otezla zastosowania, dawkowanie, skutki uboczne i ostrzeżenia

Czym jest Otezla?

Otezla stosuje się do leczenia objawów aktywnej łuszczycowego zapalenia stawów u dorosłych.

Otezla może złagodzić bolesność i obrzęk w okolicach stawów, ale ten lek nie jest lekarstwem na łuszczycowe zapalenie stawów.

Otezla jest również stosowany w leczeniu umiarkowanej do ciężkiej łuszczycy plackowatej u ludzi, którzy mogą również otrzymać fototerapii ani innych metod leczenia łuszczycy.

Ważna informacja

Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie medycyny i opakowania. Powiedz każdego z świadczeniodawców o wszystkich dolegliwościach, alergie, oraz wszystkich leków używanych.

Nie należy stosować Otezla jeśli jesteś uczulony na apremilast.

Aby upewnić się, Otezla jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

historia myśli lub działań depresji lub samobójczych

Przed zastosowaniem leku

choroba nerek

jeśli wziąć napadów leki (takie jak karbamazepina, fenobarbital, fenytoina); lub

jeśli pacjent przyjmuje lek w leczeniu HIV / AIDS czy gruźlica.

Niektórzy ludzie mają depresję lub myśli o samobójstwie, biorąc Otezla. Lekarz będzie musiał sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt podczas używania tego leku. Rodziny lub innych opiekunów należy także uwagę na zmiany nastroju lub objawów.

kategoria ciąża C. Rząd nie wiadomo, czy Otezla będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas stosowania tego leku.

Zobacz także: Ciąża i karmienie piersią ostrzeżenia (bardziej szczegółowo)

Nie wiadomo, czy apremilast przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Nie dawaj tego leku osobom poniżej 18 lat bez konsultacji z lekarzem.

Weź Otezla dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Lekarz może czasami zmienić dawkę lub schemat dawkowania, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Można wziąć Otezla z jedzeniem lub bez.

Nie należy kruszyć, żuć lub złamać tabletkę Otezla. Połknąć w całości.

Śledzić masy ciała podczas stosowania tego leku i poinformować lekarza o wszelkich większych odchudzania.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Zwykła dawka dla dorosłych łuszczycowe zapalenie stawów

Dawka początkowa; -day 1: 10 mg doustnie raz dziennie (rano); -day 2: 10 mg doustnie dwa razy dziennie (AM i PM); -day 3: 10 mg doustnie raz dziennie (rano), 20 mg doustnie raz na dobę (PM); -day 4: 20 mg doustnie dwa razy dziennie (AM i PM); -day 5: 20 mg doustnie raz dziennie (rano), 30 mg doustnie raz na dobę (PM); Dawka podtrzymująca: 30 mg doustnie dwa razy dziennie (AM i PM); Komentarz: Ten miareczkowania ma na celu zmniejszyć objawy żołądkowo-jelitowe związane z leczeniem początkowym.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza o wszelkich ograniczeń dotyczących żywności, napojów lub działalności.

Jak należy stosować Otezla?

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Otezla: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

niewyjaśniona utrata masy ciała lub jeśli stracisz dużo masy

zmiany nastroju, nowe lub pogarszające się depresji; lub

myśli samobójcze lub ranienia siebie.

Częste działania niepożądane mogą obejmować Otezla

nudności, biegunka

bół głowy; lub

objawy przeziębienia takie jak zatkany nos, kichanie, ból gardła.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z apremilast, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

1.02.2014-10-07, 10:59:31.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Otezla informacje dozowania

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Tablica Łuszczyca Humira, deksametazon, metyloprednizolon, betametazon miejscowego, Enbrel, Remicade, infliksymab, adalimumab, Cosentyx, etanercept, kalcipotrien miejscowego, Taclonex

Łuszczycowe zapalenie stawów prednizon, Humira, metotreksat, triamcynolon, deksametazon, Decadron Enbrel, Remicade, kortyzon, Cimzia, Stelara

Czego należy unikać podczas robienia Otezla?

Otezla skutki uboczne

Jakie inne leki wpłynie Otezla?

Otezla (apremilast)