paliperydon

Pacjenci w podeszłym wieku z psychozą związaną z demencją leczonych lekami przeciwpsychotycznymi są narażone na zwiększone ryzyko zgonu w porównaniu z placebo. Chociaż przyczyny zgonów w badaniach klinicznych zostały zróżnicowane, w większości przypadków śmierci wydaje się być sercowo-naczyniowe (na przykład, niewydolność serca, nagła śmierć) lub zakaźne (na przykład zapalenie płuc) w przyrodzie. Badania obserwacyjne sugerują, że leki przeciwpsychotyczne mogą zwiększać śmiertelność. Nie jest jasne, w tych badaniach, w jakim stopniu wyniki śmiertelności mogą być związane z lekiem przeciwpsychotycznym w przeciwieństwie do pacjenta cechy. Paliperydon nie jest zatwierdzona w leczeniu pacjentów z psychozą związaną z demencją.

Używa Dla paliperydonu

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwpsychotyczne

Klasa chemiczna: benzizoksazolu

paliperydon jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla paliperydonu, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na paliperydon lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków paliperydonu u dzieci chorych na schizofrenię w wieku poniżej 12 lat oraz u dzieci z zaburzeniami schizoafektywnymi u dzieci w wieku poniżej 18 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone w tych grupach wiekowych.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność paliperydonu u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących paliperydonu.

Przed użyciem paliperydonu

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia paliperydonu, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie paliperidonu w dowolnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Korzystanie paliperidonu któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie paliperydonu któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie paliperydonu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź paliperydonu dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

paliperydon może być przyjmowany z jedzeniem lub bez jedzenia.

Tabletkę należy połknąć w przedłużonym uwalnianiu całość z cieczy (wody lub soku). Nie należy kruszyć, łamać lub żuć.

Część tablecie może przejść w stolcu po organizm wchłonął leku. Jest to normalne i nic się martwić.

Dawki paliperidonu będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki paliperydonu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki paliperydonu, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Prawidłowe użycie paliperydonu

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt, aby upewnić się, że paliperydon działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Przerywać przyjmowania paliperydonu i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli dziecko cierpi na jakiekolwiek z poniższych objawów podczas korzystania paliperydonu: konwulsje (drgawki), trudności w oddychaniu, szybkie bicie serca, wysoką gorączką, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, zwiększone pocenie się, utrata kontroli nad pęcherzem, ciężką sztywnością mięśni, niezwykle bladą skórę lub zmęczenia. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej złośliwy zespół neuroleptyczny (NMS).

paliperydon może spowodować późne dyskinezy (zaburzenia ruchu). Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli dziecko cierpi na jakiekolwiek z poniższych objawów podczas stosowania paliperydonu: wargi bicie lub kłujące, sapiąc z policzków, gwałtowne lub robak podobny ruchy języka, niekontrolowane ruchy żucia lub niekontrolowane ruchy ramion i nóg.

U chorych na cukrzycę: paliperydon mogą wpływać na poziom cukru we krwi. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli dziecko ma zwiększone pragnienie lub zwiększone oddawanie moczu. Jeśli zauważysz zmiany w wynikach badań moczu lub cukru we krwi testów lub jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej pozycji nagle. Wstawanie powoli może pomóc. Jeśli problem nie ustąpi lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Paliperydon może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Jeśli możesz, unikaj ludzi z infekcjami. natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli dziecko myśleć otrzymujesz infekcję lub jeśli pojawi się gorączka lub dreszcze, kaszel lub chrypka, ból w dole pleców lub boku lub bolesne oddawanie moczu lub trudne.

paliperydon może powodować zawroty głowy, senność, problemy z myśleniem, lub problemy z kontrolą ruchów ciała. Upewnij się, że wiesz, jak zareagujesz na paliperydon zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co wymaga, aby być czujnym, dobrze skoordynowana, albo w stanie myśleć i dobrze widzieć.

Paliperydon może spowodować, że niektóre osoby mają być poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlanie innych anormalnych zachowań. Może również spowodować, że niektórzy ludzie mają myśli samobójcze, i tendencje lub stać się bardziej przygnębiony. Jeśli twoje dziecko lub opiekuna wystąpi którykolwiek z tych objawów niepożądanych należy poinformować lekarza od razu.

Środki ostrożności podczas korzystania z paliperydonu

paliperydon doda na działanie alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które sprawiają, że senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lekarstwem na alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub nasenne, leki lekarstwa przeciwbólowe na receptę, w tym innych środków odurzających; lek na drgawki (na przykład, barbituranów), środki zwiotczające mięśnie, lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas dziecko korzysta paliperydonu skontaktować się z lekarzem.

paliperydon może zmniejszyć ile potu. Twój organizm mógł się zbyt gorąca, jeśli nie pocić wystarczy. Jeśli twoje ciało staje się zbyt gorąca, mogą wystąpić zawroty głowy, słaby, zmęczony, lub zmieszany. Można wymiotować lub mieć rozstrój żołądka. Nie daj się zbyt gorąca podczas ćwiczeń. Należy unikać miejsc, które są bardzo gorące. Zadzwoń do lekarza, jeśli dziecko jest zbyt gorąco i nie może ostygnąć.

paliperydon może zwiększyć swoją wagę. Lekarz może trzeba sprawdzić swoją wagę w regularnych odstępach czasu, podczas gdy dziecko korzysta paliperydonu.

Jeśli objawy Twój lub Twojego dziecka nie poprawi się lub jeśli staną się one gorsze, skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

paliperydonu Side Effects

paliperydon

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Zaburzenia schizoafektywne Seroquel, Prozac, lit, fluoksetyna, Abilify, Lamictal, kwetiapina, risperidon

Schizofrenia Seroquel, Abilify, kwetiapina, risperidon, olanzapina, Zyprexa, Risperdal, Latuda

Osobowość borderline l-methylfolate