Pap i HPV Testowanie

Co jest przyczyną raka szyjki macicy?

Co to jest rak szyjki macicy, badania przesiewowe?

Jak to zrobić screeningu raka szyjki macicy?

Kiedy należy zacząć kobieta screeningu raka szyjki macicy i jak często powinna być ekranowane?

Jakie są korzyści z PAP i HPV cotesting?

Testy HPV może być stosowany samodzielnie na raka szyjki macicy?

Jak są wyniki badań przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy zgłaszane?

Jakie badania następcze są wykonywane, jeżeli wyniki badań przesiewowych raka szyjki macicy są nieprawidłowe?

Jak są traktowane nieprawidłowości szyjki macicy?

Czy kobiety, które zostały zaszczepione przeciwko HPV wciąż muszą być pod kątem raka szyjki macicy?

Jakie są ograniczenia raka szyjki macicy?

Co jest przyczyną raka szyjki macicy?

Prawie wszystkie przypadki raka szyjki macicy są spowodowane przez zakażenie onkogennym lub wysokiego ryzyka, typów wirusa brodawczaka ludzkiego lub HPV. Istnieje około 12 rodzajów HPV wysokiego ryzyka. Zakażenia z tych wirusów przenoszonych drogą płciową również powodować raka najbardziej odbytu; wiele pochwy, nowotwory sromu i prącia; i niektóre nowotwory ustno-gardłowej.

Zakażenia HPV jest bardzo powszechne, większość infekcji będą tłumione przez układ immunologiczny, w ciągu 1 do 2 lat bez powodowania raka. Te przejściowe infekcje mogą powodować tymczasowe zmiany w komórkach szyjki macicy. Jeśli zakażenie szyjki macicy z typem HPV wysokiego ryzyka utrzymuje się, zmiany komórkowe mogą ostatecznie przekształcić się w bardziej poważnych zmian przedrakowych. Jeżeli przednowotworowe zmiany nie są leczone, mogą one rozwijać się nowotwory. To może trwać od 10 do 20 lat lub więcej za przetrwałego zakażenia z grupy wysokiego ryzyka typu HPV rozwinie się nowotwór.

Co to jest rak szyjki macicy, badania przesiewowe?

Raka szyjki macicy jest ważnym elementem kobiecej rutynowej opieki zdrowotnej. Jest to sposób na wykrycie nieprawidłowych komórek szyjki macicy, w tym stany przedrakowe szyjki macicy, a także wczesnego raka szyjki macicy. Zarówno zmian przedrakowych i wczesnych raków szyjki macicy może być traktowane bardzo pomyślnie. Rutynowe badania szyjki macicy wykazano znaczne zmniejszenie zarówno liczby nowych nowotworów szyjki diagnozowanych co roku i śmierć z powodu choroby.

Raka szyjki macicy obejmuje dwa rodzaje badań przesiewowych: cytologia przesiewowych opartych, znany jako test Pap lub cytologicznego i testu HPV. Głównym celem badania z użyciem testu PAP do wykrywania nieprawidłowych komórek, które mogą przekształcić się w raka nieleczone. Test Pap może również nie-nowotworowych stanach, takich jak zakażenia i stanu zapalnego. Można go również komórki nowotworowe. W regularnie ekranowanych populacji, jednak Pap Test identyfikuje najbardziej nieprawidłowych komórek, zanim staną się raka.

Testy HPV jest używana do obecność typów HPV wysokiego ryzyka w rozwoju komórek szyjki macicy. Testy te mogą wykryć infekcji HPV, które powodują zaburzenia komórek, czasami nawet przed nieprawidłowości komórkowe są oczywiste. Kilka różnych testów HPV zostały zaakceptowane do badań przesiewowych. Większość testów wykrywania DNA HPV wysokiego ryzyka, chociaż jedno badanie wykrywa RNA wirusa HPV wysokiego ryzyka. Niektóre testy wykrycia HPV wysokiego ryzyka i nie wskazać konkretny typ lub typy, które są obecne. Inne testy specjalnie wykrycia zakażenia wirusem HPV typu 16 i 18, dwa rodzaje, które powodują większość nowotworów HPV związany.

