oxybutynin

Klasa terapeutyczna: urologiczne leki przeciwskurczowe

Używa Dla oksybutyninę

Farmakologiczna Klasa: Oksybutynina

Oksybutynina należy do grupy leków zwanych przeciwskurczowe. Pomaga skurcze spadek mięśniowej pęcherza i częste parcie na mocz spowodowana przez te skurcze.

Oxybutynin tabletki o przedłużonym uwalnianiu jest również stosowany w leczeniu dzieci w wieku 6 lat i starszych, którzy mają nadczynność pęcherza spowodowane przez pewnego zaburzenia nerwów (np rozszczep kręgosłupa).

oxybutynin jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla oksybutyniny dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na oksybutyninę lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność oksybutynina przedłużonym uwalnianiu u dzieci w wieku 6 lat i starszych. Jednak tabletki oxybutynin przedłużonym uwalnianiu nie jest zalecane u dzieci, które nie mogą połknąć w całości bez zerwania, żucie lub kruszenia lub u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przed użyciem oksybutyniny

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność oksybutyninę u osób starszych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia oksybutyninę, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Oksybutyniny przy użyciu jednego z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Oksybutyniny za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie oksybutyniny któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie oksybutyniny. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Jest bardzo ważne, aby używać tylko oksybutyniny zgodnie z zaleceniami. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

oxybutynin jest zazwyczaj wodą na pusty żołądek. Jednakże, lekarz może chcieć, aby zabrać go z jedzeniem lub mlekiem aby zmniejszyć dolegliwości żołądkowe.

U pacjentów przyjmujących tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Dawkę oksybutyniny będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko przeciętnych dawek oksybutyniny. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki oksybutyninę, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Właściwe użytkowanie oksybutyniny

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecyduje, czy Ty lub Twoje dziecko nadal z niego korzystać.

oxybutynin może spowodować poważny rodzaj reakcji alergicznej nazywane obrzęk naczynioruchowy. Obrzęk może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę, świąd, duży, ula-jak obrzęk na twarzy, powiek, warg, języka, gardła, rąk, nóg, stóp lub narządów płciowych, problemy z oddychaniem, lub klatki piersiowej szczelność podczas korzystania oksybutyniny.

Oksybutynina może powodować niepokój, splątanie, drażliwość, senność lub niezwykłą senność, omamy (lub rzeczy, widzenie, słyszenie lub czucie, że nie ma). Objawy te są bardziej prawdopodobne, gdy zaczniesz biorąc oksybutyniny lub gdy dawka zostanie zwiększona. Jeśli Ty lub Twoje dziecko ma takie objawy, należy poinformować lekarza od razu.

oxybutynin doda na działanie alkoholu i innych OUN (leki, które spowalniają system nerwowy, powodując senność). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, inne alergie lub przeziębienie, środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny snu, recepty ból medycyny lub narkotyków, medycyna wystąpienia drgawek lub barbiturany, środki zwiotczające mięśnie, lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych, gdy Ty lub Twoje dziecko korzysta oksybutyniny skontaktować się z lekarzem.

oksybutynina może powodować oczy, by stać się bardziej wrażliwe na światło niż są normalnie. Noszenie okularów przeciwsłonecznych i unikanie zbyt dużej ekspozycji na jasne światło może pomóc zmniejszyć dyskomfort.

oxybutynin może spowodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, senność, lub zaburzenia widzenia. Upewnij się, że wiesz, jak reagować na oksybutyninę zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, nie alarm, czy nie mógł dobrze widzieć.

Oksybutynina może sprawić, że mniej potu, przez co temperatura ciała wzrasta. Zachować szczególną ostrożność, aby nie stać się przegrzany podczas wysiłku lub upałów, gdy Ty lub Twoje dziecko biorą oksybutyniny, ponieważ przegrzanie może doprowadzić do udaru cieplnego. Ponadto, gorące kąpiele lub sauny może powodować zawroty głowy lub omdlenia, podczas gdy Ty lub Twoje dziecko biorą oksybutyniny.

Twoje usta, nos, gardło i może czuć się bardzo sucha, podczas gdy Ty lub Twoje dziecko biorą oksybutyniny. Dla chwilowej ulgi suchości w jamie ustnej, korzystanie bez cukru cukierki lub gumy, topi kawałki lodu w ustach lub użyj substytut śliny. Jeśli jednak nadal w ustach uczucie suchości przez ponad 2 tygodnie, należy skontaktować się z lekarzem lub dentysty. Kontynuując suchość jamy ustnej może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób zębów, włącznie z próchnicą, choroby dziąseł, i zakażenia grzybem.

Środki ostrożności podczas korzystania z oksybutyniny

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

oksybutynina Side Effects

oxybutynin

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Nadreaktywnego pęcherza Myrbetriq, Vesicare, tolterodyna, Ditropan, Detrol, TOVIAZ, Botox, Enablex

Nietrzymanie moczu Vesicare, tolterodyna, Ditropan, Detrol, TOVIAZ, Enablex, Detrol LA, trospium

Bolesne oddawanie moczu pirydyniowe, fenazopirydyny, Ditropan, flawoksat, Ditropan XL, Urispas, Gelnique