palbociclib (droga pokarmowa) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń, aby powstrzymać się od zajścia w ciążę w trakcie leczenia i przez co najmniej 2 tygodnie po ostatniej dawce. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Jeśli planujesz mieć dzieci, porozmawiaj z lekarzem przed zastosowaniem leku. Niektórzy mężczyźni zastosowaniem leku stały się bezpłodne (nie może mieć dzieci).

Palbociclib może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Jeśli możesz, unikaj ludzi z infekcjami. Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli uważasz, że są coraz infekcję lub jeśli pojawi się gorączka lub dreszcze, kaszel lub chrypka, ból w dole pleców lub boku lub bolesne oddawanie moczu lub trudne.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy stanu zagrażającego życiu zwany zator płucny: szybkie bicie serca, przyspieszony oddech, nagły, ostry ból w klatce piersiowej lub problemami z oddychaniem.

Nie należy zmieniać dawki ani przerywać stosowania leku bez sprawdzania najpierw z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.