Jak to zrobić screeningu raka szyjki macicy?

Raka szyjki macicy można wykonać w gabinecie lekarskim, przychodni lub ośrodku zdrowia społeczności. To jest często wykonywana podczas badania ginekologicznego.

Podczas gdy kobieta leży na stole do egzaminu, służby zdrowia wkładki instrument zwany wziernika do pochwy, aby rozszerzyć go tak, że górna część pochwy i szyjki macicy można zobaczyć. Procedura ta pozwala również na profesjonalną opiekę zdrowotną, aby pobrać próbkę komórek szyjki macicy. Komórki są zrobione z drewna lub tworzywa sztucznego skrobaka i / lub szczotki szyjki macicy i są następnie przygotowywane do analizy cytologicznego jeden z dwóch sposobów. W konwencjonalnym testu Pap, okaz (lub szyjki macicy) jest umieszczony na szkiełku mikroskopowym i utrwalacz dodaje. W zautomatyzowanym teście Pap cytologii bazie cieczy komórek szyjki macicy zebranych za pomocą pędzla lub innego urządzenia umieszcza się w naczyniu z ciekłym środkiem konserwującym. Suwak lub fiolki są następnie wysyłane do laboratorium w celu analizy.

W Stanach Zjednoczonych, zautomatyzowane testowanie Pap cytologia cieczy opartych w dużej mierze zastąpione konwencjonalnych badań cytologicznych. Zaletą testów ciecze oparte jest to, że ta sama próbka komórek może być badane na obecność typów wysokiego ryzyka, HPV, w procesie znanym jako “PAP i HPV cotesting”. Ponadto, cytologia cieczy opartych wydaje się zmniejszać prawdopodobieństwo niezadowalającej próbki. Jednakże, konwencjonalne i ciekłe oparte badania cytologiczne wydają się mieć podobną zdolność do wykrywania zaburzeń komórkowych.

Kiedy należy zacząć kobieta screeningu raka szyjki macicy i jak często powinna być ekranowane?

Kobiety powinny porozmawiać z lekarzem o tym, kiedy rozpocząć pokaz i jak często mają być przeszukiwane. W marcu 2012 roku, zaktualizowane wytyczne dotyczące badań przesiewowych zostały wydane przez United States Preventive Services Task Force oraz wspólnie przez American Cancer Society, American Society for Kolposkopii i Patologii Szyjki Macicy i American Society for Clinical Pathology. Te wytyczne zalecają, aby kobiety mają swój pierwszy test Pap w wieku 21. Chociaż poprzednich wytycznych zaleca się, aby kobiety mają swój pierwszy test Pap 3 lata po rozpoczęciu ich współżycie płciowe, czekając, aż 21 lat jest obecnie zalecane, ponieważ młodzież ma bardzo niskie ryzyko raka szyjki macicy nowotwory i duże prawdopodobieństwo, że nieprawidłowości szyjki macicy komórek odejdzie na własną rękę.

Według aktualnych wytycznych, kobiety w wieku od 21 do 29 powinny być sprawdzane za pomocą testu Pap co 3 lata. Kobiety w wieku od 30 do 65 lat mogą być następnie przesiewa się co 5 lat z PAP i HPV cotesting lub co 3 lata z samego PAP testu.

Wytyczne również pamiętać, że u kobiet z pewnymi czynnikami ryzyka może mieć potrzebę częstszych badań przesiewowych lub kontynuować badania przesiewowe po osiągnięciu wieku 65. Te czynniki ryzyka obejmują zakażenie wirusem ludzkiego niedoboru odporności (HIV), będąc immunosupresji, które zostały wystawione na dietylostilbestrolu przed urodzeniem i poddanych obróbce na przedrakowe zmiany szyjki macicy i raka szyjki macicy.

Kobiety, które miały histerektomii (operacji usunięcia macicy i szyjki macicy) nie muszą mieć badania przesiewowe szyjki macicy, chyba że histerektomia przeprowadzono w leczeniu przedrakowych zmian chorobowych szyjki macicy lub raka szyjki macicy.

Jakie są korzyści z PAP i HPV cotesting?

