politiazyd

Klasa terapeutyczna: Cardiovascular agenta

Używa Dla politiazyd

Farmakologiczna Klasa: moczopędne

Klasa chemiczna: tiazydami

Politiazyd jest również stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi lekami w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienie). Wysokie ciśnienie krwi zwiększa obciążenie pracą serca i tętnic. , Jeżeli trwa przez długi czas, serce i tętnic może nie działać prawidłowo. Może to doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych mózgu, serca i nerek, w wyniku udaru, niewydolności serca lub niewydolności nerek. Wysokie ciśnienie krwi może również zwiększać ryzyko zawału serca. Problemy te mogą być mniej prawdopodobne, gdy ciśnienie krwi jest regulowana.

Politiazyd to diuretyk tiazydowy (pigułka woda). Zmniejsza to ilość wody w organizmie, zwiększenie przepływu moczu, co przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi i usunięcia nadmiaru płynu (obrzęk).

politiazyd jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla politiazyd, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na politiazyd ani żadnych innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem politiazyd

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków politiazyd w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków politiazyd u pacjentów geriatrycznych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na choroby nerek związane z wiekiem, co może wymagać dostosowania dawki u pacjentów otrzymujących politiazyd.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia politiazyd, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Politiazyd za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie politiazyd któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie politiazyd. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Oprócz stosowania politiazyd leczenie za wysokie ciśnienie krwi może obejmować kontrolę masy ciała i zmiany w rodzajach żywności jecie, zwłaszcza żywności o wysokiej zawartości sodu lub potasu. Lekarz powie, które z nich są dla Ciebie najważniejsze. Należy skontaktować się z lekarzem przed zmianą diety.

Wielu pacjentów, którzy mają wysokie ciśnienie krwi nie zauważają żadnych objawów choroby. W rzeczywistości, wielu pacjentów czuć normalnie. Jest bardzo ważne, aby wziąć swój lek zgodnie z zaleceniami i że się na wizyty u lekarza, nawet jeśli czujesz się dobrze.

politiazyd nie będzie leczyć wysokie ciśnienie krwi, ale to nie pomaga kontrolować. Należy kontynuować przyjmowanie go jako skierowane jeśli można oczekiwać, aby obniżyć ciśnienie krwi i utrzymać ją w dół. Być może trzeba będzie podjąć wysokie ciśnienie krwi leku przez resztę swojego życia. Jeśli wysokie ciśnienie krwi nie jest leczona, może prowadzić do poważnych problemów, takich jak niewydolność serca, choroby naczyń krwionośnych, udaru lub choroby nerek.

Dawka polythiazide będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki politiazyd. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki politiazyd, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Prawidłowe użycie politiazyd

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić politiazyd działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania politiazyd: Drgawki lub napady, zmniejszono moczu senność, suchość w jamie ustnej; nadmierne pragnienie, bóle mięśniowe lub skurcze, nudności lub wymioty, wzrost tętna lub tętna lub nietypowe zmęczenie lub osłabienie. Mogą to być objawy stanu zwanego hipokaliemia lub niski potasu.

politiazyd może spowodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy. Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy.

Picie napojów alkoholowych może również sprawić, że zawroty głowy gorzej. Podczas stosowania leku politiazyd, należy uważać, aby ograniczyć ilość alkoholu pić.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania z politiazyd

Dostępność przerwy,

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

lizynopryl wysokie ciśnienie krwi, amlodypina, metoprolol, hydrochlorotiazyd, losartan, furosemid, atenolol, Lasix, Norvasc Diovan, walsartan, enalapryl

politiazyd Side Effects

politiazyd

Obrzęk hydrochlorotiazyd, furosemid, Lasix, spironolakton, triamteren, chlortalidon, Aldactone, bumetanid, torsemid, metolazon, Dyazide, Bumex