peginterferonem alfa-2a podskórnej

interferony alfa mogą spowodować lub pogłębić śmiertelne lub zagrażające życiu neuropsychiatrycznych, autoimmunologiczne, choroby niedokrwiennej i zakaźnych. Zaleca się monitorowanie kliniczne i laboratoryjne. Jeśli wystąpią ciężkie lub nasilenie objawów podmiotowych lub przedmiotowych tych warunkach, należy przerwać leczenie.

Używa peginterferonem alfa-2a

Klasa terapeutyczna: immunologiczne agenta

Farmakologiczna Klasa: Interferon Alfa (klasa)

peginterferonem alfa-2a jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte w etykietach, peginterferon alfa-2a jest stosowany w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Peginterferonem alfa-2a, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na peginterferonem alfa-2a lub innymi lekami. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków peginterferonem alfa-2a iniekcji u dzieci w wieku poniżej 5 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Przed rozpoczęciem korzystania z peginterferonem alfa-2a

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność peginterferonem alfa-2a iniekcji w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów leczonych peginterferonem alfa-2a.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia peginterferonem alfa-2a, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie z peginterferonem alfa-2a z jednym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Korzystanie z peginterferonem alfa-2a z jednym z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie z peginterferonem alfa-2a z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie z peginterferonem alfa-2a. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny może dać peginterferonem alfa-2a. peginterferonem alfa-2a jest podawana jako strzał pod skórą, najczęściej w żołądku lub ud. Możesz się nauczyć jak dawać peginterferonem alfa-2a w domu. Upewnij się, że rozumiesz wszystkie instrukcje przed dając sobie zastrzyk. Nie należy stosować więcej leku lub używać go częściej niż lekarz zaleci inaczej.

Każde opakowanie peginterferonem alfa-2a zawiera Przewodnik leków. Przeczytaj uważnie i upewnij się, że rozumiesz

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie tego, skontaktować się z lekarzem.

peginterferonem alfa-2a jest dostępny w 3 postaciach dawkowania: fiolka (szklany pojemnik), ampułko-strzykawki lub jednorazowego wstrzykiwacza. Jeśli przełączasz się z fiolką z użyciem ampułko-strzykawki lub wstrzykiwacza, sprawdź, że dajesz sobie odpowiednią ilość leku.

Użyj każdej fiolki, strzykawki lub wstrzykiwacza tylko jeden raz. Być może nie korzystać ze wszystkich leku. Nie zapisuj otwartej fiolki, strzykawki lub wstrzykiwacza. Jeśli lek w fiolce lub strzykawce nie zmieniło kolor, czy widzisz w nim cząstki, nie należy go używać.

Drink dodatkowych płynów podczas korzystania z peginterferonem alfa-2a. Pozwoli to utrzymać się dobrze nawilżona, szczególnie w pierwszej połowie leczenia.

Dawka peginterferonem alfa-2a będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki peginterferonem alfa-2a. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki peginterferonem alfa-2a, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

W przypadku pominięcia dawki lub pominięcia zastosowania leku i jesteś 1 lub 2 dni późno, należy ją tak szybko jak to tylko możliwe. Jeśli minęło więcej niż 2 dni od miałeś stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji.

Prawidłowe korzystanie z peginterferonem alfa-2a

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywać w lodówce. Nie zamrażać.

Nie należy pozostawiać peginterferonem alfa-2a poza lodówką dłużej niż 24 godzin. Nie zamrażać lub wstrząsnąć. Chronić przed światłem.

Wyrzucaj zużytych igieł w twardej, zamkniętym opakowaniu, że igły nie może kłuć wskroś. Trzymać ten pojemnik z dala od dzieci i zwierząt.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że peginterferonem alfa-2a działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Korzystanie z peginterferonem alfa-2a z rybawiryną razem podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Leki te mogą również powodować wady wrodzone, jeśli ojciec używa go, gdy jego partner seksualny ciążę. Jeśli zajdzie w ciążę w trakcie korzystania z tych leków, należy poinformować lekarza od razu.