Dla kobiet w wieku 30 lat i starszych, PAP i HPV cotesting jest mniej prawdopodobne przegapić nieprawidłowości (czyli ma niższą stawkę fałszywie ujemne) niż badania cytologicznego sam. Dlatego kobiety z ujemnym testem HPV i normalnego testu Pap ma bardzo niewielkie ryzyko poważnych nieprawidłowości rozwijającej się w ciągu najbliższych kilku lat. W rzeczywistości, badacze stwierdzili, że gdy stosuje się Pap i HPV cotesting, wydłużenie odstępu przesiewowego do 5 lat, nadal umożliwia nieprawidłowości, które mają być wykrywane, w czasie ich traktować jednocześnie zmniejszając wykrywania infekcji HPV, które zniknęły same ,

Dodawanie testów na obecność HPV badaniom cytologicznym może również poprawy wykrywania nieprawidłowości komórek gruczołów, w tym gruczolakoraka szyjki macicy (raka gruczołowego komórek szyjki macicy). śluz komórek gruczołowych są produkującego komórki znajdujące się w kanale szyjki (otworu w środku szyjki macicy) lub błony śluzowej macicy. Zaburzenia gruczołów i komórek gruczolakoraka szyjki macicy są znacznie mniej powszechne niż nieprawidłowości komórek kolczystych komórek i raka płaskonabłonkowego. Istnieją dowody na to, że badanie cytologiczne nie jest tak dobry w wykrywaniu komórek gruczolakoraka i gruczołowej nieprawidłowości, jak to jest w wykrywaniu nieprawidłowości nabłonka płaskiego komórek i raka.

Testy HPV może być stosowany samodzielnie na raka szyjki macicy?

W dniu 24 kwietnia 2014 roku, Food and Drug Administration (FDA) zatwierdziła stosowanie jednego testu DNA HPV (Cobas testu HPV, Roche Molecular Systems, Inc.) jako test przesiewowy w pierwszej linii podstawowej do stosowania sam dla kobiet w wieku 25 i starszy. Test ten wykrywa każdy z typów wirusa HPV 16 i 18 i daje zgromadzone wyników dla 12 dodatkowych typów HPV wysokiego ryzyka.

Nowa homologacja została oparta na długoterminowych wynikach z badania ATHENA, badaniach klinicznych, które obejmowały ponad 47.000 kobiet. Wyniki pokazały, że test HPV stosowane w badaniach wyniki lepsze niż badanie cytologiczne identyfikacji kobiet na ryzyko wystąpienia poważnych zaburzeń komórek szyjki macicy.

Im większa pewność, wobec przyszłego raka szyjki macicy ryzyko z testów HPV wykazano również w badaniu kohorty ponad milion kobiet, który stwierdził, że po 3 latach, kobiety, które dały wynik negatywny w teście HPV miał bardzo niskie ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy raka o połowę już niskie ryzyko kobiet, które zostały przetestowane jako negatywne w badaniu cytologicznym.

Testy HPV Pierwsza linia nie została jeszcze włączona do aktualnych wytycznych zawodowych szyjki przesiewowych w kierunku raka. stowarzyszenia zawodowe opracowują wytyczne tymczasowe, a niektóre praktyki medyczne mogą zawierać podstawowy przesiewowe HPV.

Jak są wyniki badań przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy zgłaszane?

Lekarz może po prostu opisać Pap wyniki do pacjenta jako “normalne” lub “nietypowe”. Podobnie, wyniki badań HPV może być zarówno “pozytywne”, co oznacza, że ​​komórki raka szyjki macicy danego pacjenta jest zakażonych HPV wysokiego ryzyka lub “negatywne “wskazując, że typy HPV wysokiego ryzyka nie zostały znalezione. Kobieta może poprosić swojego lekarza o szczegółowe informacje na temat swoich wyników badań cytologicznych i HPV i co te wyniki oznaczają.

Większość laboratoriów w Stanach Zjednoczonych użyciu standardowego zestawu pojęć, zwany System Bethesda, do zgłaszania wyników badań cytologicznych. W ramach systemu Bethesda, próbki, które nie mają zaburzeń komórkowych są zgłaszane jako “negatywne dla śródnabłonkowych zmiany lub złośliwości.” Ujemna Pap testu można również zauważyć pewne łagodne (nienowotworowe) ustalenia, takie jak zwykłe zakażenia lub zapalenia. Pap Wyniki badań wskazują również, czy okaz był zadowalający lub niezadowalający do badania.

