pennsaid: Zastosowania, dawkowanie, skutki uboczne, i ostrzeżenia

Czym jest Pennsaid?

Pennsaid (diklofenak miejscowo 1,5% roztwór) stosuje się do leczenia bólu kolan spowodowane zapaleniem kości i stawów. Ten lek może być skuteczne w leczeniu bólu stawów w innych częściach ciała.

Pennsaid mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Diklofenak może zwiększać ryzyko śmiertelnego zawału serca lub udaru mózgu, zwłaszcza jeśli używasz go długoterminowo lub wziąć dużych dawkach, lub jeśli masz choroby serca. Nie używaj Pennsaid tuż przed lub po zabiegu pomostowania tętnic wieńcowych (pomostowania tętnic wieńcowych lub CABG).

Ważna informacja

Diklofenak mogą powodować krwawienie z żołądka i jelit, który może być śmiertelny. Warunki te mogą wystąpić bez ostrzeżenia podczas korzystania Pennsaid, zwłaszcza u osób starszych.

Diklofenak może zwiększać ryzyko śmiertelnego zawału serca lub udaru mózgu, zwłaszcza jeśli używasz go długoterminowo lub wziąć dużych dawkach, lub jeśli masz choroby serca. Nawet osoby bez choroby serca lub czynników ryzyka może mieć udar mózgu lub zawał serca podczas korzystania Pennsaid.

Nie używaj Pennsaid tuż przed lub po zabiegu pomostowania tętnic wieńcowych (pomostowania tętnic wieńcowych lub CABG).

Nie należy stosować Pennsaid jeśli jesteś uczulony na diklofenak (Voltaren, Cataflam, Flector, i inni), lub jeśli kiedykolwiek miał atak astmy lub ciężka reakcja alergiczna po przyjęciu aspiryny lub NLPZ.

Przed zastosowaniem leku

Aby upewnić się, Pennsaid jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, czy palisz

przebyty zawał serca, udar mózgu lub zakrzepu

historia choroby wrzodowej żołądka lub krwawienie

astma

choroba wątroby lub nerek

zatrzymanie płynów.

Korzystanie Pennsaid w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę.

Nie wiadomo, czy miejscowe diklofenak przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Nie należy karmić piersią podczas korzystania Pennsaid.

Pennsaid nie zostało zatwierdzone do użytku przez osoby w wieku poniżej 18 lat.

Korzystanie Pennsaid dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Nie używaj Pennsaid w większych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Użyj najmniejszą dawkę, która jest skuteczna w leczeniu choroby.

Przeczytaj wszystkie informacje o pacjencie, leki przewodników i instrukcji dostarczone do Ciebie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Myj ręce po zastosowaniu Pennsaid, chyba że jesteś pielęgnacji skóry na rękach. Odczekać co najmniej 10 minut przed ubraniem lub w rękawicach. Odczekać co najmniej 1 godzinę przed kąpiel lub prysznic.

Nie stosować Pennsaid do otwartej rany skóry, lub na obszarach infekcji, wysypki, ani nie spalać. Nie należy zasłaniać leczonych skórę z bandażem ani nie narażać go na ciepło z hydromasażem, elementu grzejnego, lub saunie. Ciepło lub bandażowania może zwiększyć ilość diklofenaku wchłonąć przez skórę.

W leczeniu choroba zwyrodnieniowa stawów ból kolana z Pennsaid: Zastosuj rozwiązanie tylko na czystą, suchą skórę. Rozprowadzić roztwór nad przodu, tyłu i boków kolana. Odczekaj, aż roztwór jest całkowicie suchy przed pokryciem traktuje skórę ubraniem lub stosowanie jakichkolwiek innych produktów do pielęgnacji skóry, w tym ochrony przeciwsłonecznej.

Przechowywać w temperaturze pokojowej Pennsaid dala od wilgoci i ciepła. Nie zamrażać. Przechowywanie Pennsaid w pozycji pionowej.

Użyj pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie używać dodatkowego leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Jak stosować Pennsaid?

Nie należy stosować kosmetyki, krem ​​do opalania, mleczka, owadom lub inne produkty lecznicze skóry na tym samym obszarze, który traktuje o Pennsaid.

Należy unikać wystawiania skóry na łóżkach traktowane ciepło, światło słoneczne lub opalania.

Unikaj Pennsaid pobliżu oczu, nosa lub ust. Jeśli to nie nastąpi, spłukać wodą. Zadzwoń do lekarza, jeśli podrażnienie oczu, która trwa dłużej niż 1 godzinę.

Należy unikać picia alkoholu. Może to zwiększyć ryzyko krwawienia żołądka.

