osteoporozy egzaminy i testy

Rozpoznanie osteoporozy jest oparta na historii medycznej, badania przedmiotowego oraz test do pomiaru grubości kości (gęstość).

Lekarz będzie

Będziesz mieć badanie gęstości kości. Pomaga lekarz oszacować wytrzymałość kości.

Rutynowe badania krwi i moczu może wykluczyć inne choroby, takie jak nadczynność przytarczyc, nadczynności tarczycy i zespół Cushinga. Warunki te mogą powodować utratę masy kostnej.

Jeśli Ty lub Twój lekarz uważa, że ​​może być w grupie ryzyka osteoporozy, można wykonać badanie przesiewowe w celu sprawdzenia grubości kości. Test przesiewowy może być dobrym pomysłem, jeśli masz

Eksperci zalecają, aby wszystkie kobiety w wieku 65 lat i starszych rutynowo wykonać badanie gęstości kości ekranie przez osteoporozę. Jeśli jesteś w grupie zwiększonego ryzyka złamań spowodowanych osteoporozą, rutynowe badania przesiewowe powinny rozpocząć się wcześniej. 3. USA Preventive Services Task Force (USPSTF) zaleca lekarz sprawdzić ryzyko złamania za pomocą narzędzia takiego jak FRAX pomóc zdecydować, czy powinien być pod kątem osteoporozy. Porozmawiaj z lekarzem o swoich czynników ryzyka i kiedy rozpocząć badania przesiewowe gęstości kości.

Narzędzie FRAX został opracowany przez Światową Organizację Zdrowia, aby pomóc przewidzieć ryzyko wystąpienia złamań związanych z osteoporozą w ciągu najbliższych 10 lat. Narzędzie jest przeznaczone dla osób, które nie są już leczonych lekiem na osteoporozę. Możesz użyć tego narzędzia. Przejdź do witryny w www.sheffield.ac.uk/FRAX~~pobj i kliknij Kalkulacja Tool. Jeśli mieli badanie gęstości kości na biodrze, można wpisać swój wynik. Jeśli nie mieli tego testu można pozostawić puste wynik.

Weźmy historię medyczną, zadając pytania dotyczące historii zdrowia swojej rodziny i własne; Zmierz swój wzrost i porównanie wyników z ostatnich pomiarów; Zbadaj swoje ciało pod kątem oznak poprzednich złamanych kości, takich jak zmiany kształtu kości długich i kręgosłupa.

Złamanie z niewielkimi obrażeniami, które mogły być spowodowane osteoporozą; Inną chorobą, która jest znana przyczyna rozrzedzenie kości; Czynniki ryzyka i objawy sugerujące osteoporozę.