Bethesda system uwzględnia nieprawidłowości komórek nabłonka płaskiego i komórek gruczołowych oddzielnie. Nieprawidłowości komórek nabłonka płaskiego są podzielone na następujące kategorie: od najłagodniejsze z najbardziej dotkliwe.

Atypowe komórki nabłonka płaskiego (ASC) są najczęściej nieprawidłowe stwierdzenie w badaniach cytologicznych. Bethesda system dzieli tę kategorię na dwie grupy, ASC-US i ASC-H.

Niskim stopniu złośliwości (płaskonabłonkowy zmiany śródnabłonkowe LSILs) są uważane za łagodne zaburzenia spowodowanych zakażeniem HPV. Niskim stopniu oznacza, że ​​nie są na początku zmiany rozmiaru i kształtu komórek. Intraepithelial odnosi się do warstwy komórek, które tworzy powierzchnię szyjki. Gdy komórki z nienormalnym obszarze usunięto i zbadano pod mikroskopem (w procedurze zwanej biopsja) LSILs są zwykle mają niewielkie zmiany komórkowe, które mogą być klasyfikowane jako łagodne dysplazja lub jako śródnabłonkowa neoplazja szyjki macicy, Klasa 1 (CIN-1 ).

Wysokiej jakości uszkodzenia nabłonka płaskiego (śródnadbłonkowe HSILs) są bardziej poważne zaburzenia, które mają większe prawdopodobieństwo rozwoju raka nieleczona. Wysokim stopniu oznacza, że ​​nie są widoczne zmiany w rozmiarze i kształcie anormalnych (przedrakowych) komórek, a komórki wyglądają bardzo różnią się od normalnych komórek. Gdy zbadano pod mikroskopem komórki z HSILs często znajdują się mieć szerszy zakres zmian, które mogą być sklasyfikowane jako umiarkowaną lub ciężką dysplazją lub CIN-2, CIN-2/3, lub CIN-3 (w kolejności rosnącej surowości) , Badanie mikroskopowe HSILs może także ujawnić rak w miejscu (CIS), która jest powszechnie zawarte w kategorii CIN-3.

Rak komórek jest rak szyjki macicy. Nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego zaatakowały głębiej w szyjce lub w innych tkankach lub narządach. W dobrze przesianej populacji, takiej jak w Stanach Zjednoczonych, stwierdzenie raka szyjki macicy w trakcie badań przesiewowych jest niezwykle rzadkie.

Zaburzenia komórek gruczołowych opisują nieprawidłowe zmiany, które pojawiają się w gruczołowych tkankach szyjki macicy. Nieprawidłowości te są podzielone na następujące kategorie

Atypowe komórki gruczołowe (AGC), czyli komórki gruczołowe nie pojawiają się normalne, ale lekarze nie są pewni, co oznacza, że ​​zmiany komórkowe.

Kanału szyjki macicy raka gruczołowego in situ (AIS), co oznacza, że ​​poważnie nieprawidłowe komórki znajdują się ale nie rozprzestrzenił się poza tkanki gruczołowej szyjki macicy.

Gruczolakorak obejmuje nie tylko raka samego kanału szyjki, ale także, w niektórych przypadkach, endometrium, pozamacicznej i innych nowotworów.

Jakie badania następcze są wykonywane, jeżeli wyniki badań przesiewowych raka szyjki macicy są nieprawidłowe?

Dla kobiety przyjmującej Pap i HPV cotesting

Jeśli kobieta okazuje się mieć normalną Pap wynik testu z dodatnim wynikiem testu HPV, który wykrywa grupę typów HPV wysokiego ryzyka, lekarz zwykle mają jej powrót w roku powtórnych badań przesiewowych, aby sprawdzić, czy infekcja HPV ustępuje i czy wszelkie zmiany komórkowe rozwinęły że potrzebują dalszej kontynuacji badań. Alternatywnie, kobieta może mieć inny test HPV, który wygląda specjalnie dla HPV-16 i HPV-18, dwóch typów HPV, które powodują większość przypadków raka szyjki macicy.