Unikaj aspiryny lub innych leków z grupy NLPZ, podczas gdy używasz Pennsaid.

Przed użyciem jakiegokolwiek zimno, alergii lub leki przeciwbólowe poprosić lekarza lub farmaceutę. Wiele leków dostępnych bez recepty zawierają kwas acetylosalicylowy lub inne leki podobne do Pennsaid. Stosowanie niektórych produktów razem może spowodować zbyt wiele z tego typu leków. Sprawdzić etykietę, aby sprawdzić, czy lek zawiera kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, ketoprofen, naproksen lub.

Chociaż ryzyko poważnych skutków ubocznych jest niska w diklofenak nakłada się na skórę, lek ten może być wchłaniana przez skórę, która może powodować efekty uboczne steroidowych w całym ciele.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej na Pennsaid: kichanie, katar lub zatkany nos; świszczący oddech lub trudności w oddychaniu; pokrzywka; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy zawału serca lub udaru mózgu: ból w klatce piersiowej rozprzestrzeniania do szczęki lub ramieniu, nagłe drętwienie lub osłabienie po jednej stronie ciała, niewyraźną mowę, uczucie duszności.

Przestań używać Pennsaid i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz

pierwszy śladu wysypki skórnej, bez względu na sposób łagodny

duszność (nawet z łagodnym wysiłku)

obrzęk lub szybki przyrost masy ciała

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

objawy krwawienia z żołądka – krwawe lub smoliste stolce, odkrztuszanie krwi lub wymiocin, który wygląda jak fusy

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

problemy z wątrobą – nudności, bóle brzucha, swędzenie, uczucie zmęczenia, objawy grypopodobne, utrata apetytu, ciemne zabarwienie moczu, gliny w kolorze stolce, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu)

problemy z nerkami – niewiele lub brak oddawania moczu, bolesne lub utrudnione oddawanie moczu, obrzęk nogi, kostek, uczucie zmęczenia lub duszności

Czego należy unikać podczas korzystania Pennsaid?

wysokie ciśnienie krwi – silny ból głowy, uderzając w szyję lub uszy, krwawienie z nosa, lęk, dezorientacja

niski poziom czerwonych krwinek (niedokrwistość) – bladość skóry, uczucie pustki w głowie lub krótki oddech, szybkie bicie serca, problemy z koncentracją; lub

ciężka reakcja skórna – gorączka, ból gardła, obrzęk twarzy lub języka, pieczenie w twoich oczach, ból skóry następuje czerwony lub fioletowy wysypki skórnej, że spready (zwłaszcza w obrębie twarzy lub górnej części ciała) oraz przyczyny powstawanie pęcherzy i łuszczenie.

Pennsaid skutki uboczne

Wspólne Pennsaid działania niepożądane mogą obejmować

niestrawność, gaz, ból brzucha, nudności, wymioty

biegunka, zaparcie

ból głowy, zawroty głowy, senność

zatkany nos

świąd, wzmożona potliwość

podwyższone ciśnienie krwi; lub

obrzęk lub ból rąk i nóg.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Zapytaj lekarza przed użyciem Pennsaid jeśli brać leki przeciwdepresyjne, takie jak citalopram, escitalopram, fluoksetyna (Prozac), fluwoksamina, paroksetyna, sertralina (Zoloft), trazodon lub vilazodone. Biorąc którykolwiek z tych leków z NLPZ może spowodować siniaków lub krwawienie łatwo.

Należy poinformować lekarza o wszystkich swoich aktualnych leków i wszelkie rozpoczęcia lub zaprzestania korzystania, zwłaszcza

cyklosporyna

lit

metotreksat

cieńsza krwi (warfaryna, Coumadin, Jantoven)

serca lub ciśnienie krwi leków, w tym diuretyku lub “pigułki wody”; lub

lek steroidowy (prednizon i inni).

Ta lista nie jest kompletna. Inne leki mogą wchodzić w interakcje z diklofenaku miejscowego, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Nie wszystkie możliwe interakcje są wymienione w niniejszym przewodniku leków.

9.04.2015-09-02, 12:07:45

Ciąża Kategoria Multiple Risk zależy od sposobu użytkowania

Jakie inne leki wpłynie Pennsaid?

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Pennsaid (diklofenak miejscowo)

Choroba zwyrodnieniowa prednizon, naproksen, Cymbalta, aspiryna, ibuprofen, meloksykam, diklofenak, duloksetyny, Celebrex, triamcynolon, Voltaren, metyloprednizolonu, MOBIC, glukozamina, Aleve, indometacyna, Advil, celekoksyb, Motrin, nabumeton, betametazonu, Ecotrin, Tylenol z Codeine # 3 , Naprosyn