Perfenazyna i amitryptyliny (droga pokarmowa) środki ostrożności

Lekarz powinien sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt w celu umożliwienia dostosowania dawki i pomóc zmniejszyć skutki uboczne.

Nie należy przerywać przyjmowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby zmniejszyć stopniowo ilość przyjmowaniu leku przed przerwaniem leczenia. Pozwoli to uniknąć skutków ubocznych i aby zapobiec stanu z coraz gorzej.

Nie należy przyjmować leku w ciągu dwóch godzin od przyjęcia środków zobojętniających lub lek na biegunkę. Biorąc te produkty zbyt blisko siebie może spowodować, że lek mniej skuteczne.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych OUN (leki, które powodują senność). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, alergie lub inne przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny śpi; recepty medycyny lub narkotyków bólu; barbiturany, lek na drgawki lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas używania tego leku skontaktować się z lekarzem.

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji, leczenia stomatologicznego lub leczenia w nagłych wypadkach, poinformować lekarza lub stomatologa odpowiedzialną za które biorą ten lek. Biorąc perfenazynę i kombinację amitryptylina razem z lekami, które są wykorzystywane w trakcie zabiegów chirurgicznych lub zabiegów dentystycznych lub awaryjnych może nasilać działanie hamujące na ośrodkowy układ nerwowy.

Połączenie perfenazyną i amitryptylina może spowodować, że niektóre osoby mają być poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlenie innych anormalnych zachowań. Może również spowodować, że niektórzy ludzie mają myśli samobójcze, i tendencje lub stać się bardziej przygnębiony. Jeśli ty lub twój opiekun zauważy którykolwiek z tych działań niepożądanych należy poinformować lekarza od razu.

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie, zwłaszcza w pierwszych kilku tygodniach leczenia. Nawet jeśli lek zostanie podjęta dopiero przed snem, może to spowodować, że niektórzy ludzie czują się senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi na powstawanie. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są świadomi.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc. Jeśli problem nadal występuje lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może sprawić, że mniej potu, przez co temperatura ciała wzrasta. Zachować szczególną ostrożność, aby nie stać się przegrzany podczas wysiłku lub upałów podczas przyjmowania tego leku, ponieważ przegrzanie może spowodować udar cieplny. Ponadto, gorące kąpiele lub sauny może powodować zawroty głowy lub omdlenia.

Perfenazyna i mieszanej amitryptylina może powodować suchość w ustach. Dla chwilowej ulgi, należy do żucia bez cukru lub cukierki, topi kawałki lodu w ustach lub użyj substytut śliny. Jeśli jednak nadal w ustach uczucie suchości przez ponad 2 tygodnie, należy skontaktować się z lekarzem lub dentysty. Kontynuując suchość jamy ustnej może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób zębów, włącznie z próchnicą, choroby dziąseł, i zakażenia grzybem.

Perfenazyna może spowodować, że skóra jest bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych, niż jest to normalnie. Ekspozycja na światło słoneczne, nawet na krótki okres czasu, może powodować wysypkę skórną, świąd, zaczerwienienie lub inne przebarwienia skóry lub poważne oparzenia słoneczne. Po rozpoczęciu przyjmowania leku

Jeśli masz ciężką reakcję ze słońcem, skontaktować się z lekarzem.