Jeśli któryś z tych dwóch typów HPV jest obecny, kobiety zwykle mają follow-up testów z kolposkopii. Kolposkopia jest zastosowanie instrumentu podobnie jak mikroskopem (tzw Kolposkop) badanie pochwy i szyjki macicy. Podczas kolposkopii, lekarz wkłada wziernik do pochwy, aby ją rozszerzyć i mogą stosować ocet rozcieńczony roztwór do szyjki macicy, co powoduje nieprawidłowe obszary stają się białe. Lekarz następnie wykorzystuje kolposkopów (która pozostaje poza ciałem), aby obserwować szyjki macicy. Kiedy lekarz wykonuje kolposkopii, on lub ona zwykle usunięcie komórek lub tkanek z nienormalnym obszarze do badania pod mikroskopem, to procedura zwana biopsja.

Jeśli kobieta jest stwierdzono nieprawidłowy wynik badania cytologicznego z ujemnym (normalny) testu HPV, badania follow-up będzie zależało od wyniku testu Pap. Jeśli wynik testu Pap jest ASC-US, lekarz zwykle powrót kobieta w 3 do 5 lat na ekranie powtórzyć. Jeżeli wynik testu Pap jest LSIL, lekarz może zalecić kolposkopii lub mogą mieć powrót kobieta w roku do powtarzania badań przesiewowych.

Jeśli kobieta jest stwierdzono nieprawidłowy wynik testu Pap z dodatnim wynikiem testu HPV, który wykrywa żadnego wysokiego ryzyka typu HPV, lekarz zwykle kobieta otrzymywać follow-up testów z kolposkopii.

Dla kobiety otrzymującej tylko badanie cytologiczne

Jeśli kobieta, która odbiera sam test Pap znajduje mieć wynik testu ASC-US PAP, jej lekarz może mieć próbkę pod kątem typów HPV wysokiego ryzyka lub może powtórzyć Pap test, aby ustalić, czy dalsza kontynuacja jest potrzebne. Wiele razy, zmiany komórkowe ASC-US w szyjce macicy znika bez leczenia, zwłaszcza jeśli nie ma dowodów zakażenia wirusem HPV wysokiego ryzyka. Lekarze mogą przepisywać krem ​​estrogenów u kobiet z ASC-US, którzy są w pobliżu lub po menopauzie. Ponieważ zmiany komórkowe ASC-US mogą być spowodowane niskim poziomem hormonów, stosując krem ​​estrogenowy macicy przez kilka tygodni może zwykle pomóc wyjaśnić ich przyczynę.

Kontynuacja badań dla wszystkich innych wyników nienormalne cytologicznych będzie typowo obejmować kolposkopii.

Dla kobiety przyjmującej testów HPV-alone

Jeśli kobieta, która jest o HPV-alone testowania Pozytywny wynik testów na HPV typu 16 lub 18, ona powinna, zgodnie z wytycznymi FDA, posiada kolposkopii. Kobiet, który testuje ujemny typów 16 i 18, lecz jest dodatni dla jednego z 12 innymi typami HPV wysokiego ryzyka, należy mieć Pap testu, żeby określić, czy potrzebna jest kolposkopowego.

Jak są traktowane nieprawidłowości szyjki macicy?

Jeśli analiza biopsji komórek od dotkniętego obszaru szyjki macicy wskazują, że komórki mają CIN 2 lub więcej ciężkich zaburzeń, dalszej obróbki prawdopodobnie konieczne w zależności od wieku, kobiety w ciąży, stanu i przyszłych problemów płodności. Bez leczenia, komórki te mogą przekształcić się w raka. Możliwości leczenia obejmują następujące

Wytyczne Filtr.poł dla kobiet, które zostały poddane obróbce CIN-2 lub bardziej poważnych nieprawidłowości, aby kontynuować pokaz na co najmniej 20 lat, nawet jeśli są one ponad 65 lat.

Czy kobiety, które zostały zaszczepione przeciwko HPV wciąż muszą być pod kątem raka szyjki macicy?

