oxytrol

Klasa terapeutyczna: urologiczne leki przeciwskurczowe

Używa Dla Oxytrol

Farmakologiczna Klasa: przeciwmuskarynowe

Postać żel jest dostępny tylko na receptę lekarza. Oxytrol® dla mężczyzn plaster jest dostępny tylko na receptę lekarza, ale Oxytrol® dla kobiet plaster jest dostępny bez recepty lub over-the-counter (OTC).

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków oksybutyninę w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność oksybutyninę u osób starszych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Oxytrol

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają oksybutyniny. To nie może być specyficzny dla Oxytrol. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Jest bardzo ważne, aby używać tylko tego leku zgodnie z zaleceniami. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Lek ten jest wyposażony w informacyjnym pacjenta wkładki. Przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w wkładki ostrożnie. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Ten lek jest tylko do stosowania na skórę. Nie dostać się do oczu, nosa, ust, piersi lub okolicy narządów płciowych. Nie używaj go na obszarach skóry, które mają nacięcia lub zadrapania. Jeśli robi się na tych obszarach, opłukać go od razu.

Aby skorzystać z żelu

Aby użyć plastra na skórę

Postać żel zawiera alkohol, który jest łatwopalny. Nie należy stosować leku w pobliżu źródeł ciepła, otwartego ognia lub podczas palenia.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Pominięcie zużycie lub zmienić plaster, jeden na tak szybko, jak to tylko możliwe. Jeśli zbliża się czas, aby umieścić na swojej kolejnej łatki, czekać do tego czasu, aby zastosować nowy plaster i przejdź pominiętej. Nie należy stosować dodatkowe łaty w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Właściwe użytkowanie oksybutyniny

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Po usunięciu zużyty plaster, złóż plaster na pół lepką stronach razem. Upewnij się, aby pozbyć się go w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia.

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej nazywane obrzęk naczynioruchowy. Obrzęk może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Przestań używać tego leku i skonsultować się z lekarzem od razu, jeśli masz wysypkę, świąd, duży, ula-jak obrzęk na twarzy, powiek, warg, języka, gardła, rąk, nóg, stóp lub narządów płciowych, problemy z oddychaniem lub ucisk w klatce piersiowej podczas używania tego leku.

Jeśli wysypka skórna, pokrzywka, czy wystąpiła reakcja alergiczna na ten lek, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem jak najszybciej.

Ten lek może sprawić, że mniej potu, przez co temperatura ciała wzrasta. Zachować szczególną ostrożność, aby nie stać się przegrzany podczas wysiłku lub upałów podczas używania tego leku, ponieważ przegrzanie może spowodować udar cieplny.

Środki ostrożności podczas korzystania Oxytrol

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, senność, lub zaburzenia widzenia. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, nie alarm, czy nie mógł dobrze widzieć.

Ten lek może powodować suchość jamy ustnej, nosa i gardła. Dla chwilowej ulgi suchości w jamie ustnej, korzystanie bez cukru cukierki lub gumy, topi kawałki lodu w ustach lub użyj substytut śliny. Jeśli jednak nadal w ustach uczucie suchości przez ponad 2 tygodnie, należy skontaktować się z lekarzem lub dentysty. Kontynuując suchość jamy ustnej może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób zębów, włącznie z próchnicą, choroby dziąseł, i zakażenia grzybem.

Należy unikać picia alkoholu podczas stosowania leku.

Nie należy używać kosmetyków i innych produktów do pielęgnacji skóry na obszarach poddanych skóry. Można jednak stosować tego leku z filtrem przeciwsłonecznym.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Oxytrol Side Effects

Oxytrol (oxybutynin)

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Nadreaktywnego pęcherza oxybutynin, Myrbetriq, Vesicare, tolterodyna, Ditropan, Detrol, TOVIAZ Botox

Nietrzymanie moczu oxybutynin, Vesicare, tolterodyna, Ditropan, Detrol, TOVIAZ, Enablex, Detrol LA

Dysuria oxybutynin, pirydyniowe, fenazopirydyny, Ditropan, flawoksat, Ditropan XL, Urispas