Podręcznik ból – przyczyny, objawy i metody leczenia

Co to jest?

Przypadkowo dotknąć gorącego pieca. W milisekundy, idioto swoją rękę. Co się stało?; Trzeba receptory bólowe w całym organizmie, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Receptory te wysyłać wiadomości elektrycznych za pośrednictwem rdzenia kręgowego do mózgu. Wystarczy tylko uświadomić sobie bólu po twój mózg odbiera i interpretuje te wiadomości elektrycznych. W niektórych przypadkach, takich jak po dotknięciu gorącego pieca, organizm może skoczyć do akcji obronnej jeszcze przed mózg wie, co się dzieje. To dlatego, że ból wiadomości, które docierają do rdzenia kręgowego mogą powodować automatyczne odruch odpowiedź, dzięki czemu mięśnie pobliżu źródła zamówienia bólu, aby uciec od bólu .; receptory bólu i szlaki nerwowe różnią się w całym organizmie. Zatem odczucie bólu różni się też, w zależności od tego, gdzie komunikat pochodzi i jak przemieszcza się. Niekiedy źródłem bólu jest trudne do zlokalizowania. Na przykład, niektórzy ludzie odczuwają ból z powodu zawału serca w szyi lub żuchwy. Ludzie różnią się także ich zdolność do tolerowania ból i jak reagują na leki przeciwbólowe .; Ból dzieli się na dwa rodzaje; Ostry ból; Zazwyczaj ma jasnego źródła; Rozpoczyna się nagle; Nie trwa długo; Może zwiększać tętno i oddech i podnieść ciśnienie krwi

objawy

Ból jest objawem. Ostry ból często ma jasnego źródła. Przewlekły ból jest bardziej trwałe, trwające miesiąc lub rok, a to może być lub nie mają oczywisty źródło .; Diagnoza; Aby zdiagnozować przyczynę bólu, lekarze zwykle starają się określić intensywność bólu i co jest przyczyną bólu. może to być trudne. Żadne badania laboratoryjne mogą wykazać, że ból istnieje i opisywaniu bólu słownie może być trudne. Ponadto, każda osoba odczuwa ból inaczej .; Lekarz może zadać pytania na temat historii swojego bólu. On lub ona może poprosić o opisanie bólu za pomocą skali, takich jak 0 (brak bólu) do 10 (ból nie do zniesienia) lub korzystać z innych skal i pomiarów. Gdy lekarz stwierdzi, czy ból jest ostry lub przewlekły, a odkrywa źródło bólu, on lub ona może określić najlepszy sposób, aby go leczyć. Jednak lekarze często zaczynają leczenia bólu przed ich zidentyfikować przyczynę .; Przewidywany czas trwania; Jak długo trwa ból będzie zależała od jej źródła i nasilenia .; Zapobieganie; Próbując zapobiec bólowi zanim to nastąpi może być niebezpieczne. Ostry ból jest ważną wiadomość, która jest niezbędna do przeżycia. Niektórzy ludzie rodzą się z rzadką chorobą wrodzoną (analgezji) i nie czują bólu. Żyją w wielkim niebezpieczeństwie, ponieważ brakuje sygnałów ostrzegawczych, które może oznaczać życie lub śmierć .; Gdy przyczyną bólu rozpoznaje, to może być możliwe, aby uniemożliwić powrót bólu. Na przykład, osoby z rozpoznaniem choroby wrzodowej żołądka może brać leki leczyć wrzody i zapobiec kontynuacji bólu .; Leczenie; Lekarz prawdopodobnie będzie leczyć ból, podczas gdy on lub ona próbuje znaleźć przyczynę. Wiele leków są pomocne, jeśli, jak również działają w zależności od pacjenta i natury bólu .; Leki przeciwbólowe (leki przeciwbólowe) są najczęstszą ból lekarstwem. Paracetamol (Tylenol i inne marki) zakłóca wiadomości bólowych. Aspiryna i ibuprofen (Advil, Motrin i inni) praca na dwa sposoby: 1) poprzez zakłócanie wiadomości ból i 2) poprzez zmniejszenie stanu zapalnego, obrzęku i podrażnienia, które może sprawić ból gorzej .; Narkotyczne leki przeciwbólowe, takie jak morfina i kodeina, są najpotężniejszymi zabiegi przeciwbólowe. Te zazwyczaj są zarezerwowane dla najbardziej intensywnego bólu. Mogą one powodować poważne skutki uboczne, może być wciągająca i często powodować zaparcia .; Inne leki, takie jak środki znieczulające, leki przeciwdepresyjne, leki przeciwdrgawkowe i kortykosteroidami może działać przeciwko niektórych rodzajów bólu .; Czasami leki wstrzykuje się bezpośrednio do obszaru bólu lub w pobliżu nerwów przerwanie sygnału bólu .; Zabiegi dla leków na ból obejmują; Akupunktura; Masaż; Relaks; Psychoterapia; Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów (TENS), który wykorzystuje impulsy elektryczne do stymulowania zakończeń nerwowych w lub w pobliżu miejsca bólu

Diagnoza

Aby zdiagnozować przyczynę bólu, lekarze zwykle starają się określić intensywność bólu i co jest przyczyną bólu. może to być trudne. Żadne badania laboratoryjne mogą wykazać, że ból istnieje i opisywaniu bólu słownie może być trudne. Ponadto, każda osoba odczuwa ból inaczej.

Jak długo to trwa?

Jak długo trwa ból będzie zależała od jej źródła i ciężkości.

Jak uniknąć tego stan zdrowia

Próbując zapobiec bólowi zanim to nastąpi może być niebezpieczne. Ostry ból jest ważną wiadomość, która jest niezbędna do przeżycia. Niektórzy ludzie rodzą się z rzadką chorobą wrodzoną (analgezji) i nie czują bólu. Żyją w wielkim niebezpieczeństwie, ponieważ brakuje sygnałów ostrzegawczych, które może oznaczać życie lub śmierć.

Jak leczyć to schorzenie

Lekarz prawdopodobnie będzie leczyć ból, podczas gdy on lub ona próbuje znaleźć przyczynę. Wiele leków są pomocne, jeśli, jak również działają w zależności od pacjenta i natury bólu.

Kiedy wizyta u lekarza

Ból oznacza jakiś problem istnieje. I choć różni ludzie tolerują różne stopnie bólu, nigdy nie powinno się ignorować ból. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli nie można ustalić, dlaczego odczuwania bólu, jeśli ból trwa, czy też nie reaguje na proste leczenie.

Rokowanie

Dla osób z ostrym bólem, prognozy są zwykle dobre. Wiele leków są skuteczne w łagodzeniu bólu. Gdy przyczyną bólu jest usuwany, ból ustępuje.