Tak. Ponieważ obecne szczepionki HPV nie chroni przed wszystkimi typami wirusa HPV, który wywołuje raka szyjki macicy, ważne jest dla kobiet zaszczepionych nadal przechodzą rutynowe badania przesiewowe raka szyjki macicy.

Jakie są ograniczenia raka szyjki macicy?

Mimo, że badania przesiewowe raka szyjki macicy są bardzo skuteczne, nie są zbyt dokładne. Czasami pacjent może być poinformowany, że ona ma nieprawidłowych komórek, gdy komórki są rzeczywiście normalne (a fałszywie dodatni wynik), czy ona może być poinformowani, że jej komórki są normalne, gdy w rzeczywistości nie jest nieprawidłowością, która nie została wykryta (a fałszywie wynik ujemny).

Raka szyjki macicy ma inne ograniczenia, spowodowane przez naturę infekcji HPV. Ponieważ większość zakażeń HPV są przemijające i produkować tylko tymczasowe zmiany w komórkach szyjki macicy, zbyt częste badania szyjki macicy może wykryć zakażenia HPV szyjki lub zmiany komórkowe, które nigdy nie będzie powodować raka. Leczenie zaburzeń, które znikły na własną rękę może spowodować niepotrzebny stres psychologiczny. Ponadto następcze badania i zabiegi mogą być niewygodne, a niektóre zabiegi usuwające tkankę szyjki macicy, takie jak metodą elektrokonizacji elektrodą pętlową i konizacji, mają potencjał, by osłabić szyjki macicy i może wpływać na płodność lub nieznacznie zwiększyć tempo przedwczesnego porodu, w zależności od tego, jak wiele tkanka zostanie usunięta.

Przedziały przesiewowe w wytycznych z 2012 mają na celu zminimalizowania szkód spowodowanych przez działanie na nieprawidłowości, które nigdy nie będzie postępu raka przy jednoczesnym ograniczeniu wyników fałszywie ujemnych, które opóźniają diagnostyki i leczenia stanów przedrakowych lub raka. Z tych przedziałów, jeśli zakażenie HPV lub nieprawidłowe komórki są pominięte na jednym ekranie, istnieje duża szansa, że ​​nieprawidłowe komórki będą wykrywane podczas następnego egzaminu przesiewowych, kiedy można jeszcze skutecznie leczone.

Katki HA Kinney WK Fetterman B, et al. Rak szyjki macicy ryzyko dla kobiet poddawanych równoczesnego badania na wirusa brodawczaka ludzkiego i cytologii szyjki macicy: badania populacyjne A, w rutynowej praktyce klinicznej. Lancet Oncology 2011; 12 (7): 663-672.

Moyer VA, w imieniu US Preventive Services Task Force. Badania przesiewowe w kierunku raka szyjki macicy: US Preventive Services Task Force Oświadczenie Rekomendacji. Annals of Internal Medicine 2012; 156 (12): 880-891.

Saslow D, D Salomon, Lawson HW, et al. American Cancer Society, American Society Kolposkopii i Patologii Szyjki Macicy i American Society for Clinical Pathology przesiewowych wytycznych dotyczących profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. CA: Rak Journal dla klinicystów, 2012; 62 (3): 147-172.

Schiffman M, Zamek PE, Jeronimo J Rodriguez AC, Wacholder S. Wirus brodawczaka ludzkiego i raka szyjki macicy. Lancet 2007; 370 (9590): 890-907.

Schiffman M Wentzensen N Wacholder S, et al. Testy brodawczaka ludzkiego w profilaktyce raka szyjki macicy. Journal of National Cancer Institute 2011; 103 (5): 368-383.

Wheeler CM. Naturalny przebieg zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, cytologicznych i histologicznych nieprawidłowości i raka. Położnictwa i ginekologii Clinics of North America 2008; 35 (4): 519-536; vii.

Przyrząd pomiarowy JC Schiffman M Katki HA, et al. Pewność wobec przyszłego ryzyka zmiany przedrakowe i raka przyznanej przez ujemnego wyniku testu brodawczaka ludzkiego. Journal of National Cancer Institute 2014; Pierwsza publikacja online: 18 lipca 2014 doi: 10,1093 / j / dju153