pet leczenia alergii i narkotyki

W pierwszej linii leczenia do zwalczania alergii jest unikanie domowych zwierząt powodujących alergii jak najwięcej. Kiedy zminimalizować ekspozycję na alergeny zwierząt domowych, należy spodziewać się, że reakcje alergiczne, które są rzadziej lub mniej dotkliwe. Jednakże, jest to często trudne lub wręcz niemożliwe, aby całkowicie wyeliminować narażenie na alergeny zwierzęce. Nawet jeśli nie masz zwierzaka, może niespodziewanie spotkać alergenów domowych transportowane na ubrania innych ludzi.

Oprócz unikania alergenów domowych, może być konieczne leki kontrolować objawy.

Lekarz może skierować cię do podjęcia jednego z następujących leków w celu poprawy objawów alergii nosa

Leki zmniejszające przekrwienie tkanek może pomóc kurczyć obrzęk w swoich nosowych i łatwiej oddychać przez nos. Niektóre over-the-counter tabletki alergia łączyć lek przeciwhistaminowy z decongestant. leki obkurczające błonę śluzową jamy ustnej może zwiększać ciśnienie krwi i nie powinny być podejmowane, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, choroby układu sercowo-naczyniowego lub jaskry. U mężczyzn z przerostu prostaty, lek może pogorszyć stan. Porozmawiaj z lekarzem o tym, czy można bezpiecznie brać lek zmniejszający przekrwienie.

leki dla alergików

Inne zabiegi

Over-the-counter zmniejszające przekrwienie traktowane jako spray do nosa można krótko zmniejszenia objawów alergii. Jeśli używasz aerozolu obkurczające dłużej niż trzy dni z rzędu, może przyczynić się do zatorów.