Środki ostrożności podczas używania peginterferonem alfa-2a

Negatywny wynik testu ciążowego jest potrzebna dla kobiet będących w wieku rozrodczym przed rozpoczęciem leczenia peginterferonem alfa-2a i rybawiryną. Skuteczna antykoncepcja musi być stosowany przez pacjentów płci męskiej i żeńskiej w trakcie leczenia i przez 6 miesięcy po przyjęciu ostatniej dawki. Pacjentki będą musiały mieć testy ciążowe co miesiąc w czasie leczenia i przez 6 miesięcy po przyjęciu ostatniej dawki.

Nie należy korzystać z peginterferonem alfa-2a wraz z rybawiryną, jeśli pacjent stosuje również dydanozynę (Videx®, Videx® EC). Korzystanie z tych leków jednocześnie może spowodować poważne problemy.

peginterferonem alfa-2a może spowodować, że niektóre osoby mają być poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlanie innych anormalnych zachowań. Może również spowodować, że niektórzy ludzie mają myśli samobójcze, i tendencje lub stać się bardziej przygnębiony. Jeśli twoje dziecko lub opiekuna wystąpi którykolwiek z tych objawów niepożądanych należy poinformować lekarza od razu.

peginterferonem alfa-2a może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz świąd, pokrzywka, chrypka, problemy z oddychaniem, problemy z połykaniem, ani żadnej obrzęk rąk, twarzy, lub usta podczas korzystania z peginterferonem alfa-2a.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić z peginterferonem alfa-2a. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, gorączka lub dreszcze, pokrzywka lub ściągaczami, czerwone zmiany skórne, ciężkiej wysypki skórnej lub trądzik, lub owrzodzenia lub wrzody na skórze podczas korzystania z peginterferonem alfa-2a.

peginterferonem alfa-2a nie uniemożliwiają dając zapalenie wątroby typu B lub typu C z innymi ludźmi.

peginterferonem alfa-2a w połączeniu z rybawiryną może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększy szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

peginterferonem alfa-2a Side Effects

peginterferonem alfa-2a

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma pleców, nóg, lub bóle brzucha, krwawienie z dziąseł, dreszcze, ciemny mocz, trudności w oddychaniu, gorączka, ogólna ciała obrzęki, bóle głowy, utrata apetytu, nudności lub wymioty, krwawienia z nosa, blada skóry, ból gardła, uczucie zmęczenia lub osłabienia, lub zażółcenie oczu lub skóry. Mogą to być objawy zaburzeń krwi zwanego niedokrwistość hemolityczna.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz bóle brzucha nagłe i ciężkie, dreszcze, zaparcia, nudności, wymioty, gorączka, lub zawroty. Mogą to być objawy zapalenia trzustki.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli masz zaburzenia widzenia, takie jak niewyraźne widzenie, trudności z czytaniem lub ból oka w trakcie lub po leczeniu. Może to być objawem poważnych problemów z oczami. Lekarz może chcieć lekarza okulistę, by sprawdzić swoje oczy.

Peginterferonem alfa-2a stosuje się razem z rybawiryną może wpłynąć na rozwój dziecka. Lekarz może trzeba sprawdzić wzrost i wagę dziecka w trakcie i po zakończeniu leczenia tymi lekami.

peginterferonem alfa-2a może spowodować, że niektórzy ludzie stają się senni, zawroty głowy lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Upewnij się, że wiesz, jak reagować na peginterferonem alfa-2a, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy i nie czujność.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Wirusowe zapalenie wątroby typu B Viread, entekawir, lamiwudyna, fumaran, Epivir, Baraclude, Pegasys interferon alfa-2b, PegIntron, adefowir, peginterferonem alfa-2a, Intron

Wirusowe zapalenie wątroby typu C Harvoni rybawiryna, Sovaldi, sofosbuvir, Zepatier, Daklinza, Pegasys, daklataswir, ledipasvir / sofosbuvir, Viekira Pak, simeprevir, interferon alfa-2b