persantine

Klasa terapeutyczna: Inhibitory agregacji płytek krwi

Używa Dla Persantine

Klasa farmakologiczne: Inhibitory fosfodiesterazy

Dipirydamol mogą być również wykorzystywane do innych chorób serca i naczyń określona przez lekarza.

Dipirydamol jest czasami stosowane jako część badania lekarskiego, który pokazuje, jak dobrze krew płynie z serca. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej wykorzystaniem dipirydamol, zobacz Dipirydamol-diagnostyczny (układowe).

Dipirydamol jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Lek ten został przetestowany tylko u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat. Nie ma konkretnych informacji porównując wykorzystanie dypirydamol u dzieci w wieku poniżej 12 lat z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Przed użyciem Persantine

Dipirydamol nie badano szczególnie u osób starszych przyjmujących lek regularnie, aby zapobiec tworzeniu się skrzepów krwi. Chociaż nie ma konkretnych informacji porównując ten wykorzystanie dypirydamol u osób starszych ze stosowania w innych grupach wiekowych, nie powinny powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych, niż ma to miejsce w młodszych dorosłych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Lek ten działa najlepiej, gdy jest stały w ilości krwi. Aby pomóc utrzymać stałą kwotę, dipirydamol muszą być podejmowane w regularnie rozmieszczone dawkach, na zlecenie lekarza.

Lek ten działa najlepiej, gdy podjęta z pełną szklanką (8 uncji) wody przez co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku. Jednakże, aby zmniejszyć dolegliwości żołądkowe, lekarz może chcieć, aby przyjmować lek z jedzeniem lub mlekiem.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Dipirydamol czasami stosowane razem z antykoagulantem krwi (rozcieńczalnik) lub aspiryną. Kombinacja leków może zapewnić lepszą ochronę przed powstawaniem zakrzepów niż którykolwiek z leków stosowanych w spokoju. Jednak ryzyko krwawienia może również zostać zwiększona przy dipirydamol pochodzi z aspiryną. Aby zmniejszyć ryzyko krwawienia

Powiadom wszystkich lekarzy i stomatologów udać się, że pacjent dipirydamol, i czy pacjent przyjmuje leki przeciwkrzepliwe (cieńsze krwi) lub aspirynę wraz z nim.

Prawidłowe użycie Persantine

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc. Jeśli problem nie ustąpi lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Środki ostrożności podczas korzystania Persantine

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Izotop promieniotwórczy perfuzji mięśnia sercowego Badanie adenozyny, dipirydamol, Lexiscan, regadenozon, Adenocard, Adenoscan

Serce zawory protetyczne – Zakrzepica Profilaktyka aspiryna, warfaryna, Coumadin, Ecotrin, Jantoven, dipirydamol, Bayer Aspirin, Aspir-Low, Fasprin

Persantine Side Effects

Persantine (dipirydamol)