paliperydonu (droga pokarmowa) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Przerwać przyjmowanie tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli dziecko cierpi na jakiekolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: drgawki (padaczka), trudności w oddychaniu, szybkie bicie serca, wysoką gorączkę, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, zwiększone pocenie się, utratę kontroli pęcherza, ciężką sztywnością mięśni, niezwykle blada skóra, lub zmęczenie. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej złośliwy zespół neuroleptyczny (NMS).

Ten lek może powodować późne dyskinezy (zaburzenia ruchu). Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli dziecko cierpi na jakiekolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: wargi bicie lub kłujące, sapiąc z policzków, gwałtowne lub robak podobny ruchy języka, niekontrolowane ruchy żucia lub niekontrolowane ruchy ręce i nogi.

U chorych na cukrzycę: Ten lek może wpływać na poziom cukru we krwi. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli dziecko ma zwiększone pragnienie lub zwiększone oddawanie moczu. Jeśli zauważysz zmiany w wynikach badań moczu lub cukru we krwi testów lub jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej pozycji nagle. Wstawanie powoli może pomóc. Jeśli problem nie ustąpi lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Paliperydon może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Jeśli możesz, unikaj ludzi z infekcjami. natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli dziecko myśleć otrzymujesz infekcję lub jeśli pojawi się gorączka lub dreszcze, kaszel lub chrypka, ból w dole pleców lub boku lub bolesne oddawanie moczu lub trudne.

Ten lek może powodować zawroty głowy, senność, problemy z myśleniem, lub problemy z kontrolą ruchów ciała. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co wymaga, aby być czujnym, dobrze skoordynowana, albo w stanie myśleć i dobrze widzieć.

Paliperydon może spowodować, że niektóre osoby mają być poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlanie innych anormalnych zachowań. Może również spowodować, że niektórzy ludzie mają myśli samobójcze, i tendencje lub stać się bardziej przygnębiony. Jeśli twoje dziecko lub opiekuna wystąpi którykolwiek z tych objawów niepożądanych należy poinformować lekarza od razu.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które sprawiają, że senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lekarstwem na alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub nasenne, leki lekarstwa przeciwbólowe na receptę, w tym innych środków odurzających; lek na drgawki (na przykład, barbituranów), środki zwiotczające mięśnie, lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas dziecko są zastosowaniem leku skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może zmniejszyć ile potu. Twój organizm mógł się zbyt gorąca, jeśli nie pocić wystarczy. Jeśli twoje ciało staje się zbyt gorąca, mogą wystąpić zawroty głowy, słaby, zmęczony, lub zmieszany. Można wymiotować lub mieć rozstrój żołądka. Nie daj się zbyt gorąca podczas ćwiczeń. Należy unikać miejsc, które są bardzo gorące. Zadzwoń do lekarza, jeśli dziecko jest zbyt gorąco i nie może ostygnąć.

Ten lek może zwiększyć swoją wagę. Lekarz może trzeba sprawdzić swoją wagę w regularnych odstępach czasu, podczas gdy dziecko jest zastosowaniem leku.

Jeśli objawy Twój lub Twojego dziecka nie poprawi się lub jeśli staną się one gorsze, skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.