phenflu cd

Kaszel / zimne kombinacje są stosowane głównie w celu łagodzenia kaszlu z powodu przeziębienia, grypa, katar sienny lub. Nie mogą być używane na przewlekły kaszel, który występuje z paleniem, astmy, rozedmy płuc, lub gdy albo nie ma niezwykle dużą ilość śluzu i flegmy (wyraźny Flem) z kaszel.

Używa Dla Phenflu CD

Kaszel / produkty kombinowane zimno zawierać więcej niż jeden składnik. Na przykład, niektóre produkty mogą zawierać środek antyhistaminowy, lek zmniejszający przekrwienie i przeciwbólowy, oprócz leku na kaszel. Jeśli wizytą, ważne jest, aby wybrać produkt, który jest najlepszy dla Twoich objawów. Ponadto, w ogóle, to najlepiej kupić produkt, który zawiera tylko te leki, których naprawdę potrzebujesz. Jeśli masz pytania na temat, który produkt kupić, należy skontaktować się z farmaceutą.

Ponieważ różne produkty zawierają składniki, które mają różne środki ostrożności i działania niepożądane, ważne jest, aby wiedzieć składniki leku stosowania leku. Różne rodzaje składników, które można znaleźć w kaszlu / zimny kombinacje obejmują

Przeciwhistaminowe -Antihistamines są stosowane w leczeniu lub zapobieganiu objawy gorączki siennej i innych rodzajów alergii. Pomagają także złagodzić niektóre objawy przeziębienia, takie jak kichanie i katar. Działają one przez zahamowanie działania substancji o nazwie histamina, która jest wytwarzana przez organizm. Niektóre przykłady środków przeciwhistaminowych zawarte w tych kombinacjach

Leki zmniejszające przekrwienie -Decongestants wytworzenia zwężenie naczyń krwionośnych. Prowadzi to do oczyszczenia przekrwienie błony śluzowej nosa. Jednak efekt ten może również zwiększyć ciśnienie krwi u pacjentów, którzy mają wysokie ciśnienie krwi. Obejmują one

Przeciwkaszlowe -Antitussives pomóc złagodzić kaszel i niektóre zawierają narkotyk. Te leki przeciwkaszlowe, działają bezpośrednio na środku kaszlu w mózgu. Narkotyków mogą się zwyczaj formowania, co powoduje uzależnienie fizyczne i psychiczne, jeśli są stosowane od dłuższego czasu. Uzależnienie fizyczne mogą prowadzić do wycofania objawów niepożądanych po zaprzestaniu przyjmowania leku.

Wykrztuśne -Expectorants pracy poprzez poluzowanie śluzu lub flegmy w płucach. Głównym wykrztuśny stosowany w kaszlu i zimnych leków jest guaifenesin. Inne składniki dodaje się w wykrztuśne (na przykład, chlorek amonu, jodek wapnia, jodowanego glicerol, korzenia wymiotnicy, sulfogwajakol potasu, jodek potasu, cytrynian sodu), nie okazały się skuteczne. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym, co można zrobić, aby rozluźnić śluzu i flegmy jest, aby pić dużo wody.

Przeciwbólowe -Analgesics są stosowane w kombinacji tych leków w celu łagodzenia bólów, które mogą wystąpić z przeziębieniem. Obejmują one

Przed użyciem Phenflu CD

Użycie zbyt dużej ilości paracetamolu i salicylany w tym samym czasie może spowodować uszkodzenie nerek lub raka nerki i pęcherza moczowego. może to mieć miejsce w przypadku dużych ilości obu leków są razem przez długi czas. Biorąc jednak zalecane ilości kombinacji leków, które zawierają zarówno paracetamol i salicylan dla krótkich okresów czasu, nie wykazano, aby spowodować ich niepożądane skutki.

Antycholinergiczne, takie jak -Anticholinergics homatropiny mogą pomóc uzyskać efekt suszenia w nosie i klatce piersiowej.

Te kombinacje kaszel i przeziębienie są dostępne zarówno over-the-counter (OTC) oraz z przepisu lekarza.

Nie daje żadnych over-the-counter (OTC), kaszel i leki zimno niemowlę lub dziecko poniżej 4 roku życia. Korzystanie z tych leków u bardzo małych dzieci może spowodować poważne lub ewentualnie zagrażające życiu działania niepożądane.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Bardzo małe dzieci są zwykle bardziej wrażliwe na działanie tego leku. Przed podaniem którykolwiek z tych leków skojarzonych z dzieckiem, należy sprawdzić etykietę opakowania bardzo ostrożnie. Niektóre z tych leków są zbyt silne do stosowania u dzieci. Jeżeli nie jesteś pewien, czy dany produkt może być podana do dziecka, lub jeśli masz jakieś pytania dotyczące ilości dać, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia, zwłaszcza jeśli zawiera

Nie daje żadnych over-the-counter (OTC), kaszel i leki zimno niemowlę lub dziecko poniżej 4 roku życia. Korzystanie z tych leków u bardzo małych dzieci może spowodować poważne lub ewentualnie zagrażające życiu działania niepożądane.

