otrivin

Klasa terapeutyczna: zmniejszający przekrwienie

Używa Dla Otrivin

Klasa chemiczna: Imidazoline

Ten lek może być również wykorzystywane do innych warunków określonych przez lekarza.

Lek ten jest dostępny bez recepty.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Dzieci mogą być szczególnie wrażliwe na skutki ksylometazoliny. To może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych podczas leczenia, a zwłaszcza środków uspokajających.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnych informacji porównując wykorzystanie ksylometazoliny w podeszłym wieku z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Przed użyciem Otrivin

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają ksylometazolinę. To nie może być specyficzny dla Otrivin. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Aby używać kropli do nosa

Aby użyć spray do nosa

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji, nie należy używać pojemnika na więcej niż jedną osobę.

Użyj tego leku tylko zgodnie z zaleceniami. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go dłużej niż 3 dni, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej. W tym celu mogą dokonać katar lub zatkany nos gorzej i może również zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Prawidłowe użycie ksylometazoliny

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność OTC Nad ladą

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Otrivin Side Effects

Nosa miejscowe Zatory epinefryna, fenylefryna, chlorek sodu nosa, pseudoefedryna, Afrin, doksolaminy, Sudafed Zatory, Claritin-D, Unisom SleepTabs, Bromfed, oksymetazoliny nosa, SudoGest, Drixoral, loratadyna / pseudoefedryna, Sudafed 12-godzinny, Claritin-D 24 godziny , Sudafed PE ciśnieniowe + Ból, Neo-Synefryna, Sudafed PE Zatory, bromfeniraminy / pseudoefedryna, nafazolina nosa, ENTEX

Otrivin (ksylometazoliny do nosa)