, aby nie używać szczoteczki do zębów i nici dentystycznej, kiedy ich liczba płytek krwi spadnie poniżej 40000 / mm 3. To jest ogólnie słaba rada, chyba że istnieją okoliczności łagodzące. Zdrowe tkanki dziąsła nie krwawią chyba szoku. Przerwanie rutynowej higieny jamy ustnej może zwiększać ryzyko infekcji, które mogą nie tylko wspierać krwawienia, ale także zwiększa ryzyko infekcji miejscowej i systemowej z powodu nagromadzenia się płytki bakteryjnej, co prowadzi do zakażeń okołozębowych i rozpadu tkanki. Takie kwestie dalszego wspierania użyteczność wstępnej terapii raka zabiegów stomatologicznych w celu zmniejszenia lub wyeliminowania dziąsłowo lub warunki przyzębia.

Stopień medyczny nadzoru pacjentów trombocytopenia, jest ważnym czynnikiem w odniesieniu do ryzyka mechanicznego procedur higieny. Z kompleksowego monitorowania, pacjenci często mogą bezpiecznie korzystać szczotkowanie i nitkowanie zębów stomatologicznych w całym małopłytkowa odcinku. pędzle piankowe są zalecane przez niektórych praktyków. Jednak badania wykazały, że szczotki pianki nie może odpowiednio usunięcia kamienia nazębnego wraz marż dziąseł, wspierając w ten sposób infekcji dziąseł i krwawienie.

Zarządzanie krwawień doustnych obraca się wokół wykorzystania zwężającym naczynia, środki tworzące skrzep i ochronnych tkanek