Osoby starsze są na ogół bardziej wrażliwe na działanie tego leku, zwłaszcza wtedy, gdy zawiera

Okazjonalny Zastosowanie kombinacji kaszel / przeziębienie, nie jest prawdopodobne, aby spowodować problemy u płodu lub u noworodka. Jednak, gdy te leki są używane przy większych dawkach i / lub przez dłuższy czas, prawdopodobieństwo, że mogą wystąpić problemy mogą się zwiększać. Dla poszczególnych składników tych kombinacjach, następujące informacje powinny być traktowane zanim zdecydujesz się użyć szczególności kaszel / połączenie zimnego

Niektóre doniesienia sugerują, że zbyt dużo stosowanie aspiryny pod koniec ciąży może spowodować zmniejszenie masy ciała noworodka i ewentualnej śmierci płodu lub noworodka. Jednak matek w tych raportach zostały przy znacznie większych ilości aspiryny niż zwykle zalecane. Badania matek aspirynę w dawkach, które są zwykle zalecane, nie wykazują tych niepożądanych efektów. Istnieje jednak szansa, że ​​regularne stosowanie salicylanów późnym okresie ciąży może powodować niepożądane skutki dla serca i przepływ krwi u płodu lub noworodka.

Korzystanie z salicylany, zwłaszcza aspiryna, w ciągu ostatnich 2 tygodni ciąży może powodować problemy krwawienia u płodu przed lub podczas dostawy, lub noworodka. Ponadto, zbyt dużo stosowanie salicylanów w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży może zwiększać długość ciąży, przedłużyć pracy, powodować inne problemy podczas porodu, albo spowodować poważne krwawienia u matki przed, w trakcie lub po porodzie. Nie należy zażywać aspiryny w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży, chyba że zostało nakazane przez lekarza.

Jeśli karmisz piersią, prawdopodobieństwo, że mogą pojawić się problemy, zależy od składników kombinacji. Dla poszczególnych składników tych kombinacjach, następujące zastosowania

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z tych leków, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Używanie leków w tej klasie z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję, aby nie traktować Cię z leków tej klasy lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosuje leki w tej klasie każdy z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Używanie leków w tej klasie z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często używasz leku lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie leków w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Prawidłowe użycie kombinacji kaszel i przeziębienie

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają kaszel i zimne kombinacji. To nie może być specyficzny dla Phenflu CD. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Aby pomóc rozluźnić śluzu lub flegmy w płucach, wypić szklankę wody po każdej dawce leku, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej.

Przyjmować tego leku tylko zgodnie z zaleceniami. Nie bierz go więcej i nie biorą go częściej niż zalecane na etykiecie, o ile nie zaleci inaczej lekarzem. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Nie daje żadnych over-the-counter (OTC), kaszel i leki zimno niemowlę lub dziecko poniżej 4 roku życia. Korzystanie z tych leków u bardzo małych dzieci może spowodować poważne lub ewentualnie zagrażające życiu działania niepożądane.

U pacjentów przyjmujących przedłużonym uwalnianiu kapsułki lub tabletki postać tego leku

U pacjentów przyjmujących przedłużonym uwalnianiu w postaci roztworu doustnego lub doustnej postaci zawieszenia tego leku

U pacjentów przyjmujących lek złożona zawierająca lek przeciwhistaminowy i / lub kwas acetylosalicylowy lub inne salicylan

Jeśli lek zawierający kombinację aspiryny ma silny zapach octu podobny, nie używaj go. Zapach ten oznacza, że ​​lek jest uszkodzi. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, należy skontaktować się z farmaceutą.

Środki ostrożności podczas używania Phenflu CD

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Trzymaj formę płynnego leku przed zamarzaniem. Nie przechowywać w lodówce syrop.

Jeśli kaszel nie uległa poprawie po 7 dniach lub jeśli masz wysoką gorączkę, wysypkę skórną, ciągłe bóle głowy, ból gardła lub kaszel z, skontaktować się z lekarzem. Te objawy mogą oznaczać, że masz inne problemy zdrowotne.

U pacjentów przyjmujących lek zawierający kodeinie lub innego narkotyczne leki przeciwbólowe (np dwuhydrokodeina, hydrokodon, oksykodon i pentazocyna)

Phenflu CD Side Effects

Dla karmiących matek przyjmujących lek zawierający kodeiny, lub jakikolwiek inny narkotyk kaszel (dwuhydrokodeina, hydrokodon lub hydromorfon)

U pacjentów przyjmujących lek zawierający antyhistaminowy,

U pacjentów przyjmujących lek zawierający obkurczające-

Dla pacjentów przyjmujących narkotyczny środek przeciwkaszlowy (kodeina, dihydrokodeina, hydrokodon lub hydromorfonu) lub zawierającym medycyny

U pacjentów przyjmujących jodek (jodek wapnia, jodowana glicerolu lub jodek potasu) lub zawierającym medycyny

U pacjentów przyjmujących lek przeciwbólowy zawierający:

W przypadku pacjentów z cukrzycą przyjmujących aspirin- lub sodu lekiem zawierającym salicylan

U pacjentów przyjmujących lek zawierający homatropinę-

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Mimo, że poważne skutki uboczne pojawiają się rzadko kiedy lek przyjmuje się jako zalecane, może być bardziej prawdopodobne, jeżeli: zbyt dużo leku jest podjęte, jest wykonane w dużych dawkach, lub jest stosowane przez długi okres czasu.

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Jeżeli jesteś matką pielęgniarskiej oraz wystąpienia któregokolwiek z następujących objawów przedawkowania u dziecka, należy natychmiast uzyskać pomoc w nagłych wypadkach

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Nie wszystkie z wyżej wymienionych skutków ubocznych odnotowano dla każdej z tych leków, ale opisywano dla co najmniej jednego z nich. Istnieją pewne podobieństwa między tymi lekami połączeniu, tak wielu z wyżej wymienionych działań niepożądanych mogą wystąpić z któregokolwiek z tych leków.

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.